• Audio Research Reference 10

Referencyjny przedwzmacniacz liniowy z wydzielonym zasilaczem Audio Research Reference 10

193700.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

 

Audio Research z dumą przedstawia  przedwzmacniacz Reference 10, nowy, dwudzielny przedwzmacniacz liniowy, który ponownie zredefiniuje poziom brzmienia i krajobraz przedwzmacniaczy.

Czy nowy model jest lepszy niż Anniversary? O tak, zdecydowanie. Przez minione dwa i pół roku Audio Research nauczył się wielu nowych rzeczy i udoskonalenia poczynione w nowym modelu są natychmiast zauważalne. Są wśród nich nowe, selekcjonowane podzespoły, własnej konstrukcji kondensatory, okablowanie i nowe złącza. Wszystko to razem zapewnia nową jakość brzmienia, niedostępną na tym poziomie nigdy wcześniej. Kluczowe rozwiązania projektowe pozostały takie same: ścieżka sygnałowa jest całkowicie dyskretna, w pełni lampowa, w czystej klasie A, pobawiona sprzężenia zwrotnego. Każdy egzemplarz jest lutowany i montowany ręcznie w zakładach w Minnesocie, przy użyciu najlepszych materiałów. Główne elementy składowe, takie jak transformatory, płytki drukowane i obudowy, zamawiane są u lokalnych poddostawców. Cała robota inżynierska przeprowadzana jest na miejscu.

REF10 czerpie z modelu Anniversary pod względem budowy i konstrukcji, odznaczając się wieloma uaktualnieniami i modyfikacjami w obrębie estetyki i funkcjonowania. REF10 charakteryzuje się bardzo nowoczesnym i eleganckim wyglądem zewnętrznym, który zaskarbi sobie sympatię nowych wielbicieli, nie zrażając miłośników starszych produktów firmy. Panel czołowy modułu sterującego wyposażono w nowe, duże pokrętło sterujące, umieszczone po prawej stronie oraz dwa małe przyciski umieszczone tuż poniżej. Duży wyświetlacz znajduje się po lewej stronie ścianki. Logo firmy znalazło się powyżej pokrętła sterującego. Jest to tym samym pierwszy asymetryczny przedwzmacniacz w historii firmy.

Z lewej strony ścianki przedniej umieszczono duży, o przekątnej 7 cali, interaktywny wyświetlacz dotykowy, pozwalający użytkownikowi sterować wszystkimi funkcjami urządzenia. Po wykonaniu inicjalnej procedury uruchomienia przedwzmacniacza, na wyświetlaczu pojawiają się ikony: ustawień, głośności (volume), wejścia (input), trybu pracy zbalansowanego/niezbalansowanego, stereo/mono, odwracania fazy absolutnej (phase 0/180) balansu, oraz włączenia i wyłączenia urządzenia. Wystarczy np. nacisnąć klawisz wejścia (np. oznaczone Tuner) i wyświetlany jest wybór wszystkich dostępnych wejść sygnałowych. Podobnie, naciśnięcie ikony stereo przełącza tryb pracy przedwzmacniacza w mono a naciśnięcie oznaczenia mute włącza lub wyłącza dźwięk. Obsługa jest naprawdę prosta i intuicyjna.

 

Naciśnięcie ikony oznaczonej jako „ustawienia (symbol „sprzętu”) przełącza wyświetlacz w tryb podmenu, z wieloma dostępnymi opcjami dotyczącymi ustawień i funkcjonowania urządzenia. Możliwa jest zmiana nazewnictwa wejść sygnałowych przy pomocy klawiatury alfanumerycznej. Wzmocnienie sygnału dla każdego wejścia może być ustawiane indywidualnie; można także sprawdzić i w razie potrzeby wyzerować licznik czasu pracy lamp, zmienić intensywność świecenia wyświetlacza, a także zmienić kolory świecenia tła i liter – dostępnych jest dziesięć kolorów dla każdego z nich. Domyślny tryb kolorystyczny wyświetlacza obejmuje tradycyjne dla innych urządzeń Audio Research, zielone cyfry i litery na czarnym tle, można jednak wybrać białe oznaczenia na niebieskim tle lub czerwone na ciemnym, itp. Możliwość personalizacji jest naprawdę szeroka i bardzo prosta do wykonania.

Obudowa modułu zasilacza, podłączona do jednostki sterującej za pomocą dwóch przewodów zasilających, posiada ściankę przednią, na której umieszczono wyłącznie logo firmy i pojedynczą diodę LED świecącą w kolorze zielonym. Wszystkie panele boczne zostały wykonane w taki sam sposób jak panele czołowe. Posiadają one naturalny, srebrny kolor, mają grubość ¼ cala i ukryte śruby mocujące. Całość obudowy wykonano w kolorze srebrnym (włączając w to panele czołowe). Zaprojektowano również nowe akrylowe pokrywy górne, które otrzymały nowy wzór otworów wentylacyjnych; metalowe pokrywy górne nie będą dostępne. Na panelach czołowych obydwu obudów nie ma nadruków. Czarna wersja kolorystyczna dostępna będzie w grudniu.

Zaraz za wejściem 20A przewodu zasilającego, REF 10 jest urządzeniem w pełni dual-mono, począwszy od układu zasilania aż do obwodów audio. Wyposażono go w podwójne transformatory zasilające, nisko i wysokonapięciowe, oddzielne dla każdego z kanałów, lampową stabilizację zasilania dual-mono (wykorzystującą po jednej lampie 6H30 i 6550WE na kanał), podwójne monofoniczne układy audio (oparte o cztery lampy 6H30 na kanał) i wydajność prądową zasilacza, wystarczającą dla niejednego wzmacniacza mocy.

Jak zwykle w przypadku przedwzmacniacza klasy Reference, urządzenie wyposażono w siedem wejść sygnałowych, włączając w to wejście Processor pozbawione regulacji głośności, jedno wyjście nagrywania Record oraz dwa komplety wyjść sygnału głównego. Wszystkie wejścia i wyjścia sygnałowe zaopatrzono w złącza zbalansowane i single-ended. Po raz pierwszy, przedwzmacniacz klasy referencyjnej wyposażono w port RS-232 oraz dodatkowo w dwa wyjścia sterujące trigger 12V.

 

Pasmo przenoszenia +0-3dB, 0.1Hz do 200kHz przy znamionowym sygnale wyjściowym (zbalansowane, obciążenie 200k omów)
Zniekształcenia Mniej niż .006% przy 2V RMS na wyjściu BAL
Wzmocnienie Wyjście główne: (wejście SE lub BAL):12dB wyjście zbalansowane, 6dB wyjście SE. Wyjście Tape: 0dB (Wejście Processor: 0dB zbalansowane.)
Impedancja wejściowa 120K omów zbalansowane, 60K ohms SE . Inputs (7): 1, 2, 3, 4, 5, 6, Processor (złącza XLR i RCA)
Impedancja wyjściowa 600 omów zbalansowane, 300 omów SE Główne (2). 20K omów minimalne obciążenie i 2000pF maksymalna pojemność. Wyjścia (3): 2 Główne, 1 Tape (złącza XLR i RCA).
Polaryzacja wyjścia Nieodwracająca.
Maksymalny poziom wejściowy 20V RMS BAL, 10V RMS SE.
Znamionowe napięcie wyjściowe 2V RMS (1 V RMS SE) przy obciążeniu 200K omów zbalansowanym (Maksymalne napięcie wyjściowe na wyjściu zbalansowanym wynosi 30V RMS przy < 0.5% THD przy 1kHz)
Przesłuch -80 dB lub lepiej przy 1 kHz
Funkcje sterujące Głośność (104 kroki).
Przyciski sterujące: Zasilanie, Wyciszenie. Interaktywny wyświetlacz dotykowy. Tylne złącze sterujące RS-232 oraz wejście IR.
Zasilacz Elektronicznie stabilizowane niskie i wysokie źródła napięcia. Automatyczny 40 sek.czas wygrzewania w trybie mute. Stabilizacja sieci lepsza niż .01%.
Szum 1.7uV RMS resztkowy IHF ważony zbalansowany, odpowiednik szumu wejściowego przy poziomie głośności 1 (109 dB poniżej 2V RMS na wyjściu).
Lampy (8)-6H30P podwójne triody, plus (2 sztuki) 6550C i 6H30P zasilaczu
Pobór mocy zasilanie 200-270VAC 50Hz, pobór mocy 220 W, w stanie czuwania 2.2 W
Wymiary
(szer x wys x głęb)
48 cm x 17.8 cm x 39.4 cm.
Uchwyty wystają 3.8 cm poza panel czołowy.
Waga Obudowa audio: 10.7 kg netto; 15.1 kg z opakowaniem.
Obudowa zasilacza: 17.1 kg netto; 21.5 kg z opakowaniem.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie