• Audio Research Reference 80S

Referencyjny wzmacniacz stereofoniczny Audio Research Reference 80S

94500.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

 

Stereofoniczny wzmacniacz mocy Reference 80S jest kolejnym przykładem produktu zgodnego z najnowszymi założeniami firmy Audio Research: stworzenia lampowego wzmacniacza, który nie tylko wyznacza nowy poziom jakości brzmienia odtwarzanej muzyki, ale i doskonale wygląda. 


Końcówka mocy Reference 80S została opracowana z myślą o miłośnikach muzyki, którzy nie wymagają mocy wyjściowej na poziomie jej większego rodzeństwa, wzmacniacza stereofonicznego Reference 160S i monobloków Reference 160M. Projekt wzmacniacza 80S jest zgodny z aktualną linią wzorniczą Audio Research. Na jego przednim panelu umieszczono okno, które będąc płaszczyzną podwójnego wskaźnika mocy wyjściowej GhostMeter® pozwala również dostrzec cztery lampy KT150. Otaczający je aluminiowy panel z uchwytami jest kolejną istotną częścią solidnej i trwałej obudowy. 


Obudowa wzmacniacza Reference 80S ma takie same rozmiary, jak obudowa modelu Reference 160M. W jej dolnej ściance znajduje się jeden cichy wentylator. Na tylnej ściance umieszczono zaś wejścia XLR oraz RCA, terminale głośnikowe z odczepami dla kolumn 4-8-16Ω, wejście i wyjście wyzwalacza 12V a także licznik czasu pracy lamp, wejście RS232, przełącznik trybu pracy wentylatora oraz włącznik funkcji auto-off. Reference 80S jest więc konstrukcją wyjątkowo elastyczną, można ją dopasować do wymagań każdego systemu. 


Wachlarz możliwości nowego wzmacniacza jest identyczny, jak w przypadku Reference 160S i obejmuje firmowy układ automatycznego ustawiania prądu podkładu [uwzględnia nie tylko wiek lamp, ale i wahania napięcia zasilającego] oraz osobne bezpieczniki dla lamp wyjściowych a także możliwość zmiany trybu pracy lamp z triolowego na pentozowy, co pozwala na dopasowanie brzmienia do indywidualnych preferencji. Licznik czasu pracy lamp ułatwia spokojne odsłuchy. Oto wzmacniacz lampowy, który nie wymaga stałej regulacji, ale pozwala cieszyć się muzyką. Wejście wyzwalacza 12V włącza wzmacniacz Reference 80S połączonego z nowoczesnym przedwzmacniaczem. 

 

Jak każdy wcześniejszy wzmacniacz linii Reference, tak i model 80S jest konstrukcją zbudowaną w topologii całkowicie zbalansowanej. Pozwala ona bowiem osiągnąć najlepszą jakość i najniższy poziom zniekształceń. Czterowarstwowa płytka drukowana umożliwia dopracowanie przebiegu ścieżek i uzyskanie osobnego przebiegu masy a także zredukowanie liczby generujących szum połączeń punkt-do-punktu. Muzyka pojawia się na czarnym tle. Efekt ten można porównać do obserwowania gwiazd na nocnym gdzieś daleko od miasta, z dala od poświaty ulic. To zarazem magiczne i wciągające. 


Wzmacniacz jest od podstaw ręcznie montowany w zakładach Audio Research w Maple Grove, w stanie Minnesota, w USA. Słuchanie muzyki za pomocą Reference 80S to głębokie doznanie, które nigdy nie męczy. W odpowiednio skonfigurowanym systemie, Reference 80S może wywołać wrażenie, że słuchasz muzyki na żywo. Słychać najdrobniejsze detale, głębokie barwy i pełen zakres dynamiki - od najcichszych szmerów po orkiestrowe tutti - z dokładnym odwzorowaniem akustyki miejsc, w których dokonano nagrania. Niezależnie od marki kolumn [czy są to Wilsony, Magnepany, Focale, B&W, czy Sonus Faber], Reference 80S podniesie ich brzmienie na nowy poziom. 

 

 

 

Moc wyjściowa: 70W mocy ciągłej od 20Hz do 20kHz, THD przy 1kHz na poziomie 1% dla 140W [33W w trybie triodowym] na kanał i poniżej 0,04% dla 1W (UWAGA: rzeczywista wartość mocy wyjściowej zależy od napięcia zasilającego i jakości prądu - jeżeli występuje w nim dużo zniekształceń, poziom maksymalnej mocy wyjściowej może się zmieniać, choć nie jest to istotne podczas odsłuchów)
Szerokość pasma mocy: (-3dB) 7Hz - 68kHz
Pasmo przenoszenia: (-3dB przy 1 W) 0,7Hz - 94kHz
Czułość wejściowa: 1,4V RMS dla wejścia zbalansowanego XLR i mocy nominalnej (wzmocnienie 25,5dB dla 8Ω), 0,7V RMS dla wejścia single-ended RCA
Impedancja wejściowa: 300K omów zbalansowane, 150k omów niezbalansowane
Polaryzacja wyjścia: Nieodwracalna. Zbalansowany pin wejściowy 2+ (IEC-268).
Terminale wyjściowe: 16 omów, 8 omów, 4 omy.
Stabilność mocy wyjściowej: Około 1dB przy 16 omach obciążenia w stosunku do obwodu otwartego (Współczynnik tłumienia około 8).
Całkowite ujemne sprzężenie zwrotne: 15dB.
Współczynnik narastania
sygnału wyjściowego:
10 woltów/mikrosekundę
Czas narastania: 4.0 mikrosekundy.
Zasilanie: 210-250VAC 50Hz, 420 W przy mocy znamionowej, 280 W w trybie triodowym, 221 w stanie spoczynku, 3,6W W przy wyłączonym.
Lampy: 2 dobierane pary KT150 (Lampy mocy V1-4); 2 x sterujące lampy wzmocnienia napięciowego 6H30 (V5 i V6)
Wymiary:
(szer x wys x głęb)
48 cm x 26 cm x 55 cm.
Uchwyty wystają ok 5 cm poza przedni panel.
Waga: ok. 28 kg netto; ok. 33 kg z opakowaniem.
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question