Audio Research Reference Phono 10

Referencyjny dzielony przedwzmacniacz phono Audio Research Reference phono 10

Dostępność: Na zamówienie
193700.00
Kolor:
szt.
Zamówienie telefoniczne: +48 696 733 643 Zostaw telefon
Oblicz ratę
Czas realizacji zamówienia do: 14 dni
Cena przesyłki:
0
  • Kurier 0
  • Odbiór osobisty 0
  • Kurier pobranie 25

Projektując Reference Phono 10 [w skrócie RP10], Audio Research wykorzystał całą posiadaną wiedzę na temat odtwarzania muzyki z płyt winylowych. Wykorzystane zostało także doświadczenie, zdobyte podczas prac nad rozwojem przedwzmacniaczy liniowych REF Anniversary i REF10. Reference Phono 10, to konstrukcja w pełni oparta o architekturę dual-mono.

Ścieżki sygnału każdego z kanałów są od siebie całkowicie odizolowane. Nawet układ zasilania jest odrębny dla prawego i lewego kanału, zaczynając od transformatorów wysokiego i niskiego napięcia. Pojemność kondensatorów - która wystarczyłaby na potrzeby poważnego wzmacniacza – jest dwa razy większa niż w REF Phono 2SE i odpowiada za niezrównany zapas dynamiki.

Na pokładzie RP10 znajduje się dwadzieścia elektronicznych modułów regulacji napięcia oraz odrębne dla każdego z kanałów układy regulacji oparte o lampy próżniowe [6550WE oraz 6H30]. Sekcję zasilającą łączą z analogową częścią wzmacniającą dwa przewody. Gniazdo zasilające wyposażono we wtyczkę IEC 20A.

Część analogowa RP10 [oczywiście dual-mono] jest zbudowana z elementów dyskretnych i pracuje w czystej klasie A, bez pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego. W sekcji niskiego wzmocnienia znajduje się osiem lamp 6H30 [po cztery na kanał], zaś w sekcji z wysokim wzmocnieniem zastosowano, zamiast transformatorów, niskoszumne tranzystory FET. To podejście jest dużo droższe niż układ oparty o transformatory, ale zapewnia dramatyczny przyrost jakości dźwięku.

Reference Phono 10 jest konstrukcją w pełni zbalansowaną. Układ wejściowy zapewnia możliwość korzystania z wejść RCA w konfiguracji zbalansowanej bez potrzeby stosowania inwertera.

 

Reference Phono 10 posiada dwa zestawy wejść, które są równie wszechstronne, jak gniazda znane z REF Phono 2SE. Użytkownik może wybrać niski [51dB BAL/45 SE] lub wysoki [74dB BAL/68dB SE]  poziom wzmocnienia oraz jeden z siedmiu poziomów obciążenia [47k, 1000, 500, 200, 100, 50 omów oraz ustawienie własne wprowadzane fabrycznie zgodnie z zamówieniem]. Oprócz standardowej krzywej RIAA, RP10 może pracować zgodnie z dawnymi krzywymi korekcji firm Columbia i Decca.

Reference Phono 10 wygląda praktycznie tak samo jak REF10. Na przedniej ściance dominuje niesymetrycznie zamontowany monitor dotykowy o przekątnej 7cali. Oprócz niego są tu jedynie dwa przyciski – włącznik i mute [nie ma oczywiście pokrętła zmiany głośności]. Za pomocą dotykowego monitora można zmieniać wejście [i przypisywać im nazwę], krzywą charakterystyczną, obciążenie, stopień wzmocnienia, kolor liter wyświetlanych na monitorze i jego tła. Jest tu również licznik czasu pracy lamp. Funkcje te obsługuje również dołączony w zestawie metalowy pilot zdalnego sterowania.

Boczne ścianki części analogowej przedwzmacniacza i jego części zasilającej, są wykończone na takim samym wysokim poziomie, jak jego przednie ścianki: anodyzowane aluminiowe panele grubości 1cm bez widocznych elementów mocujących. Cała obudowa jest pomalowana na elegancki srebrny kolor. Górne ścianki to akrylowe płyty z wyciętymi laserowo otworami wentylacyjnymi.

Od pierwszych nut odtwarzanej płyty winylowej wyraźnie słychać jedno: Reference Phono 10 ustanawia nowy standard pod względem jakości dźwięku dla źródeł analogowych. Dobrze nagrane i wytłoczone płyty mają dynamikę porównywalną jedynie z brzmieniem koncertów na żywo - niezależnie od tego, czy słuchamy orkiestry symfonicznej, zespołu rockowego, czy fortepianowego solo.

Scena dźwiękowa jest szeroka, przedstawiona z holograficzną wręcz precyzją. RP10 definiuje od nowa znaczenie pojęcia przestrzenność: jakby słuchacz siedział przed realnymi instrumentami, których może dotknąć po wyciągnięciu ręki.

Znakomita rozdzielczość i brak ziarnistości pozwalają usłyszeć wiele nowych informacji podczas odsłuchu płyt, które już dobrze znamy. Jakość dźwięku sprawia, że trudno przerwać słuchanie kolejnych i kolejnych płyt. Ale to tylko słowa, które nijak mają się do prawdziwego doświadczenia muzycznego tworzonego przez RP10. Zrozumieć jego jakość, można jedynie słysząc jego możliwości.

 

Parametry:
Pasmo przenoszenia ± 0.2dB of RIAA, 10Hz do 60kHz: 3dB poniżej 0.5Hz i powyżej 300kHz.
Zniekształcenia 0.002% przy 1.0V RMS 1kHz wyjście BAL.
Wzmocnienie Przełączane 51 dB (Niskie), 74 dB (Wysokie) przy 1 kHz BAL;
oraz 45 dB (Niskie), 68dB (Wysokie) przy 1 kHz SE.
Współpracuje z wkładkami MC & MM.
Impedancja wejściowa 47K omów i 100pF SE. Dodatkowe obciążenia: 1000, 500, 200, 100, 50 omów i Własne. (Ustawienie własne fabrycznie ustawione na 47K omów chyba że określono inaczej.)
Impedancja wyjściowa 200 omów SE, 400 omów zbalansowane. Zalecane obciążenie 50K-100K omów i 100pF. (10K omów min. i 2000pF max.)
Polaryzacja wyjściowa Nieodwracająca.
Maksymalny poziom wejściowy 250mV RMS przy 1kHz (680 mV RMS przy 10kHz).
Poziom wyjściowy 0.5V RMS 10Hz do 20kHz, 100K omów obciążenie (zdolność wyjściowa 80V RMS wyjście BAL przy 1/2% THD przy 1kHz, 40V SE.)
Przyciski sterujące Panel przedni (6) Power, Input, Gain, Load, RIAA, Mute. Nadajnik zdalnego sterowania dodatkowo "hours" i "Display".
Zasilacz Elektronicznie stabilizowane niskie i wysokie napięcie zasilające. Stabilizacja lepsza niż .01%.
Szum 0.22uV równoważnego szumu wejściowego (Wysokie wzmocnienie) (65dB poniżej 0.1mV 1kHz na wejściu).
Korekcja (Przełączana) RIAA, Columbia, Decca.
Lampy 4-6H30P podwójne triody, plus (po 1) 6550C i 6H30P w zasilaczu
Parametry zasilania 200-270VAC 50, pobór mocy 140 W max. 2W czuwanie.
Bezpiecznik T2A zwłoczny
Wymiary
(szer x wys x głęb)
Każda z 2 obudów posiada wymiary 48 cm x 17.8 cm x 39.4 cm.
Uchwyty wystają 3.8 cm poza panel przedni.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: