• Auralic Sirius G2.1

Upsampler & DSP Procesor Auralic SIRIUS G2.1

35490.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

SIRIUS G2.1 jako wyspecjalizowany produkt udoskonalający system audio, jest czwartym dodatkiem do wielokrotnie nagradzanej serii G2.1 produktów AURALiC. Jako system, wieża G2.1, składająca się z ARIES G2.1, VEGA G2.1, LEO GX.1 i SIRIUS G2.1, stanowi obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych źródeł cyfrowych dostępnych aktualnie dla Twojego audiofilskiego systemu.

 

SIRIUS G2.1 poprawia i optymalizuje sygnały ze wszystkich źródeł, niezależnie od tego, czy są to pliki o wysokiej rozdzielczości, czy strumienie z gorszego źródła lub formatu. Dzięki SIRIUS G2.1 skompresowane, stratne i słabej jakości nagrania mogą zostać ulepszone, poprawiając w ten sposób ogólne wrażenia odsłuchowe.

 

Ponieważ SIRIUS G2.1 wykorzystuje protokół o otwartym standardzie, można go również podłączyć do przetwornika cyfrowo-analogowego dowolnej marki, zapewniając globalną różnorodność częstotliwości próbkowania i formatów, a także inne funkcjonalności. SIRIUS G2.1 zapewnia uniwersalną równowagę w świecie różnych formatów, rozdzielczości, topologii układów DAC i typów algorytmów.

 

Uniwersalne podejście do wysokiej wydajności we wszystkich formatach

 

SIRIUS G2.1 poprawia wrażenia odsłuchowe dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik przetwarzania. Słabo nagrana muzyka, a nawet wczesne nagrania cyfrowe mogą sporo zyskać dzięki imponującej mocy przetwarzania SIRIUS G2.1. Proces ten optymalizuje dźwięk przez ponowne próbkowanie sygnału w sposób, który potencjalnie poprawia wrażenia odsłuchu gorszego nagrania.

 

Maksymalne wykorzystanie możliwości przetwornika cyfrowo-analogowego

 

Wszystkie przetworniki cyfrowo-analogowe są zbudowane z „optymalnym punktem”, czyli miejscem, w którym każdy obwód DAC wyróżnia się co do rozdzielczości lub formatu. Obwody DAC zbudowane do odtwarzania DSD brzmią lepiej podczas odtwarzania topologii DSD, a DACi PCM działają lepiej, gdy są zasilane przez PCM. Dzięki resamplingowi do formatu w „optymalnym punkcie” przetwornika cyfrowo-analogowego, chip może odtworzyć swoje mocne strony, zmniejszając wymagania przetwarzania przetwornika DAC.

 

Pierwszy na świecie

 

SIRIUS G2.1 zapewnia wiele wejść i wyjść, umożliwiając podłączenie do różnych źródeł cyfrowych i przetworników cyfrowo-analogowych. Duch innowacji AURALiC nadal wprowadza pierwsze na rynku funkcje, czego przykładem jest wyjątkowa zdolność SIRIUS G2.1 do dostarczania upsamplowanego sygnału DSD do dowolnego kompatybilnego DAC USB. To pierwszy produkt na świecie, który posiada taką możliwość.

 

Optymalizacja poprzez korekcję

 

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość odtwarzania w systemie audio nie są kable, komponenty czy głośniki, ale pomieszczenie, w którym odtwarzasz muzykę. SIRIUS G2.1 może kompensować dane pomieszczenie za pomocą 20-pasmowego korektora parametrycznego, umożliwiając optymalizację pod kątem otoczenia bez wydawania dziesiątek tysięcy na kompletną przebudowę lub renowację pomieszczenia.

 

Zresampluj swoje doznania

 

Wszystkie produkty cyfrowe zawierają jakąś formę mechanizmu próbkowania. Jako oddzielne urządzenie, SIRIUS G2.1 wyróżnia się, skupiając całą swoją energię na sile cyfrowego przetwarzania sygnału, wykorzystując zaawansowane techniki ponownego próbkowania (resamplingu) do konwersji między dowolnymi częstotliwościami próbkowania. Będziesz mógł dalej dostosowywać dźwięk swoich cyfrowych źródeł, wybierając jeden z czterech różnych filtrów cyfrowych dzięki naszej własnej technologii Flexible Filter Mode. Wszystko to odbywa się przy niezwykle niskich poziomach zniekształceń, potencjalnie aż do oszałamiających -170 dB, co również pomoże utrzymać SIRIUS G2.1 praktycznie niewidocznym na ścieżce sygnału.

 

Potęga cyfrowego przetwarzania

 

SIRIUS G2.1 jest zasilany przez platformę współprzetwarzania AURALiC Proteus G2; której sercem jest układ FPGA Xilinx XC7A200T, wzmocniony przez 512 MB pamięci DDR3. Ten układ FPGA zawiera ponad 200 000 komórek logicznych i 740 segmentów DSP, które razem zapewniają niezrównane możliwości przetwarzania danych. Moc obliczeniowa i wydajnośćSIRIUS G2.1 są częściowo osiągnięte dzięki decyzji projektowej o zastosowaniu struktury platformy z dwoma procesorami, która podwaja swoją wydajność. Podczas gdy AURALiC Tesla G1 obsługuje kontrolę sprzętu, Proteus G2 koncentruje swoje wysiłki na przetwarzaniu danych muzycznych.

 

Obudowa Unity Chassis II

 

Obudowa SIRIUS G2.1 została zaprojektowana jako podwójna konstrukcja, w której zewnętrzna jej część wykonana została z wysokiej jakości aluminium oraz uzupełniona wewnętrzną warstwą miedzi. Podstawa o dużej masie i ulepszony czterostopowy wielosprężynowy system zawieszenia dopełniają ciche, tłumiące hałas działanie Unity Chassis II SIRIUS G2.1.

 

Doskonale wyważony

 

Obwody wewnętrzneSIRIUS G2.1 są fizycznie rozmieszczone w celu zwiększenia ogólnej równowagi. Dzięki specjalnie zaprojektowanym podstawkom, które tłumią i pochłaniają wibracje,SIRIUS G2.1 jest zawsze stabilny, zapewniając niezwykle płynne przesyłanie sygnału.

 

Cudownie cichy

 

SIRIUS G2.1 wprowadza wyrafinowaną izolację galwaniczną wraz z technologią Unity Chassis II, które drastycznie zmniejszają potencjał zakłóceń elektromagnetycznych, zapewniając niezwykle czysty, klarowny dźwięk. Precyzyjny re-clocking zmniejsza jitter, a zupełnie nowa izolacja galwaniczna zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed szumami EMI. Rezultatem jest aż 80% redukcja poziomu szumów.

 

Więcej kontroli

 

Smart-IR jest właśnie tym – inteligentniejszym rozwiązaniem do sterowania SIRIUS G2.1. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów AURALiC, Smart-IR umożliwia sterowanie określonymi funkcjami SIRIUS G2.1 z dowolnego pilota, który już posiadasz. Na przykład, możesz zaprogramować pilota, aby szybko przełączał się między czterema różnymi filtrami cyfrowymi, przypisując filtr do poszczególnych przycisków na tym pilocie. Ta funkcja jest łatwo dostępna w strukturze menu SIRIUS G2.1 i zapewnia jeszcze inny sposób sterowania nie tylko SIRIUS G2.1, ale całą wieżą G2 / 2.1.

 

Zintegrowana rodzina urządzeń

 

Oparte na najnowocześniejszych protokołach transferu, wydajniejszym przetwarzaniu i ulepszonej inżynierii izolacji, G2 i G2.1 to nowa koncepcja integracji komponentów. Nasza flagowa seria produktów zapewnia ultraszybką łączność, dzięki technologii Lightning Link. Lightning Link z łatwością obsługuje wszystko: od sygnału audio po cyfrowe taktowanie i sygnały sterujące. Każdy produkt G2 i G2.1 posiada port połączeniowy Lightning Link, dzięki czemu można je łączyć w jeden system.

 

 

Lightning Link

 

Szybkie łącze typu HDMI o przepustowości 18 Gb / s zapewnia ultraszybką dwukierunkową komunikację. To jedyne prawdziwe połączenie wolne od jittera w świecie wysokiej jakości dźwięku. Jako dodatkowy bonus, produkty G2 i G2.1 można łączyć bez obaw, co pozwala im bezproblemowo pracować jako jedno ciągłe cyfrowe źródło, zapewniające zadziwiające wrażenia muzyczne.

 

  

 

 • Wejścia audio 
  - Lightning Link (do 384 K / 32 bity, DSD512)

  - USB Audio (do 384 K / 32 bity, DSD512) *
  - AES / EBU (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)
  - Koncentryczne (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)
  - TOSLINK (Do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)

 • Wyjścia audio
  - Lightning Link (do 384 K / 32 bity, DSD512)
  - USB Audio (do 384 K / 32 bity, DSD512) **
  - AES / EBU (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)
  - Koncentryczne (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)
  - TOSLINK (do 192 K / 24 bity, DSD64 przez DoP)§

 • Benchmark***
  - THD + N: <-165dB (Resample do PCM 44,1K – 384K)
  - THD + N: <-155dB (Resample to DSD128 – DSD512)
  - THD + N: <-150dB (Resample to DSD64)

 • Funkcje przetwarzania
  - Reclocking sygnału i eliminacja jittera ****
  - PCM i DSD Resampler
  - 8-pasmowy korektor parametryczny
  - Kompensacja położenia głośników
  - Precyzyjna cyfrowa regulacja głośności

 • Platforma przetwarzania
  - AURALiC Tesla G1 do ogólnego sterowania sprzętem
  - AURALiC Proteus G2 do przetwarzania sygnału muzycznego

 • Zasilacz
  - Trójkanałowy wewnętrzny liniowy zasilacz Purer-Power, konstrukcja o niskim poziomie szumów 10uV dla obwodów audio

 • Zegar wewnętrzny
  - Potrójne zegary femto dla wyjść cyfrowych, wyjścia USB i Proteus G2

 • Eliminacja szumów
  Podwójna izolacja galwaniczna dla wyjść audio cyfrowych i USB
  Unity Chassis II z miedzianą osłoną EMI

 • Sieć
  - Przewodowa: Gigabit Ethernet (do aktualizacji oprogramowania)

 • Pobór energii
  - 50 W maks.

 • Wymiary – szer. X gł. X wys
  - 34 cm x 32 cm x 9,6 cm

 • Waga
  - 9,5 kg

 • Wykończenie produktu
  - Obudowa z anodowanego aluminium w matowej czerni z miedzianą obudową ekranującą EMI

 • Zawartość zestawu:
  - AURALiC SIRIUS G2.1 Upsampling Processor

  - Kabel zasilający
  - Kabel USB
  - Kabel Lightning-Link
  - Instrukcja obsługi

 

 

* Wejście SIRIUS G2.1 USB Audio nie wymaga sterownika dla systemu Mac OS X i Linux. AURALiC USB Audio Driver jest wysoce zalecany do użytku z systemem Windows. DSD512 nie jest obsługiwany przez Mac OS X.

** DAC USB musi być kompatybilny z systemem Linux. DSD512 może być wyprowadzany tylko w natywnym formacie DSD, ponieważ maksymalna szybkość wyjściowa DoP jest ograniczona do DSD256. Sprawdź zgodność swojego DAC-a.

*** Wszystkie testy są przeprowadzane w trybie filtra „Precyzyjny”.

**** Wszystkie sygnały przychodzące z dowolnego wejścia są najpierw konwertowane na wielobitowy strumień danych o wysokiej częstotliwości w celu usunięcia jittera i dowolnego przetwarzania przez użytkownika. Przetworzone dane zostaną następnie ponownie próbkowane do częstotliwości wyjściowej wybranej przez klienta, a następnie wysłane z SIRIUS G2.1. Ta struktura przetwarzania oznacza, że SIRIUS G2.1 nie ma trybu przekazywania i nie będzie przekazywał treści MQA.

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question