• Auralic Vega G2.1

Przetwornik cyfrowo – analogowy i streamer audio Aurelic Vega G2.1

35490.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

VEGA G2.1 to przede wszystkim przetwornik cyfrowo-analogowy zorientowany na wydajność. Każdy aspekt technologiczny VEGA G2.1 został zaprojektowany tak, aby przesuwać granice wydajności dźwiękowej, przekształcając suche dane w żywe, emocjonalne doznania odsłuchowe – ale jego inżynieria to tylko połowa historii. Nieustannie ewoluująca architektura VEGA G2.1 łączy w sobie wysokiej klasy DAC i bogate w funkcje strumieniowanie online, stając się sercem twojego cyfrowego źródła.

Pomimo tego, iż nie posiada możliwości serwera ARIES G2.1, streaming VEGA G2.1 jest oparty na frameworku Lightning Streaming, więc ulubione funkcje AURALiC, takie jak listy odtwarzania na urządzeniu, buforowanie pamięci, odtwarzanie bez przerw i Bit-Perfect Multi-Room pozostają na wyciągnięcie ręki. Dzięki obsłudze każdego audiofilskiego formatu i rozdzielczości do 32 bitów 384 kHz PCM i DSD512, VEGA G2.1 jest ucieleśnieniem tego, czym powinna być konwersja cyfrowo-analogowa o wysokiej rozdzielczości.

 

 

 

Nieustająca ewolucja, kolejne innowacje

 

Ciągłe pragnienie wprowadzania kolejnych innowacji doprowadziło do stworzenia linii G2.1 oraz całkowicie nowegoVEGA G2.1, co zaowocowało innowacjami inżynieryjnymi, które nadal udoskonalają i tak już świetne brzmienie naszego najlepiej działającego przetwornika cyfrowo-analogowego. Dzięki całkowicie nowej architekturze wewnętrznej, skoncentrowanej na technikach izolacji za pomocą miedzianej obudowy i zaawansowanemu systemowi zawieszenia wielosprężynowego, VEGA G2.1 kontynuuje dalsze podnoszenie poprzeczki. Zaawansowana izolacja galwaniczna i hiperdokładne zegary femtosekundowe Dual 72 przyczyniają się do niezwykłej klarowności i precyzji VEGA G2.1.

 

Master Clock DAC

 

Całkowicie przeprojektowana architektura VEGA G2.1 pozwala osiągnąć coś niesamowitego: jest to pierwszy przetwornik cyfrowo-analogowy, który działa niezależnie od częstotliwości sygnału źródłowego.

 

Unity Chassis II

 

Obudowa VEGA G2.1 została zaprojektowana jako obudowa podwójna, w której zewnętrzna jej część została wykonana z wysokogatunkowego aluminium oraz uzupełniona wewnętrzną warstwą miedzi. Podstawa o dużej masie i ulepszony czterostopowy, wielosprężynowy system zawieszenia dopełniają cichej, tłumiącej hałas wydajności Unity Chassis II w modelu VEGA G2.1.

 

Doskonale wyważony

 

Obwody wewnętrzne VEGA G2.1 są fizycznie rozmieszczone, aby poprawić ogólną równowagę. Dodatkowo, dzięki specjalnie zaprojektowanym kolcom, które tłumią i pochłaniają wibracje, VEGA G2.1 jest zawsze stabilny, zapewniając ultra-płynne przesyłanie sygnału.

 

Cudownie cichy

 

VEGA G2.1 wprowadza wyrafinowane technologie izolacji galwanicznej wraz z Unity Chassis II, które drastycznie zmniejszają potencjał zakłóceń elektromagnetycznych, zapewniając niezwykle przejrzysty, czysty dźwięk. VEGA G2.1 jest o 10% cichszy niż VEGA G2.

 

Dedykowany układ DAC

 

Nie znaleźliśmy na rynku przetwornika cyfrowo-analogowego, który mógłby spełnić nasze wymagania dotyczące jakości dźwięku dla naszego nowego VEGA G2.1. Dlatego też użyliśmy zmodyfikowany układ Sabre DAC, zoptymalizowany do przetwarzania sygnału audio w rozdzielczości do DSD512. To jeszcze jeden sposób, w jaki upewniliśmy się, że wszystko wewnątrz VEGA G2 spełnia najwyższe standardy całej linii G2.

 

W pełni pasywna regulacja głośności

 

Precyzyjna kontrola, bez zniekształceń, bez szumów. Jedynym sposobem na spełnienie wszystkich trzech wymagań jest skrupulatna konstrukcja sieci rezystorowej R-2R – i to jest dokładnie to, co zrobiliśmy dla regulacji głośności w VEGA G2.1.

 

Niewidzialny

 

Osiem przekaźników cewek zatrzaskowych pozostaje całkowicie pasywnych, gdy nie są używane, nie pobierają mocy i wytwarzają dokładnie zerowy szum elektromagnetyczny. Po ustawieniu system regulacji głośności VEGA G2.1 pozostaje elektronicznie niewidoczny – kolejny szczegół, który pomaga VEGA G2.1 ustanawiać nowe granice brzmienia.

 

Funkcjonalny wyświetlacz

 

4-calowy wyświetlacz True Color o wysokiej rozdzielczości zapewnia komplet informacji zwrotnych dotyczących działania urządzenia: kanał wejściowy, głośność, częstotliwość próbkowania, stan odtwarzania i ustawienia konfiguracji.

 

Tesla G1: Skalowalna moc, dostosowana do strumieniowego przesyłania dźwięku

 

Nasza platforma sprzętowa Tesla G1 to silnik przetwarzający, który zapewnia VEGA G2.1 moc i elastyczność potrzebną do spełnienia wymagań nowoczesnego przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości. Zaprojektowana w oparciu o wysokowydajny, czterordzeniowy procesor Cortex-A9 działający z częstotliwością 1 GHz, Tesla G1 posiada na swoim pokładzie 1 GB pamięci RAM DDR3 i 4 GB pamięci do przechowywania danych. Dzięki automatycznym aktualizacjom platforma Tesla G1 jest wyposażona w najnowsze funkcje i wsparcie, dzięki czemu Twoje urządzenie jest zawsze gotowe na najwyższą wydajność i najbardziej aktualne funkcjonalności.

 

Zmień swoją sieć domową w ekosystem strumieniowego przesyłania muzyki.

 

Stworzyliśmy Lightning OS – najwyższej jakości środowisko przesyłania strumieniowego, jakie kiedykolwiek powstało. To skrupulatnie opracowana architektura oprogramowania, zaprojektowana specjalnie do współpracy z potężną platformą sprzętową Tesla znajdującą się w produktach do przesyłania strumieniowego AURALiC. Lightning OS jest pełen nowatorskich rozwiązań, które ożywiają Twoją muzykę jak nigdy dotąd. Połącz się ze wszelkimi źródłami o wysokiej rozdzielczości, przejmij kontrolę za pomocą aplikacji, takich jak Lightning DS lub Roon, i poznaj, czym jest prawdziwy audiofilski streaming.

 

Elastyczność podczas eksploracji

 

Podłącz dowolne źródło, jakie posiadasz, do VEGA G2.1 za pomocą pełnego zestawu portów. Zarówno tradycyjne porty AES / EBU, jak i cyfrowe koncentryczne i TOSLINK są galwanicznie izolowane w celu zwiększenia wydajności. Możesz także uzyskać dostęp do zasobów sieciowych, takich jak serwery multimediów UPnP / DLNA, współdzielone foldery sieciowe, usługi internetowe o wysokiej rozdzielczości i radio internetowe przez Ethernet.

 

Zintegrowana rodzina urządzeń

 

Zbudowane w oparciu o najnowocześniejsze protokoły transferu, wydajniejsze przetwarzanie i ulepszoną inżynierię izolacji, G2 i G2.1 to nowa koncepcja integracji komponentów. To cztery wyspecjalizowane komponenty współpracujące ze sobą, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku.

 

Lightning Link

 

Wolny od jittera, aby zmaksymalizować wydajność dźwięku, Lightning Link zapewnia jednopunktową kontrolę całego systemu audio G2 i G2.1.

 
 

Benchmark
• Pasmo przenoszenia: 20 – 20 KHz, +/- 0,1 dB *
• THD + N: <0,00012% (XLR); <0,00015% (RCA), 20 Hz – 20 kHz przy 0 dBFS
• Zakres dynamiczny: 130 dB , 20 Hz – 20 kHz, ważony A
 
Format plików strumieniowych
• Bezstratne: AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC, OGG, WAV i WV
• Stratne: AAC, MP3, MQA i WMA
 
Częstotliwość próbkowania
• PCM: 44,1 kHz do 384 kHz w 32-bit **
• DSD: DSD64 (2,8224 MHz), DSD128 (5,6448 MHz), DSD256 (11,2896 MHz), DSD512 (22,57892 MHz) ***
 
Oprogramowanie sterujące
• AURALiC Lightning DS dla iOS
• AURALiC Lightning DS dla przeglądarki internetowej (tylko ustawienia urządzenia)
• Oprogramowanie sterujące kompatybilne z OpenHome (BubbleUPnP, Kazoo)
Roon (Roon Core wymagany osobno)
 
Wejścia audio
• Wejścia cyfrowe: Lightning-Link, AES / EBU, koncentryczne, Toslink, USB Audio
• Wejścia analogowe: RCA Line-stage (maksymalnie 2 Vrms)
• Wejścia strumieniowe: uPnP / DLNA Media Server, natywny TIDAL i Qobuz Sublime + streaming, AirPlay, Spotify Connect, Internet Radio, RoonReady
 
Wyjścia audio
• Zbalansowane : XLR (4.8Vrms na 0dBFS, impedancja wyjściowa 5ohm)
• Niezbalansowane RCA (4.8Vrms w 0dBFS, impedancja wyjściowa 50ohm)
• Słuchawkowe : 6,35 mm (impedancja wyjściowa 5ohm)
 
Sieć
• Przewodowa : Gigabit Ethernet
 
Pobór energii
• Odtwarzanie : 50 W maks.
 
Wymiary – szer. X gł. X wys:
• 13,4 x 12,6 x 3,7 cala (34 cm x 32 cm x 9,6 cm)
Waga: 9,5 kg
 
 
Wykończenie produktu:
• Obudowa z anodyzowanego aluminium w matowej czerni z miedzianą obudową ekranującą EMI.
 
Zawartość zestawu:
• AURALiC VEGA G2.1 Streaming DAC
• Kabel zasilający
• Kabel USB
• Kabel Lightning-Link
• Podręcznik użytkownika
 
* Przetestowano w trybie filtra Precyzyjny dla wszystkich częstotliwości próbkowania
** 352,8 kHz i 384 kHz oraz 32 bity są obsługiwane tylko przez przesyłanie strumieniowe, wejście USB i Lighting-Link
*** Przez „DoP V1.1” lub natywny protokół DSD poprzez przesyłanie strumieniowe, USB i Lightning-Link
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question