• Aurender N200

serwer muzyczny z wyściami S/PDIF i USB oraz miejscem na 2 dyski HDD/SSD

Kolor
31770.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

N200 stanowi kamień milowy w stale rozwijającej się ofercie serwerów muzycznych / streamerów firmy Aurender. Wyjątkowo wysoka jakość dźwięku, unikalny zestaw cech użytkowych i funkcji oraz atrakcyjna cena sprawiają, że N200 jest bardzo pożądanym modelem w portfolio marki Aurender.

N200 stanowi potężny kolejny skok w jakości dźwięku w swojej klasie cenowej, jakiego można by się spodziewać po nowym podstawowym modelu Aurendera. W stosunku do poprzedniego modelu N100SC, zastosowano w nim nowy czterordzeniowy procesor Intel o niskim poborze mocy, nisko-szumny (podwójny) zasilacz liniowy oraz zwiększono pamięć systemową do 8GB, co w efekcie zapewnia lepszą wierność odtwarzania muzyki zarówno z plików jak i z serwisów strumieniowych.

To nie wszystkie ulepszenia. Fizycznie większy od swojego poprzednika, a także wyposażony w potężny kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 6,9 cala, N200 wyglądem i walorami użytkowymi wygląda bardziej jak model N20 w nieco mniejszej formie. W N200 uwzględniono prawie wszystkie najnowsze innowacje Aurender, w tym najnowszą generację modułu cyfrowego wyjścia USB audio klasy 2.0, podwójnie izolowany port Ethernet i zasilacz bezprzerwowy UPS oparty na super-kondensatorach.

Podobnie jak w modelu N20 rozszerzono również opcje pojemności wewnętrznej biblioteki muzycznej, zapewniając dostęp dla dwóch dysków HDD/SDD o szerokości 2.5" i wysokości do 15mm na wysuwanych tackach. Jeśli interesuje cię wyłącznie odtwarzanie strumieniowe - nie trzeba w ogóle instalować wewnętrznych dysków.

Wszystkie produkty Aurender są kontrolowane przez ekskluzywną aplikację Aurender Conductor dostępną w języku polskim na iPad, iPhone oraz tabletach i telefonach z systemem Android. Podobnie jak we wszystkich modelach Aurendera, w procesie projektowania N200 przyjęto podejście kompleksowe, co oznacza, że ​​wszystkie niezbędne technologie wymagane do obsługi plików lub strumieniowego przesyłania muzyki są ściśle zintegrowane w pojedynczym komponencie audio.

Takie podejście zapewnia wysoki poziom stabilności, niezawodność i przewidywalność działania, co przekłada się na ogólną satysfakcję, doskonałą jakość dźwięku i pozytywne wrażenia użytkownika.

Gigabitowy, podwójnie izolowany galwanicznie port Ethernet, w który wyposażono urządzenie N200, pozwala na streaming muzyki, transfer plików oraz instalację nowego oprogramowania. Zaś dwa gniazda USB 2.0 służą do kopiowania plików z dysków USB HDD i przenośnych pamięci USB typu pendrive.

W pełni liniowy zasilacz modelu N200 zapewnia czyste i stabilne zasilanie procesora i obwodów wyjściowych audio. Zasilacze liniowe są znane ze swojej zdolności do zapewniania szerokiego zakresu dynamiki, głębokiego i potężnego pasma przenoszenia niskich częstotliwości oraz szerokiej i głębokiej sceny dźwiękowej. Dodatkowo najczęściej nie zakłócają one pozostałych komponentów systemu audio w takim stopniu jak to często bywa w przypadku zasilaczy impulsowych.

Wysłanie prośby o Zdalne Wsparcie Techniczne, przy wykorzystaniu aplikacji Aurender Conductor, pozwoli inżynierom zdiagnozować i naprawić problem (jeśli taki wystąpi) poprzez łącze internetowe.

Cyfrowy serwer muzyczny / streamer N200 bazuje w znacznym stopniu na technologiach pochodzących wprost z flagowych streamerów Aurender. Jednym z przykładów jest zastosowanie super szybkiej pamięci podręcznej NVMe 240GB o mniejszych zakłóceniach niż pamięć SSD, która pełni funkcje pamięci systemowej oraz pamięci podręcznej w procesie odtwarzania, dzięki czemu eliminuje opóźnienia i potencjalne przerwy związane z przesyłem danych muzycznych.

Układy dedykowanego cyfrowego wyjścia audio USB 2.0 oraz wyjście koaksjalne korzystają z niskoszumowego zasilania, co pozwala przesyłać do przetwornika cyfrowo-analogowego strumień danych wolny od jakichkolwiek zakłóceń.

 

Urządzenie N200 dzięki zastosowaniu technologii przejętych z najwyższych klasą modeli Aurender, pozwala osiągnąć brzmienie wcześniej niewyobrażalne w ich klasie cenowej.

Dwa opcjonalne wewnętrzne dyski twarde 2.5 cala o wysokości do 15mm montowane w wygodny sposób w szufladkach dostępnych dla użytkownika z zewnątrz na tylnej ściance, potencjalnie zapewniają mnóstwo (przykładowo do 16TB SSD i 10TB HDD) pamięci na przechowywanie plików muzycznych. Jeżeli na rynku pojawią się dyski o większej pojemności, Aurender je obsłuży.

 

Zapisywanie plików w pamięci urządzeń Aurender jest proste i łatwe. W zależności od miejsca, w którym znajduje się biblioteka z plikami, dostępne są dwie drogi kopiowania: wprost z pamięci przez port USB lub przez ethernet z dysków sieciowych NAS.


Instalacja opcjonalnego dekodera MQA Core opracowanego przez firmę Aurender umożliwia N200 prowadzenie pierwszego etapu dekodowania plików MQA do 88.2 lub 96kHz, co jest istotne zwłaszcza podczas współpracy z przetwornikami cyfrowo-analogowymi, które nie oferują dekodowania MQA. Dodatkowo, dekoder MQA Core świetnie uzupełnia przetworniki z renderingiem MQA, który jest drugim etapem obróbki sygnału MQA i które wspierają jedynie pliki po pierwszym etapie dekodowania.

Dedykowane ulepszone wyjście USB Audio Class 2.0 zostało zaprojektowane w celu dostarczania wyjątkowo przejrzystego i pozbawionego szumów sygnału audio. Wyjście zostało ekranowane przed zewnętrznymi interferencjami elektronicznymi.


Wyjścia audio S/PDIF różnią się od wyjść asynchronicznych (USB) tym, że taktowanie sygnału odbywa się z poziomu serwera, w przeciwieństwie do przetwornika DAC, który w asynchronicznym procesie przesyłania muzyki pełni funkcję nadrzędną. Który jest lepszy? To zależy od implementacji sprzętowej przetwornika cyfrowo analogowego, w każdym przypadku aby zyskać pewność, warto dokonać próby. 

Na rynku istnieje wiele znakomitych przetworników cyfrowo-analogowych starszej generacji wyprodukowanych przed pojawieniem się USB, i wówczas wyjście S/PDIF RCA Coax może być jedyną dostępną opcją łączności.

Oprogramowanie: Aurender Conductor dla iPhone / iPad / Android
Wyświetlacz: Kolorowy 6.9” 1280 x 480 IPS LCD
Obudowa Z litego aluminium w kolorze srebrnym lub czarnym
Dysk systemowy Szybka i niskoszumna pamięć NVMe o pojemności 240GB
Pamięć masowa Dwie szuflady na dyski 2.5” HDD or SSD (do 15mm wysokości)
Wyjścia cyfrowe Port USB Audio Class 2.0 z dedykowanym obwodem zasilającym (do 384kHz, 4 x DSD)
Port koaksjalny S/PDIF (do 24/192kHz)
Wejścia cyfrowe 1 Gigabit LAN podwójnie izolowany galwanicznie, 2 x USB 3.0
Zegar główny TCXO Based Precision Jitter Reducing Clock
Pamięć RAM 8GB RAM
Procesor Intel 4-rdzeniowy
Częstotliwości próbkowania PCM: tak samo jak specyfikacja DAC; DSD: 1-bit, 2.8MHz (DSD64); 1-bit, 5.6MHz (DSD128)
Wspierane formaty DSD [DSF, DFF], WAV, FLAC, ALAC, APE, AIFF, MP4 i inne ważne formaty w natywnej głębokości i częstości próbkowania
Zasilacz Liniowy (2 x 35W), odłączalny przewód IEC / wtyk C13
UPS Tak, poprzez super-kondensator
Wymiary 330 x 96 x 355 mm
Waga 9kg
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie