• Aurender N30SA

Referencyjny serwer muzyczny z wydzieloną częścią zasilającą

Kolor
126080.00
opak Add to wishlist
Shipping within 48 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Serwer N30SA należy do najnowszej generacji komponentów Aurender, które - pod względem wizualnym - charakteryzują się dużym wyświetlaczem na przednim panelu [po raz pierwszy zastosowanym w A30 i N20] oraz podziałem układu na dwie obudowy. Już pierwszy rzut oka na nowe urządzenia Aurender pozwala dostrzec ich piękno, elegancję i grację. To wizualne metafory brzmienia charakterystycznego dla streamerów Aurender. Jednak prawdziwą audiofilską esencję N30SA znajdziemy przede wszystkim w pięknie jego wnętrza.  Sprzętowe innowacje topologii, po raz pierwszy wprowadzone do użycia w N20, serwer N30SA rozwija do najwyższego osiągalnego dziś poziomu. Pod względem redukcji szumu i jittera, zwiększenia dynamiki i bezkompromisowej czystości sygnału audio, nowy N30SA znacznie przewyższa możliwości N20.

Jak wspomniano wyżej, serwer N30SA to dwie niezależne obudowy połączone dwoma przewodami. W jednej z nich umieszczono cały układ zasilania, sterowanie wyświetlaczem, pamięć HDD/SDD oraz wszystkie elementy sterujące serwerem. W drugiej  zaś znajduje się płyta z układami audio oraz wyjściami cyfrowymi a także zegar OXCO. Zdobiące obie obudowy pokrywy grubości 10mm nie tylko wyglądają doskonale, ale i działają jako efektywny ekran chroniący wnętrze przed zanieczyszczonym polem elektromagnetycznym i mają działanie przeciwwibracyjne i przeciwrezonansowe.

W świecie audiofilskim komponenty podzielone na dwie obudowy są synonimem prawdziwego high-endu. Wystarczy pomyśleć o statusie odtwarzaczy CD składających się z osobnego transportu i dedykowanego przetwornika lub przedwzmacniaczy z zasilaniem w osobnej obudowie. W przypadku N30SA, wykorzystanie dwóch niezależnych chassis nie jest jedynie zabiegiem stylistycznym, ale przynosi realne korzyści w kwestii jakości brzmienia.

 Część zasilającą można, na przykład, umieścić nawet w odległości 1,5m od części zawierającej wrażliwe układy audio, co znacząco redukuje poziom szumów wywoływanych przez fizyczne interakcje między układami elektronicznymi.Ważniejsze jednak, że izolacja wszystkich elementów generujących szum [gniazdko AC, układ sterujący wyświetlaczem LCD, układ prostowniczy, napęd twardego dysku i port LAN] od wrażliwych układów audio prowadzi do uzyskania wyjątkowo czarnego tła, na którym pojawia się muzyka i zapewnia wyjątkową przejrzystość brzmienia.

Dedykowane ulepszone wyjście USB Audio Class 2.0 zostało zaprojektowane w celu dostarczania wyjątkowo przejrzystego i pozbawionego szumów sygnału audio. Wyjście zostało ekranowane przed zewnętrznymi interferencjami elektronicznymi.

Wyjścia AES/EBU, koncentryczne BNC i RCA oraz optyczne N30SA zapewniają doskonałą prezentację muzyczną dzięki wyjątkowej implementacji układu stabilizacji zegara wzorcowego. W przeciwieństwie do asynchronicznego połączenia USB, w którym DAC pobiera pakiety informacji z odtwarzacza, wyjścia audio SPDIF N30SA wypychają sygnał do przetwornika DAC w precyzyjnych odstępach określonych albo przez wbudowany wysokostabilny zegar OCXO lub zewnętrzny zegar wzorcowy.

Szum obecny w sieci prądu zmiennego jest usuwany na etapie konwersji do prądu stałego. Kolejnym istotnym źródłem szumu jest przewód internetowy. Port ethernet serwera Aurender N30SA został więc opracowany pod kątem redukcji szumu. Zanieczyszczony szumem sygnał trafia do podwójnie izolowanego galwanicznie portu LAN a następnie do transformatora wejściowego. 

Do wyjść audio na tylnym panelu [AES/EBU, BNC, koaksjalne, TosLink i USB 2.0] trafia sygnał o najniższym możliwym obecnie poziomie szumu, co wynika z zastosowania unikalnej techniki uziemienia, izolację elektryczną całego układu i zasilanie czystym prądem stałym pochodzącym z zasilacza w zewnętrznej obudowie, który to prąd jest dodatkowo filtrowany wewnątrz obudowy z układami audio. W rezultacie poziom szumu jest niższy od aktualnych możliwości pomiarowych.

Dodatkowy akumulator LFP działa jak komputerowy UPS chroniąc N30SA przed awarią w razie przerwy w dopływie prądu. Pozwala również na bezpieczne i spokojne zamknięcie systemu i wyłączenie N30SA.

Wyjścia SPDIF serwera Aurender N30SA są połączone z wysokiej klasy stabilizowanym termicznie zegarem [Oven Controlled Crystal Oscillator] - takim samym, jaki można znaleźć w W20SE. Ponieważ w jednej obudowie znajdują się wyłącznie części bezpośrednio związane z odtwarzaniem audio, można je wszystkie całkowicie odizolować i uwolnić od szumu generowanego przez inne układy.

Obecność tego wejścia pozwala serwerowi Aurender N30SA na współpracę z zewnętrznymi generatorami sygnału zegara Word Clock lub Master Clock oferowanymi przez kilku producentów high-endowego sprzętu audio. Mówiąc najprościej, zewnętrzny zegar w systemie audio pozwala na utrzymanie perfekcyjnej synchronizacji wszystkich urządzeń odpowiedzialnych za obróbkę i konwersję sygnału. Połączenie z zegarem wymaga zastosowania przewodu BNC 75 Ω i umożliwia wykorzystanie szeregu różnych częstotliwości wzorcowych, w tym częstotliwości 10MHz.

Całkowicie cyfrowy system pętli synchronizacji fazy (ADPLL), wykorzystujący programowalną macierz bramek (FPGA), w połączeniu z zegarami OXCO, precyzyjnie taktuje przesył cyfrowych danych audio i minimalizuje zakłócenia jitter do pomijalnego poziomu. 

 

Najważniejsze cechy N30AS

  • Kolorowy szeroki wyświetlacz IPS LCD  8,8” 1920 x 480 pikseli
  • Procesor Intel Quad Core z pamięcią systemową 8GB
  • Pamięć podręczna SSD 480GB, kieszeń na 2 dyski SSD [tylny panel]
  • Port USB Audio 2.0
  • Podwójnie izolowany port LAN
  • Podwójne chassis wykonane z aluminium
  • Wejście zewnętrznego zegara
  • Dwa zestawy przewodów połączeniowych [0,5 i 1,5m] ułatwiają ustawienie serwera
Wyświetlacz kolorowy wyświetlacz IPS LCD 8,8” 1920 x 480
CPU Intel Low Power Quad Core 
Pamięć systemowa 8GB
Pamięć podręczna SSD 480GB 
Zegar główny precyzyjny zegar redukujący jitter OXCO 
Przechowywanie muzyki zainstalowany fabrycznie dysk SSD 8TB, kieszeń na opcjonalny dysk 2,5” 
Wejście zegara Word Clock BNC 10MHz. 12,8Mhz [wielokrotność 44,1kHz i 48kHz od 1 do 512] Impedancja wejścia 75Ω
Wejścia/wyjścia 2 x USB [tylny panel] 
Cyfrowe wyjścia audio AES/EBU, koaksjalne, BNC, optyczne i USB 2.0
Format wspierany przez wyjście SPDIF PCM do 24-bitów/192kHz
Format wspierany przez wyjście USB PCM do 32-bitów/384kHz;  DSD 1-bit: 2.8MHz [DSD64], 5.6MHz [DSD128], 11.2Mz [DSD256] i 22.4MHz [DSD512] 
Kompatybilne formaty DSD [DSF, DFF], WAV, FLAC, AIFF, ALAC, M4A, APE
Konwersja DSD-PCM precyzyjna konwersja do wyjść SPDIF: DSD64/128/256/512 do 88.2kHz lub 176.4kHz 
Dekoder MQA Core opcjonalny zakup licencji MQA w aplikacji
Gigabit Ethernet port podwójnie izolowany
Zasilacz całkowicie liniowy zasilacz w odrębnej obudowie 
UPS tak [oparty o kondensatory] 
Program sterujący aplikacja Aurender Conductor dla urządzeń iPad, iPhone oraz telefonów i tabletów Android 
Obudowa precyzyjnie wykonana z aluminium 
Rozmiary 430 x 96 x 353 mm (każdy z chassis)
Ciężar 22,0kg 
Zużycie energii odtwarzanie 40W, szczyt 70W, standy 3,5W
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question