• Gradient R-5

Pierwsza wersja Gradient Revolution została wprowadzona na rynek w 1993 roku. Nowy pasywny model Gradient R-5 kontynuuje tę sukcesywną historię.

Kolor
19995.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

BAS DIPOLOWY

Część basowa kolumny Gradient R-5 składa się z dwóch 12-calowych głośników niskotonowych o długim skoku. Są one zamontowane na otwartej płycie, co daje niskim częstotliwościom charakterystykę promieniowania "ósemki" lub dipolową, podobną do większości głośników płaskich. Te dwa głośniki niskotonowe działają aż do 200 Hz.

Zwykły głośnik w obudowie promieniuje dźwięk we wszystkich kierunkach na niskich częstotliwościach. To ma niekorzystny efekt generowania fal stojących we wszystkich wymiarach. W typowym pomieszczeniu do słuchania muzyki, fale stojące zniekształcają dźwięk na częstotliwościach poniżej 200 Hz. Kolumna Gradient Revolution nie generuje fal stojących między podłogą a sufitem; może je generować tylko w kierunku charakterystyki promieniowania.

Sekcję niskotonową kolumny R-5 można obracać i kierować w taki sposób, aby zminimalizować niepożądane fale stojące w obszarze odsłuchu. Ta zdolność do "dostrojenia" fali stojącej w basie jest unikalna. Rezultatem jest płynna, artykułowana odpowiedź basowa, która ma poprawną barwę i dynamikę muzyczną.

W porównaniu z konwencjonalnymi zamkniętymi obudowami lub głośnikami bas-refleks, uzyskasz ten sam poziom ciśnienia akustycznego przy zaledwie jednej trzeciej energii akustycznej. W efekcie efekty kolorujące pomieszczenie są znacznie mniej uciążliwe, a twój sąsiad usłyszy mniej basów.

JEDEN PUNKT ŹRÓDŁA

Nowa kolumna Gradient R-5 wykorzystuje naszą najnowszą technologię koaksjalną. 176-milimetrowa, pokryta przedwczesnym papierem membrana odpowiada za częstotliwości do 2,5 kHz. Wysokie częstotliwości od 2,5 kHz do ponad 20 kHz są odtwarzane przez 25-milimetrowy, kopułowy tweeter Al/Mg, umieszczony u szczytu stożka średniotonowego. Taki punkt źródła jest ogólnie uznawany za idealne źródło dźwięku ze względu na doskonałą odpowiedź fazową i amplitudową. Efektem końcowym jest niezwykle dokładna, stabilna i trójwymiarowa scena dźwiękowa.

SFERYCZNA OBUDOWA AKUSTYCZNA

Aby zminimalizować odbicia od obudowy głośnika, element koaksjalny jest zamontowany w sferycznej obudowie. Sfera jest idealną formą, pozbawioną interfejsów i rozszczepień strukturalnych. Symetryczna sferyczna obudowa wycieka "antydźwięk" z otworu za sferą, eliminując tylne promieniowanie i wczesne odbicia od powierzchni za głośnikiem. Dlatego od 200 Hz głośnik promieniuje dźwięk głównie w kierunku przodu. Tylna emisja jest skutecznie stłumiona dzięki stosunkowi mocy wynoszącemu 100 do 1. Szczególną uwagę zwrócono także na spójność charakterystyk promieniowania we wszystkich częstotliwościach. Pokrótce mówiąc: wpływ pomieszczenia na dźwięk pozostaje bardzo mały, co nadaje nowemu Revolution podobne cechy brzmieniowe w wielu różnych pomieszczeniach.

PŁASKA CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA

Odpowiedź częstotliwościowa R-5 w punkcie odsłuchu jest wyjątkowo płaska; ale to samo w sobie nie wystarcza dla Gradientu. Każdy głośnik promieniuje przynajmniej trochę dźwięku we wszystkich kierunkach. Jeśli charakterystyka energetyczna głośnika ma szczyty i zagłębienia, pola dźwiękowe będą nierównomierne, co wpłynie na zabarwienie muzyki. Charakterystyka energetyczna mierzona we wszystkich kierunkach musi być liniowa - tak jak w przypadku Revolution - aby zagwarantować liniową odpowiedź energetyczną.

WIELE MOŻLIWOŚCI POZYCJONOWANIA W POMIESZCZENIU

 Kolumna Gradient Revolution może być pozycjonowana w pomieszczeniu jak głośnik płaski. W tym przypadku korzystne jest umieszczenie jej jeden lub dwa metry od tylnej ściany. W przeciwieństwie do głośników płaskich, sekcję basową R-5 można ustawiać na kilka sposobów, co pozwala na unikatową kontrolę nad niepożądanymi falami stojącymi. Jeśli głośnik płaski jest umieszczony blisko tylnej ściany, wyjście basowe zostanie znacznie stłumione, a średnie tony będą zabarwione przez wcześniejsze odbicia.

Gradient Revolution radzi sobie z oboma tymi problemami. Gdy jest ustawiony przy ścianie, sekcja basowa będzie skierowana w kierunku sąsiedniej ściany. Bas można stłumić, zwiększając odległość od tylnej ściany i precyzyjnie dostosować, obracając głośnik o kilka stopni. Ze względu na charakterystykę promieniowania w średnich i wysokich częstotliwościach, nie tworzą się niepożądane odbicia. Muzyka pozostanie gładka i otwarta, z prawidłowym barwnikiem, tak jak w przypadku klasycznego pozycjonowania głośników płaskich.

ZŁĄCZA GŁOŚNIKOWE

Możesz wybrać głośniki z tradycyjnymi zaciskami lub wysokiej jakości złączemspeakON firmy Neutrik. Długość kabla głośnikowego można wybrać podczas składania zamówienia. Podłączanie wielodrożne jest możliwe, gdy wybierzesz kabel 4-polowy i złącze speakON. Złącze głośnikowe znajduje się na dole głośnika, dzięki czemu kabel głośnikowy można prowadzić swobodnie w wybranym kierunku lub nawet bezpośrednio do struktur podłogi, jeśli chcesz, aby kabel był niewidoczny.

WIELE PRZYDATNYCH CECH

Gradient R-5 wygląda stylowo, niezależnie od tego, czy głośniki są skierowane na boki, czy na przód. Łatwe w podłączaniu złącze głośnikowe znajduje się na dole głośnika, dzięki czemu kabel głośnikowy można prowadzić swobodnie w wybranym kierunku lub nawet bezpośrednio do struktur podłogi, jeśli chcesz, aby kabel był niewidoczny. Gradient R-5 został zaprojektowany i produkowany w Finlandii. Oczywiście, szczególna uwaga została poświęcona jakości i wykończeniu wszystkich materiałów.

 • Model: Gradient R-5
 • Częstotliwość: 30-20000 Hz +/- 2dB, górny limit częstotliwości powyżej 50kHz
 • Częstotliwość krzyżowa: 200Hz i 2500Hz
 • Impedancja: 6 ohm, minimalne 5 ohm
 • Zalecana moc wzmacniacza: 50-250W
 • Czułość: 88dB/2.83V/1m
 • Głośniki: 2× 300mm głośnik niskotonowy o długim skoku;  176mm głośnik średniotonowy z powlekanym papierem trzcinowym ;  Kopułowy głośnik wysokotonowy Al/Mg o średnicy 25mm
 • Charakterystyka promieniowania: Bas - dipolowy ; średnio i wysokotonowy -  kardioidalny
 • Złącza: czteropinowe złącze speakON firmy Neutrik ; binding spots
 • Wymiary (sz x wys x gł): 42 x 104 x 32 cm
 • Waga: 35kg
 • Rozmiar pomieszczenia: od średnich do dużych 
 • Odpowiednie do kina domowego: Tak
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question