• Gryphon Audio Commander

Przedwzmacniacz Gryphon Audio Commander. Cena za sztukę.

308900.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Commanderem zyskasz kontrolę! Przejmij kontrolę nad najlepszym na świecie systemem audio: tylko od Gryphon Audio Designs.

Konstrukcja elektroniczna

Punktem wyjścia dla projektu Commander była niezwykła Pandora, powszechnie uznawana jako jeden z najlepszych przedwzmacniaczy na świecie. Commander współdzieli koncepcję topologii dual-mono Pandory z oddzielnymi obudowami dla obwodów części sygnałowej i zasilającej. Układ wejściowy Pandory typu "single-ended" działający w czystej klasie A jest tutaj jest zachowywany, ponieważ zapewnia przepływ sygnału przez najmniejszą możliwą liczbę elementów elektrycznych – dwa tranzystory i pojedynczy opornik – oferując dźwięk, który jest wyjątkowo przejrzysty, szybki, naturalny i otwarty. Żaden z przedwzmacniaczy Gryphona - w tym Commander - nie posiada ujemnego globalnego sprzężenia zwrotnego. 

Oczywiście Commander idzie jeszcze dalej, ucieleśniając znaczne postępy w wielu krytycznych obszarach, w tym precyzyjne, niezwykle niskozakłóceniowe stabilizatory napięć w połączeniu z szeregowo połączonymi analogowymi regulatorami zasilającymi stopnie przedwzmacniacza. Napięciowe układy stabilizujące Commandera posiadają około 50 razy niższy poziom szumów niż te (i tak już doskonałe) zastosowane w Pandorze! Para w pełni dyskretnych, liniowych zasilaczy zasila obwód analogowy każdego kanału, podczas gdy trzeci jest dedykowany do obwodów sterowania cyfrowego, zachowując w ten sposób absolutną separację mechaniczną i izolację elektryczną między sekcjami cyfrowymi i analogowymi.

Nie trzeba dodawać, że każdy komponent jest najdoskonalszy z dostępnych, począwszy od ultraprecyzyjnych rezystorów Charcroft Audio używanych w układzie regulacji głośności po najwyższej jakości przewymiarowane kondensatory foliowe Mundorf MCap ZN, przeznaczone do lokalnego odsprzęgania zasilania, a skończywszy na czterech wykonanych na zamówienie transformatorach toroidalnych - nie szczędzono żadnych kosztów, aby zapewnić wydajność i jakość wykonania, która definiuje najlepsze projekty "State Of The Art".

Konstrukcja mechaniczna

Wkonstrukcji mechanicznej Commandera szczególną uwagę położono na zmniejszenie wpływu szkodliwych wibracji na jakość sygnału wyjściowego przedwzmacniacza. Podstawę wspierającą konstrukcję wewnętrzną stanowi wielowarstwowa płyta składająca się z: górnej warstwy kompozytu Kerrock, środkowej warstwy bitumicznej i dolnej warstwy stalowej. Jej zadaniem jest redukcja rezonansów z podłoża oraz minimalizacja wpływu modułów na siebie nawzajem do absolutnego minimum. Wszystkie płytki obwodów przedwzmacniacza i zasilacza są zawieszone nad tą płytą na specjalnie zaprojektowanych izolatorach, zapewniając nieskazitelne, praktycznie wolne od wibracji środowisko dla wrażliwych obwodów Commandera. Cztery kolce Gryphon Atlas Spikes pod każdą obudową niwelują wpływ zakłóceń z podłoża, zwiększając odporność za zewnętrzne wibracje do teoretycznej perfekcji. Całość konstrukcji zwieńcza solidna, wykonana głównie z aluminium obudowa, zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić minimalny wpływ zakłóceń zewnętrznych na pracę delikatnych obwodów elektronicznych.

Sterowanie

Pojemnościowy wyświetlacz dotykowy TFT o przekątnej 4,3 cala, umieszczony za wyjątkowo grubym szklanym oknie o grubości 4 mm, został zaprojektowany tak, aby zapewnić całkowicie intuicyjny interfejs użytkownika. Głośność można regulować za pomocą wyświetlacza na panelu przednim lub dołączonym pilotem na podczerwień. Indywidualną konfigurację systemu ułatwia rozbudowana kontrola menu Commander takich funkcji, jak inicjalny poziom głośności podczas uruchamiania, balans kanału lewego/prawego, maksymalny poziom głośności, dopasowanie wzajemne poziomów dla poszczególnych źródeł, własne nazewnictwo wejść, jasność wyświetlacza (w tym włączanie/wyłączanie automatycznego przyciemniania), dedykowane wejście ze stałą głośnością dla integracji z systemami kina domowego, poziom wyjściowy i regulacja Green Bias dla współpracy ze wzmacniaczami mocy Gryphon. Co jest unikalne w Commanderze - wyświetlacz Commandera zmienia się wraz z odległością słuchacza od systemu; w ten sposób głośność i inne ustawienia pozostają jednolicie czytelne niezależnie od pozycji słuchacza.

Sterowanie: Graficzny, dotykowy (pojemnościowy) wyświetlacz TFT 4,3" o regulowanej jasności, ukryty za warstwą szkła o grubości 4mm; pilot zdalnego sterowania na podczerwień
Klasa: czysta klasa A z bardzo krótką ścieżką sygnałową
Impedancja wejściowa: 18 kΩ, wejście zbalansowane XLR
12 kΩ, wejście niesymetryczne RCA
Impedancja wyjściowa:
Wzmocnienie: +18dB
Poziom zniekształceń (THD+N): 0.003% @ 1 kHz and 10 Hz – 30 kHz
Pasmo częstotliwości (-3 dB):  0.1 Hz – 1,5 MHz
Wejścia: 4 pozłacane wejścia XLR, 2 wejścia RCA, 1 wejście RCA TAPE IN
Wyjścia: 2 wyjścia zbalansowane XLR, 1 wyjście RCA, 1 wyjście niezbalansowane TAPE OUT
Pojemność zasilacza: 2 x 90,000uF
Pobór mocy w stanie gotowości <0,5W 
Pobór mocy w stanie pracy  90W
Transformatory: 4 oddzielne, wykonane na zamówienie transformatory toroidalne, po 2 dla każdego kanału
Pojemność kondensatorów: 90 000 pojemności uF na kanał
Wymiary / waga części zasilającej 48×23,6×44 cm, waga netto 38,2kg
Wymiary / waga części sygnałowej 48×23,6×45,5 cm, waga netto 30,5kg
Dodatkowe informacje
 • Konfiguracja True Dual Mono
 • Ultra-szerokopasmowa odpowiedź częstotliwościowa 3 MHz
 • Brak negatywnego sprzężenia zwrotnego
 • Sprzężenie DC z serwosterowaniem
 • Izolowane zasilanie dla obwodów innych niż audio
 • Rozległe oddzielenie mechaniczne
 • Rozległa lokalna regulacja napięcia
 • Kontrolowany mikroprocesorowo, 85-stopniowy regulator głośności na przekaźnikach o ultra niskich pojemnościach zapewniające najlepszą jakość dźwięku, wyposażony w ultra precyzyjne rezystory Charcroft Z-Foil Audio
 • Nowy, szybki, dyskretny bufor wejściowy klasy A, opracowany w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku
 • Najlepsze dostępne komponenty, w tym rezystory Takman Audio
 • Zminimalizowane okablowanie wewnętrzne
 • 4-warstwowe płytki elektroniczne spełniające specyfikację wojskową o grubości 70 um
 • Pozłacane przekaźniki izolujące wejścia
 • Gniazda wlutowane bezpośrednio na płytkę drukowaną (eliminują konieczność okablowania i skracają ścieżkę sygnału)
 • Możliwość przypisania wejścia jako AV zapewniającego bezkompromisową integrację z procesorem kina domowego
 • Sterowane mikroprocesorem funkcje menu
 • Regulowany balans kanałów, dopasowanie poziomu sygnału dla każdego z wejść, poziom inicjalny oraz maksymalny
 • Kontrola Green Bias dla wzmacniaczy Gryphon
 • Niemagnetyczne, nierezonujące obudowy z aluminium
 • Wejście i wyjście trigger 12 V DC
 • Aktualizacja firmware
 • Pilot na podczerwień
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question