• Gryphon Audio Diablo 120

Wzmacniacz zintegrowany Gryphon Audio Diablo 120. Cena za sztukę.

59800.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

Gryphon Audio Diablo 120

Koncepcja stworzenia wzmacniacza zintegrowanego, który zachowa wszystkie cechy charakterystyczne firmowego brzmienia najdroższych komponentów Gryphon przy znacznie niższej cenie, wydaje się bardzo interesująca. Choć firma koncentruje się na projektowaniu najbardziej zaawansowanych urządzeń audio, przez ostatnie lata rozwój wzmacniaczy zintegrowanych pozwala zaliczyć najlepsze z nich do grona ścisłego high-endu. Dlatego postanowiliśmy połączyć legendarne brzmienie Gryphon z nowoczesną stylistyką i przyjazną ceną.

W kwietniu 2009 na rynku debiutowała nasza pierwsza integra – model Atilla. W oparciu o wiedzę zebraną przez lata pracy, Gryphon stworzył wzmacniacz zintegrowany, który brzmiał lepiej od wielu konkurencyjnych konstrukcji dzielonych. 

Wspaniałość integracji

Wyrafinowana stylistyka i mocne linie satynowo czarnej obudowy ze szczotkowanego aluminium i czarny, akrylowy panel przedni reprezentują szczyt możliwości dzisiejszej branży audio. Podkreślają przy tym nieograniczone możliwości brzmieniowe nowego wzmacniacza zintegrowanego.

Przecinające się ostre linie akrylu i szczotkowanego, anodyzowanego na czarno aluminium dają skomplikowany układ płaszczyzn, który przyciąga wzrok i sygnalizuje solidność budowy.

Najważniejsze kryje się jednak w środku. W duńskiej centrali firmy Gryphon stworzono układ w topologii dual-mono z krótką ścieżką sygnałową, pokrytymi złotem oraz izolowanymi spienionym teflonem gniazdami sygnałowymi a także dedykowanymi terminalami głośnikowymi [które znane są z naszych najdroższych urządzeń.

Opcja cyfrowa i winylowa

czasie zakupu, lub później – w razie potrzeby, wzmacniacz Gryphon Diablo 120 może być wyposażony w moduł przetwornika cyfrowo-analogowego PCM/DSD wykorzystujący architekturę innowacyjnego przetwornika Gryphon Kalliope. Moduł rozszerza listę wejść wzmacniacza o cztery wejścia cyfrowych [USB, AES/EBU 115 Ohm, optyczne i S/PDIF BNC 75 Ohm]. Wejście USB przyjmuje sygnał PCM do 32-bitów/384kHZ oraz DSD [Windows do DSD512, MacOS do DSD128, Linux do DSD128DoP]. Pozostałe wejścia cyfrowe przyjmują sygnał do 32-bitów/192kHz, Toslink: 24-bity/96kHz. Gotowy do rozwoju moduł przygotowany jest na cyfrowe formaty, które mogą pojawić się w przyszłości. Miłośnikom płyt winylowych, zgodnie z najlepszą tradycją firmy Gryphon, Diablo 120 oferuje również miłośnikom płyt winylowych możliwość zastosowania dedykowanego przedwzmacniacza gramofonowego MM/MC.

Diablo 120 osiąga brzmienie pełne niezwykłej subtelności i muzykalności. Mocne akcenty dynamiczne przeplatają się z harmonijną pełnią, co daje wyrafinowane brzmienie zachęcające do długotrwałych odsłuchów z realistyczną głośnością.

Francuski magazyn Haute Fidelite określił go mianem ‘Bes Buy’. Australijskie Hi-Fi umieściło go na liście ‘razem z najlepszymi’ a brytyjski Hi-Fi Choice określił mianem ‘jednej z najlepszych integr na świecie.’ Atilla był produkowany do 2016, co jest wyjątkiem w świecie high-endu. [Szkoda, że długowieczność jest ostatnio tak bardzo niedoceniana.] W międzyczasie – dzięki pracom nad przedwzmacniaczem Pandora i końcówką mocy Mephisto - Gryphon znacząco udoskonalił swoją technologię w zakresie topologii układu, wyboru komponentów i jakości osiąganego brzmienia. Teraz prezentujemy wzmacniacz Atilla następnej generacji – Gryphon Diablo 120, który powstał dzięki doświadczeniom zebranym podczas tworzenia bezkompromisowych komponentów referencyjnych. Ponadczasowa elegancja bryły Diablo 120 jest realizacją wizji stworzonej przez założyciela firmy, Flemminga E. Rasmussena.

Do budowy Diablo 120 wykorzystano jedynie najlepsze audiofilskie komponenty wyselekcjonowane ze względu na brzmienie oraz stabilność termiczną i długowieczność. Nawijane rezystory stosowane we wzmacniaczu Atilla zamieniono na elementy bezindukcyjne.

Wzmacniacz zintegrowany Diablo 120 składa się z dwóch niezależnych układów monofonicznych, co minimalizuje interakcje między kanałami. Jedyne wspólne elementy dla obu kanałów to transformator toroidalny słynnej firmy Holmgren i przewód sieciowy. Zbudowany specjalnie dla Diablo 120 transformator 1200VA wyposażony jest w odczepy dla każdego z kanałów, które uzupełnione są [dla każdej strony] baterią kondensatorów pojemności 60000pF.

Nominalna moc wyjściowa Diablo 120 jest o 20% większa od mocy wzmacniacza Atilla, to 2x120W [dla 8 Ohm], 2x240W [4Ohm] i 2x440W [2Ohm]. Obserwowany wzrost mocy wyjściowej wraz ze spadkiem impedancji świadczy o wybitnej wydajności prądowej układu. Tak samo jak szerokie pasmo odpowiedzi częstotliwościowej [0,1Hz – 250kHz (-3dB)] świadczy to o stabilności konstrukcji. Odpowiednio do zwiększenia mocy wyjściowej, zwiększono również powierzchnię radiatorów.

Dwie pary potężnych tranzystorów Sanken zastosowane w Diablo 120 potrafią bez trudu napędzić najtrudniejsze nawet kolumny.

Diablo 120 nie korzysta z pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego. Zastosowany w nim sterowany mikroprocesorem pasywny attenuator to jedna z najbardziej transparentnych znanych dróg regulacji głośności. Niezależnie od wybranego poziomu [46 stopni], w ścieżce sygnałowej znajduje się maksymalnie 6 rezystorów.

Zamiast typowych diod LED, na przedniej ściance znajduje się wyświetlacz VFD przedstawiający informacje w czytelny sposób. Wyświetlacz i układy sterujące zasilane są poprzez niezależny transformator, co eliminuje całe ryzyko zanieczyszczenia sygnału szkodliwym szumem. Wszystkie przyciski na przednim panelu to konstrukcje dotykowe.

Sterowanie Sterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym
Moc RMS 2 x 120W 8Ω, 2 x 240W 4Ω, 2 x 440 W 2Ω
Moc szczytowa  440W
Odstęp od zakłóceń 
nieważony w paśmie 20Hz-20kHz
< -85dB
Odstęp od zakłóceń
ważony A
< -88dB
Dynamika 111dB 
Poziom zniekształceń (THD+N) < 1% przy 120W/8Ohm
Czułość wejściowa 0,390V
Wzmocnienie +38dB
Pasmo przenoszenia 0 - 250KHz
Separacja kanałów > 120dB
Impedancja wejściowa 40kOhm, 8kOhm
Impedancja wyjściowa 0,027Ohm
Wejścia 1 x XLR
4 x RCA, 
Wyjścia 1 x RCA, para pozłacanych terminali głośnikowych
Pobór mocy w stanie gotowości < 0,5W
Pobór mocy w stanie jałowym 130W 
Pobór mocy maksymalny 1300W 
Pojemność kondensatorów 60000 uF 
Rodzaj wtyczki zasilania 15A C13
Wymiary 48 cm x 17.5 cm x 42 cm
Waga 26.2 kg kg 
Inne parametry techniczne  
  • Okablowanie wewnętrzne marki Gryphon
  • Brak przekaźników w ścieżce sygnałowej
  • Zabezpieczenia poza ścieżką sygnałową
  • Płytki elektroniczne wg specyfikacji militarnej
  • Krótka ścieżka sygnałowa
  • Ciche transformatory toroidalne Holmgren z ekranem magnetycznym
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie