• Gryphon Audio Essence Pre

Przedwzmacniacz Gryphon Audio Essence Pre. Cena za sztukę.

81900.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

Bezkompromisowe i minimalistyczne podejście konstrukcyjne

Konfiguracja dual mono przedwzmacniacza zapewnia możliwie najkrótszą ścieżkę sygnału przy minimalnym okablowaniu wewnętrznym znajdującym się w całości poza ścieżką sygnałową. W trosce o najwyższą wierność brzmienia, rzadko przydatne układy, takie jak kontrola tonów, kontrola balansu, połączenia słuchawek, przełączanie w tryb mono, inwersja polaryzacji i inne zostały usunięte, zmniejszając w ten sposób do absolutnego minimum przesłuch międzykanałowy, zniekształcenia czy podbarwienia dźwięku.

Gryphon Essence jest czysto liniowym przedwzmacniaczem z dwoma zbalansowanymi wejściami XLR i trzema pojedynczymi wejściami RCA. Jedynymi przewodami wśród okablowania wewnętrznego są: krótki przewód uziemiający, taśmy wyświetlacza i przewody zasilania prądem przemiennym, zamontowane w ekranowanym kanale od tylnego gniazda IEC do przełącznika zasilania, tak aby zminimalizować zakłócenia 50/60 Hz. W ścieżce sygnałowej zatem nie ma w ogóle żadnych przewodów. 

Jeśli używasz kompatybilnego wzmacniacza mocy klasy A marki Gryphon, możesz wykorzystać specjalny przewód połączeniowy między gniazdami oznaczonymi GREEN BIAS na przedwzmacniaczu i wzmacniaczu, w celu automatycznej regulacji wartości prądu podkładu wzmacniacza mocy.

Wyczerpujące badania i sesje odsłuchowe poprzedzały wybór każdej części składowej, a wiele oryginalnych, zastrzeżonych części zostało zaprojektowanych i zbudowanych specjalnie dla firmy Gryphon. Ponieważ konstruktorzy Gryphon zwracają uwagę na każdy aspekt obwodu elektronicznego i w pełni rozumieją cel i funkcję każdej części w ramach całości, mogli optymalizować parametry w każdym aspekcie przed przejściem do następnego kroku. Zapewnia to prostotę, krótką ścieżkę sygnału i spójność w obrębie jednego, dobrze zdefiniowanego celu: czystości przekazu muzycznego.

Funkcje dostępne w MENU przedwzmacniacza

Zakres w pełni regulowanych elementów menu sterowanych mikroprocesorem obejmuje nazewnictwo wejść sygnału - składające się z maksymalnie ośmiu znaków, maksymalny poziom sygnału, poziom początkowy sygnału, dopasowanie poziomu wejściowego w zakresie regulacji do 8 dB, dedykowanie wejścia dla systemu kina domowego w celu integracji z procesorem lub wzmacniaczem wielokanałowym, jasność wyświetlacza wybieraną przez użytkownika (100/75/50/25%, Wył.), powrót do ustawień fabrycznych oraz Gryphon Green Bias.

Maximum Level – funkcja ta pozwala na wybranie i zapisanie w pamięci przedwzmacniacza maksymalnego poziomu głośności, którego nie można przekroczyć ręcznie ani zdalnie, dopóki ustawienie to nie zostanie skasowane. W ten sposób zarówno wzmacniacz mocy i głośniki są chronione przed kosztownymi uszkodzeniami.

Start-Up Level – funkcja ta pozwala na wybranie i zapisanie w pamięci przedwzmacniacza domyślnego poziomu głośności, który zostanie automatycznie ustawiony przez przedwzmacniacz za każdym razem, po jego uruchomieniu.

Level Matching – funkcja, dzięki której można automatycznie dopasować poziomy sygnału dla źródeł o niskiej i wysokiej wartości wzmocnienia. Dopasowanie odbywa się za pomocą tłumika głośności, bez dodatkowych elementów na ścieżce sygnału.

Green Bias (aktywny tylko wtedy, gdy przedwzmacniacz Gryphon Essence jest podłączony do wzmacniacza mocy Gryphon pracującego w klasie A, za pośrednictwem łącza sterującego Green Bias). Funkcja Green Bias umożliwia automatyczne przełączanie między trybem pracy w 50%, 75% lub 100% klasie A - bez degradacji właściwości brzmieniowych.

Opcjonalne moduły

Przedwzmacniacz Essence oferuje opcję instalacji przedwzmacniacza gramofonowego lub modułu DAC w momencie zakupu lub w późniejszym terminie. Jeśli system składa się zarówno ze źródeł analogowych, jak i cyfrowych, polecane jest zainstalowanie modułu DAC, a przedwzmacniacz gramofonowy, np. Gryphon Sonett można kupić jako oddzielne urządzenie – nie da się bowiem umieścić obu modułów DAC i PSII jednocześnie wewnątrz obudowy przedwzmacniacza Essence.

Moduł Gryphon DAC pasuje idealnie do przedwzmacniacza Essence. Po zainstalowaniu modułu, wyświetlacz Essence informuje o wybraniu wejścia cyfrowego, częstotliwości próbkowania, formacie PCM / DSD i wybranych ustawieniach filtra cyfrowego. Moduł DAC oparty na innowacyjnym, wielokrotnie nagradzanym przetworniku cyfrowo-analogowym Gryphon Kalliope. Moduł oferuje cztery wejścia cyfrowe (USB, symetryczne AES / EBU 115 Ω, optyczne TOSLink i BNC S / PDIF 75 Ω). USB może przetwarzać PCM do 32-bit / 384 kHz, a także DSD (w systemie Windows do DSD512, w Mac OS do DSD128, w Linux OS do DSD128 DoP); poprzez wejścia cyfrowe BNC S / PDIF i AES / EBU do 192 kHz / 32-bit PCM oraz przez TOSLink do 96 kHz / 24-bit PCM. Kompatybilność formatów różnych danych wejściowych może ulec zmianie bez powiadomienia.

Moduł przetwornika DAC przygotowany jest na obsługę dowolnego bieżącego lub mogącego pojawić się w przyszłości formatu cyfrowego wysokiej rozdzielczości.

Moduł przedwzmacniacza gramofonowego PSII MM/MC oparty jest na legendarnym przedwzmacniaczu Legato Legacy. PSII to konstrukcja dual-mono, oferująca znakomitą separację kanałów, zdolna wydobyć każdy detal muzyczny dla uzyskania maksymalnego realizmu brzmienia.

Max wzmocnienie +18dB
Pasmo przenoszenia 0.1 Hz – 1 MHz (-3 dB)
Impedancja wejściowa XLR: 50 kOhm, RCA: 25 kOhm
Impedancja wyjściowa 15 Ohm XLR, 22.5 Ohm RCA
Pojemność kondensatorów 2 x 26,000 μF
Pobór mocy w trybie czuwania < 0.5W
Wymiary 47 (szer.) x 16.5 (wys.) x 38.5 (głęb.) / kanał
Waga 13.4 kg netto
Inne parametry techniczne
 • Konfiguracja dual mono
 • Brak globalnej pętli sprzężenia zwrotnego
 • W pełni dyskretna topologia obwodów w Klasie A ze sprzężeniem DC
 • Sterowany mikroprocesorowo, oparty o przekaźniki, 43-stopniowy układ regulacji wzmocnienia, wykorzystujący ultraprecyzyjną drabinkę rezystorową, w celu zapewnienia jak najlepszych parametrów brzmieniowych
 • Bardzo szybki bufor wejściowy wykonany w technologii single-ended, pracujący w czystej klasie A, w celu zapewnienia maksymalnych osiągów brzmieniowych
 • Opcjonalny moduł DAC PCM/DSD wyposażony w wejścia: 1 x USB, 2 x SPDIF, 1 AES and 1 optyczne. Częst. próbkowania PCM do Fs = 384 kHZ, DSD do DSD512 (8xDSD)
 • Opcjonalny moduł przedwzmacniacza gramofonowego PSII - oparty o legendarny przedwzmacniacz Gryphon Legato Legacy
 • Lokalne kondensatory odsprzęgające dla maksymalnego tłumienia szumów
 • Dopasowanie poziomu sygnału wejściowego dla poszczególnych wejść w celu zapobieżenia niepożądanym skokom głośności
 • Ekstremalnie krótka ścieżka sygnałowa bez przewodów
 • Minimalna ilość okablowania wewnętrznego poza ścieżką sygnałową
 • Złocone szwajcarskie gniazda XLR firmy Neutrik dla dwóch wejść zbalansowanych i jednego wyjścia
 • Złocone gniazda RCA z izolacją teflonową dla 3 wejść i 1 wyjścia
 • Nieregulowane wyjścia zbalansowane i niezbalansowane AV, w celu integracji z zewnętrznym wzmacniaczem czy procesorem kina domowego
 • Duży fluorescencyjny wyświetlacz dla zapewnienia dobrej widoczności
 • Regulowana jasność wyświetlacza (100/75/50/25%, Wył.)
 • Podświetlane, sensorowe przyciski sterujące na panelu czołowym
 • Wejście i wyjście wyzwalacza 12V DC
 • Wyjście połączeniowe Green Bias w celu automatycznej regulacji prądu podkładu w podłączonym dowolnym wzmacniaczu mocy firmy Gryphon
 • Stylowy nadajnik zdalnego sterowania
 • Aktualizacja oprogramowania wewnętrznego poprzez PC lub klucz USB
 • Certyfikat CE
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie