• Gryphon Audio Essence

Wzmacniacz mocy Gryphon Audio Essence. Cena za sztukę stereo.

Model
104100.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

Essence jest Twoim bezpośrednim przewodnikiem muzycznym, odznaczającym się neutralnością dźwiękową, czystością tekstur i dynamiczną swobodą.

Symetryczna polaryzacja zasilania prądem przemiennym dla wersji dwukanałowej poprawia przenoszenie transjentów, głębię sceny dźwiękowej i oddanie aury oraz przestrzeni nagrania.

Przy bardzo szerokim pasmie przenoszenia (0.5 Hz – 350 kHz, +0 dB, -3 dB), Gryphon Essence odznacza się mocą 50W (8 W), 100W (4 W), 190W (2W) w wersji stereofonicznej i odpowiednio 50W (8 W), 100W (4 W), 200W (2W), w wersji monofonicznej – wszystko w czystej klasie A. Te wyjątkowe wartości gwarantują stabilność przy każdym obciążeniu głośnika.

Gryphon przywiązuje ogromną wagę do sekcji zasilających. Konstrukcja dual mono wykorzystuje specjalnie skonstruowany, ekranowany transformator toroidalny o wysokiej wydajności prądowej. Stopień wyjściowy i stopień sterujący wykorzystują osobne zasilacze do skutecznej izolacji stopnia wyjściowego od stopnia wejściowego. Oddzielny transformator dla obwodów sterowania i wyświetlacza izoluje je od ścieżki sygnału.

Teraz Gryphon Essence przybliża nas do niekończących się poszukiwań bardziej naturalnej i przekonującej iluzji muzycznej. Lata eksperymentów i szeroko zakrojone badania w dziedzinie topologii obwodów oraz jakości i niezawodności komponentów, zaowocowały opracowaniem wzmacniacza, który od razu zachwyca zdolnością płynnego oddania nawet najbardziej wymagających przejść muzycznych, niezależnie od poziomu głośności. Ze względu na stałe wysokie rezerwy mocy dostępne przez cały czas, Essence po prostu „nie widzi” głośnika, więc jego bierne obciążanie zestawem głośnikowym nie może pogorszyć działania wzmacniacza. W przeciwieństwie do innych wzmacniaczy dużej mocy, bezkompromisowa, czysta topologia klasy A Gryphona pozwala wzmacniaczom serii Essence oferować na każde żądanie ekstremalne rezerwy mocy w połączeniu z wyrafinowaniem i delikatnością prezentacji muzycznej.

Podstawową filozofią marki Gryphon jest, aby cała elektronika w łańcuchu odtwarzania sygnału była idealnie neutralna i nie dodawała ani nie odejmowała niczego od nagrania, bez względu na to, jak „atrakcyjne” mogą być takie zniekształcenia. Wzmacniacze serii Essence są z natury produktem dla tych nielicznych szczęśliwców, którzy mogą sobie pozwolić na takie oświadczenie, podobnie jak są produktem dla rosnącej liczby audiofilów, którzy szukają czystości w odtwarzaniu muzyki. Są wreszcie produktami dla miłośników muzyki, którzy szanują zarówno muzyków, jak i inżynierów nagrań, na tyle, aby powstrzymać się od dodawania lub odejmowania czegokolwiek w stosunku do pierwotnej intencji nagrania.


Topologia obwodu

Kontrola to wyzwanie, a wzmacniacze serii Essence są przystosowana do tego, aby przejąć kontrolę nad nawet najbardziej okrutnymi i koszmarnych zestawami głośnikowymi stanowiącymi obciążenie dla wzmacniacza. W sekcji wyjściowej zastosowano bipolarne tranzystory wyjściowe Sanken, które oprócz wyjątkowych walorów dźwiękowej odznaczają się także wyjątkową niezawodnością. Essence Stereo wykorzystuje 20 tranzystorów na kanał, podczas gdy Essence Monoblock oferuje 40 takich urządzeń na jednostkę. Od tych tranzystorów można zażądać dostarczenia ogromnej ilości chwilowej mocy szczytowej bez przeciążenia.

Oddzielna sekcja sterująca posiada własne zasilanie pochodzące z indywidualnych uzwojeń umieszczonych na niestandardowych transformatorach toroidalnych. Unikalna konstrukcja mechaniczna zapewnia optymalne sprzężenie termiczne między sekcją sterowania a stopniami wyjściowymi. Sekcja sterująca posiada własny duży zestaw wysokiej jakości kondensatorów.

Zestaw kondensatorów mocy w wersji Stereo odznacza się zdumiewającą pojemnością 440 000 µF i 880 000 µF w wersji Mono - w obu wersjach sprzęganych przez wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe w całym zasilaczu.

Układy zabezpieczające

Unikalny, nieinwazyjny system ochrony zapewnia niezawodną, bezproblemową ochronę bez uszczerbku dla czystości sygnału i prostoty ścieżki sygnału.

Kiedy na wejściu wzmacniacza wykryte zostanie napięcie stale lub HF, wzmacniacz wyciszy się, dopóki błąd nie zostanie naprawiony.

Sygnał wyjściowy jest stale porównywany z wejściem, tak że wystąpienie jakichkolwiek różnic, wykraczających poza z góry określone granice (zwykle stan zwarcia), powoduje wyciszenie wzmacniacza, do momentu wyeliminowania źródła błędu.

Temperatura radiatora jest stale monitorowana przez termistor. W przypadku przegrzania (temperatura powyżej 90 ° C) następuje wyłączenie wzmacniacza. Normalna praca zostanie wznowiona po osiągnięciu bezpiecznej temperatury pracy.

Zrezygnowano z globalnego ujemnego sprzężenia zwrotnego, a sprzężenie prądem stałym wykorzystuje obwody serwo prądu stałego. Wewnętrzne okablowanie na ścieżce sygnałowej jest ograniczone do absolutnego minimum.

Gryphon Essence wykorzystuje całkowicie niezależny transformator i zasilacz do obwodów wyświetlacza i sterowania, skutecznie zapobiegając przedostawaniu się szumów cyfrowych generowanych przez te obwody do obwodów wzmacniacza.

Klasa A

Praca w czystej klasie A zawsze była punktem odniesienia dla Gryphona, po prostu dlatego, że nic z naszego doświadczenia nie może się równać z dźwiękową finezją czystej klasy A

Niestety, prawdziwa klasa A jest dziś jeszcze rzadsza niż wtedy, gdy pierwotnie wprowadziliśmy na rynek wzmacniacz DM100. Rosnąca świadomość konsumentów zmusiła niektórych producentów do zaprzestania publikacji oburzających, bezpodstawnych twierdzeń na temat mocy klasy A, które istniały tylko w rozgorączkowanej wyobraźni jakiegoś „eksperta” marketingowego.

Jednak wciąż rośnie liczba tak zwanych „nowych” topologii klasy A opartych na automatycznej regulacji prądu podkładu, które w jakiś sposób pozwalają wzmacniaczowi wykryć, kiedy prąd podkładu powinien wzrosnąć, aby zapewnić stałą wydajność klasy A.

Gdyby coś takiego działało, jak twierdzono, byłoby to równoznaczne z ponownym napisaniem praw fizyki. Aby wzmacniacz mógł zwiększyć prąd podkładu i ustabilizować się termicznie, aby natychmiast sprostać zmianom dynamicznym na wejściu, musiałby być w stanie przewidzieć, co będzie dalej na nagraniu. Auto-biasing z natury może reagować tylko na coś, co już się wydarzyło, a prąd podkładu będzie zmieniać się w górę i w dół w desperackiej próbie podążania za ostatnią nutą.

Mówiąc wprost, nie ma czegoś takiego jak „darmowy lunch”, jeśli chodzi o czystą klasę A, więc stwierdzamy bez przeprosin: Prawdziwa, czysta klasa A oznacza ciężkie transformatory, bardzo duże radiatory, dużo ciepła, dużo prądu, drogie części i kosztowny montaż.

Doceniamy i popieramy wszelkie wysiłki w celu oszczędzania energii i zachowania naszych globalnych zasobów, ale nasze badania nad staraniami o uzyskanie wydajności klasy A z alternatywnych topologii wzmacniaczy jasno pokazują, że po prostu nie ma substytutu czystej magii czystej klasy A.

Jednak w oparciu o dokładną analizę typowych sytuacji odsłuchowych opracowaliśmy Gryphon Green Bias (zielony, aby znacznie zmniejszyć wpływ na środowisko). Green Bias oferuje prawdziwą, czystą klasę A przy znacznie niższym zużyciu energii.

Dowolna kombinacja przedwzmacniacza i wzmacniacza Gryphon ze sterowaniem Green Bias pozwala użytkownikowi wybrać ilość klasy A wymaganą do pełnego uruchomienia głośników w klasie A w danym momencie, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak czułość głośnika, wielkość pokoju, dynamika muzyczna i ogólny poziom głośności. Regulowany prąd podkładu klasy A jest wydajnym, wygodnym sposobem zmniejszenia zużycia energii bez obniżania wydajności klasy A.

Podczas gdy Green Bias nie oferuje ekstremalnie niskiego zużycia energii klasy A / B, ani nawet niskiego zużycia energii przez systemy „auto biasingu”, oferuje znacznie niższe zużycie energii bez poświęcenia lub kompromisu nawet ułamka jego czystej klasy A.

Moc RMS STEREO: Czysta klasa A : 2 x 50W @ 8 W, 1 x 100W @ 4 W, 1 x 190W @ 2 W
MONO: Czysta klasa A : 2 x 50W @ 8 W, 1 x 100W @ 4 W, 1 x 200W @ 2 W
Wzmocnienie +31dB
Pasmo przenoszenia 0.3 Hz do 350 kHz (-3 dB)
Impedancja wejściowa STEREO: 20kOhm (tryb zbalansowany (20 Hz-20 kHz))
MONO: 20kOhm (tryb zbalansowany (20 Hz-20 kHz))
Impedancja wyjściowa STEREO: 0.015 Ohm
MONO: 0.0075 Ohm
Wejścia STEREO: 2 pozłacane gniazda XLR, gniazdo triggera 12V, gniazdo Green Bias
MONO: 1 pozłacane gniazdo XLR, gniazdo triggera 12V, gniazdo Green Bias
Wyjścia STEREO: 2 pary pozłacanych terminali głośnikowych
MONO: 1 para pozłacanych terminali głośnikowych
Pojemność kondensatorów STEREO: 440 000 uF / kanał
MONO: 440 000 uF / kanał
Pobór mocy w trybie czuwania < 0.5W
Rodzaj wtyczki zasilania gniazdo 15A C13, po jednym na kanał
Wymiary 47 (szer.) x 24 (wys.) x 46 (głęb.) / urządzenie
Waga 45kG / urządzenie
Inne parametry techniczne
 • Konfiguracja dual mono
 • 20 sztuk wysokoprądowych, bipolarnych tranzystorów mocy na urządzenie
 • Brak globalnej pętli sprzężenia zwrotnego
 • Zbalansowany, podwójnie różnicowy układ wejściowy pracujący w Klasie A sterujący szybkim wzmacniaczem napięciowym w klasie A
 • W pełni stabilizowany niskoszumny układ zasilający wszystkie stopnie wzmacniacza napięciowego
 • Sprzężenie DC servo
 • Niezależny od częstotliwości współczynnik tłumienia
 • Polipropylenowe kondensatory odsprzęgające lokalne pętle zasilania
 • Czterowarstwowe płytki drukowane ze ścieżkami miedzianymi o grubości 70 μm
 • Wykonany na zamówienie, transformator toroidalny o mocy 1350 W
 • Niezależne stopnie zasilające dla układów cyfrowych i analogowych
 • Układ łagodnego rozruchu, zapobiegający wyzwoleniu bezpieczników w domowej instalacji elektrycznej
 • Złocone szwajcarskie gniazda XLR firmy Neutrik dla jednego z wejść na kanał
 • Złocone, wykonane na zamówienie terminale głośnikowe
 • 12V gniazdo triggera do włączania i wyłączania urządzenia
 • Automatyczny tryb Green BIAS lub manualna regulacja prądu podkładu (BIAS) Low/High
 • Aktualizacja oprogramowania wewnętrznego poprzez PC lub klucz USB
 • Nieinwazyjny układ zabezpieczający
 • Wyświetlacz LED RGB informujacy o poziomie Biasu High/Low
 • Certyfikat CE
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie