Już w środę 21 czerwca z okazji pierwszego dnia lata rusza wielka wyprzedaż ekspozycji.

Gryphon Audio Legato Legacy

Przedwzmacniacz gramofonowy Gryphon Audio Legato Legacy. Cena za sztukę.

The Availability Of : Na zamówienie
69700.00
Model:
opak
Zamówienie telefoniczne: 696733643 Leave your phone
Delivery time to : 7 days
Shipping price :
The Lack Of

Jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, że stara płyta winylowa odżyje i będzie się miała znacznie lepiej od CD. Niezależnie od cyfrowego zgiełku trwającego od trzydziestu lat, dla wielu audiofilów to właśnie płyty winylowe pozostają najdoskonalszym źródłem dźwięku dla domowych systemów. Zaś katalog dostępnych tytułów znacznie przewyższa liczbę płyt CD, której koniec zdaje się zbliżać dużymi krokami.

Niezależnie od teoretycznie doskonałych pomiarów każdego - nawet najbardziej podstawowego - cyfrowego formatu audio, w Gryfonie słyszymy po prostu więcej muzyki, kiedy słuchamy płyt winylowych. To dobra wiadomość, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość winyli wytłoczonych przez ostatnią połowę XX wieku. Katalog wydanych płyt kompaktowych nigdy nie zbliży się do tego poziomu.

W 1994 roku Gryphon zaskoczył cały audiofilski świat prezentując Gryphon Orestes, pierwszy całkowicie zbalansowany przedwzmacniacz gramofonowy MC. Recenzentów audio zaskoczył nie tylko fakt konstrukcji takiego urządzenia, ale i poziom osiągniętego przez nas brzmienia. Branżowe magazyny publikowały wyłącznie pozytywne testy przedwzmacniacza Orestes.

„Zaskakująco przekonujący. Z doskonałą pewnością i wybitną rozdzielczością poprawia brzmienie każdej używanej podczas testu wkładki MC. Oferuje bas poruszający ziemię i zniewalające wysokie tony pełne powietrza’ [Audio, Niemcy]. Na progu nowego tysiąclecia, Gryphon na nowo odkrył świat płyt winylowych. Słowo ‘legato’ w języku włoskim oznacza ‘połączone razem’. W muzyce klasycznej stosowane jest jako wskazówka kompozytora dotycząca połączenia granych nut w jeden płynny dźwięk.

Wycofany na kilka lat, Gryphon Legato wrócił na rynek w związku z żądaniami naszych klientów. Tym razem w wersji Legato Legacy, która korzysta z najnowszych owoców naszych badań nad topologią układów, niskoszumowych elementów konstrukcyjnych i wydajnych zasilaczy. Efektem tej pracy jest muzykalna konstrukcja, która przez wiele lat będzie cieszyć słuchaczy najlepszym możliwym brzmieniem osiąganym z winylowych płyt długogrających.

Gryphon Legato Legacy – w pełni zbalansowany od wejścia po wyjście i bez opampów czy układów scalonych w układzie – dostępny jest w dwóch wersjach: jako moduł instalacyjny i jako komponent wolnostojący. Pod względem budowy układu i jakości brzmienia obie wersje są identyczne. Po zainstalowaniu wewnątrz przedwzmacniacza Gryphon Pandora, moduł Legato Legacy otrzymuje prąd wprost z zasilacza preampu. Moduł może zostać zainstalowany w fabryce lub dodany później. Wolnostojący phonostage Legato Legacy zajmuje niską, klasową obudowę. Może być zasilany przez własny układ zajmujący osobną obudowę [układ identyczny z przeskalowanym zasilaczem preampu Pandora] lub wprost z zasilacza innego przedwzmacniacza Gryphon.

W obu konfiguracjach delikatny sygnał z wkładki wzmacniany jest w konfiguracji dual mono w środowisku wolnym od zakłóceń RF. Wykonane wg najwyższych standardów układ pozbawiony jest ujemnego sprzężenia zwrotnego i chroniony przed komponentą prądu stałego. Aby w pełni wykorzystać możliwości konstrukcji zbalansowanej, przedwzmacniacz gramonofowy Legato Legacy korzysta z najlepszych dostępnych konektorów LEMO. Wybór impedancji obciążenia dokonywany jest poprzez precyzyjny szwajcarski regulator, który jest omijany po znalezieniu optymalnego ustawienia.

Najważniejsze komponenty dostarczane są przez producentów z największym doświadczeniem w produkcji z tolerancją wymaganą przez sprzęt wojskowy i medyczny. Składanie i testowanie odywa się w naszych zakładach. Jakość montażu, solidność konstrukcji i projekt obudowy w pełni odpowiadają wysokim wymaganiom kojarzonym z marką Gryphon.

To klasyczny przykład stylu Flemminga E. Rasmussena. Legato Legacy przynosi dumę posiadaczom i jest idealnym partnerem dla nowego referencyjnego przedwzmacniacza liniowego Pandora. Tak pod względem brzmienia, jak i projektu obudowy. Przeznaczony dla poszukiwaczy muzycznych skarbów, Gryphon Legato Legacy pozwala odkryć całą potęgę muzyki i emocji zapisanych na płytach winylowych.

Parameters :
 • Impedancja wejściowa MC od 10 Ohm do 47 Ohm
 • Opcja niestandardowego obciążenia impedancyjnego
 • Wybieralne wzmocnienie
 • Wejście MM lub MC
 • Niezwykle niski poziom hałasu
 • Konfiguracja dual mono
 • W pełni zrównoważony obwód, innowacja gramofonowa Gryphona już od 1994 roku
 • Komponenty najwyższej jakości
 • Złącza sygnałowe XLR
 • Brak negatywnego sprzężenia zwrotnego
 • Krótka ścieżka sygnału bez wewnętrznego okablowania
 • Dostępne jako samodzielne urządzenie lub jako zintegrowane moduły ze złączami LEMO w przedwzmacniaczach Gryphon Pandora i Gryphon Sonata-Allegro.
 • Zasilacze zewnętrzne Dual mono
 • Wykonane na zamówienie transformatory typu C-core
 • Sprzężenie DC
 • Filtrowanie sieciowe AC
 • W pełni uszczelnione dwustronne płyty PC mil spec
 • 75 μm ścieżki miedziane
 • Wyprodukowano w Danii
There is currently no comments or ratings for this product.
Ask a question
The Signature Of The :
Email :
Ask a question :