• Gryphon Audio Mephisto

Wzmacniacz mocy Gryphon Audio Mephisto. Cena za sztukę stereo.

Model
275600.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Dynamiczna integralność

Założenia konstrukcji końcówki mocy Gryphon Mephisto sprawiają, że stanowi on klasę dla siebie pod względem oddania dynamiki, niezależnie od obciążenia. Mephisto trzyma pod pełną kontrolą wszystkie, nawet najbardziej zaawansowane [czy też egzotyczne], współczesne kolumny, które zwykle wymagają od wzmacniaczy olbrzymiego natężenia prądu. Zbudowany jest w pełnym układzie dual mono.

Mephisto potrafi wygenerować olbrzymi prąd nawet do kolumn o wyjątkowo niskiej impedancji. Nie traci przy tym zimnej krwi. Perfekcyjnie liniowa impedancja wyjściowa Mephisto pozwala zachować integralność sygnału audio w całym zakresie pasma, niezależnie od poziomu wysterowania. Zaś tolerancja na obciążenia czyni zeń doskonałego partnera dla najlepszych kolumn.

Zgodnie z tradycją Gryphon Audio Design, jakość brzmienia Mephisto jest kompletnie niezależna od poziomu wysterowania, od najcichszego grania w tle po pełen gaz. Aby osiągnąć ten poziom kontroli, każdy kanał Mephisto wyposażony jest w osobne gniazdo zasilania i dedykowany transformator Holmgrena oraz baterię kondensatorów zdolnych wygenerować olbrzymi impuls prądowy. Taki, w pełni regulowany, zasilacz zapewnia długotrwałą stabilność pracy wzmacniacza. 

Czysta moc na wejściu i na wyjściu

Główną funkcją wzmacniacza jest zamiana prądu elektrycznego płynącego ze ściany na prąd napędzający membrany głośników. Najdrobniejszy szum czy nieregularności zasilania mają więc wpływ na ograniczenie potencjału całego systemu. Precyzyjnie regulowany i filtrowany zasilacz Mephisto usuwa szkodliwy szum wysokiej częstotliwości i iglice napięcia bez wpływu na wydajność prądową. Całkowita eliminacja szumów zasilania poprawia ostrość obrazowania, szybkość oddania transjentów i rozmiar sceny. Efektem są dużo głębsze wrażenia podczas muzycznego spektaklu.

Bez globalnego sprzężenia zwrotnego

Wykorzystanie ujemnego sprzężenia zwrotnego jest popularnym sposobem zmniejszania mierzalnych statycznych postaci zniekształceń wzmacniaczy. Niestety, duży poziom sprzężenia wprowadza do brzmienia niekorzystne efekty: staje się ono zbyt sterylne i stłumione. Samo sprzężenie powoduje bowiem zwiększenie poziomu słyszalnych zniekształceń dynamicznych. Gryphon Mephisto został zaprojektowany z zerową pętlą sprzężenia, co pozwala pokazać możliwości najlepszych źródeł analogowych i cyfrowych. Mimo całkowitej eliminacji sprzężenia udało się osiągnąć wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia Mephisto – sięgające powyżej 350kHz.

Z wyjątkową dbałością o szczegóły

Każda płytka drukowana Gryphon Mephisto została zaprojektowana z myślą o ustaleniu nowych standardów w kwestii dokładności montażu i osiągnięcia niezrównanej stabilności mechanicznej i elektrycznej. Idealnie stabilne i bezpieczne warunki pracy tranzystorów we wszystkich stopniach wzmacniających pozwalają osiągnąć stałe warunki pracy, na którą nie mają wpływu zmiany temperatury pracy lub poziomu sygnału.

Aby osiągnąć optymalną charakterystykę brzmienia, w całym układzie zastosowaliśmy jedynie najlepsze komponenty, np. japońskie rezystory Takman. Podwójne tranzystory J-FET klasy A w buforze wejściowym odpowiadają za szybkość i przejrzystość dźwięku. Zaś zbalansowany różnicowy obwód wejściowy opiera się na jednym, starannie wyselekcjonowanym, podwójnym bipolarnym tranzystorze łączącym. Stopień wzmocnienia napięciowego zaprojektowano wokół montowanych powierzchniowo tranzystorów Zetex wysokiej szybkości o minimalnej pojemności i dużym wzmocnieniu [Hfe]. W stopniu wyjściowym znaleźć można doskonałe bardzo szybkie tranzystory Toshiba.

Każda z sekcji wzmacniania napięciowego napędzana jest przez całkowicie symetryczny zasilacz o niskim poziomie szumów. Osiem kondensatorów łącznej pojemności 56000 uF z niską zastępczą rezystancją szeregową daje razem 448000uF/100V i wygładza napięcie prądu trafiającego do zasilacza stopnia wyjściowego. Pierwotne i wtórne uzwojenia zbudowanych specjalnie dla Gryphon Mephisto transformatorów Holmgrena izolowane są statycznie.

Dzięki eliminacji przekaźników wyjściowych, Gryphon Mephisto osiąga wyjątkowo niską impedancję wyjściową. Przekaźniki muszą radzić sobie z dużymi prądami, co dzieje się kosztem słabej charakterystyki przepływu. Gryphon zawsze stara się ograniczyć do minimum ilość elementów potencjalnie degradujących brzmienie. Dlatego najlepszy przekaźnik to taki przekaźnik, którego nie ma!

Mephisto wyposażony jest efektywne układy chroniące go przed przegrzaniem, powstaniem składowej prądu stałego, zwarciem, nieodpowiednim napięciem zasilania i promieniowaniem RF. Przed skierowaniem sygnału wejściowego do wzmocnienia, podczas miękkiego startu układ na bieżąco analizuje i potwierdza status transformatora, mostków prostownicznych, zasilacza, kondensatorów filtrujących i układów stopni wzmacniających. Ponieważ zaawansowane obwody ochronne Mephisto znajdują się poza ścieżką sygnałową, nie mają one żadnego wpływu na jakość brzmienia. Pozłacane, solidne terminale głośnikowe - wykonane specjalnie dla Mephisto – zapewniają doskonały przepływ prądu i akceptują przewody o każdej średnicy.

Ważący 108 kilogramów wzmacniacz Gryphon Mephisto pokazuje co można osiągnąć, kiedy na etapie projektowania nie stawia się żadnych ograniczeń kosztowych i technologicznych. To bardzo analityczna konstrukcja, która jednocześnie pozwala dotrzeć do emocjonalnego rdzenia każdego nagrania. Połączony w system z przedwzmacniaczem Gryphon Pandora i zaawansowanymi przewodami Gryphonm Mephisto przez lata wyznaczać będzie poziom odniesienia dla branży audio. 

Sterowanie Sterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym
Moc RMS STEREO: Czysta klasa A (2 x 175W/8Ohm), 2 x 350W/4Ohm, 2x 700W/2Ohm, 2x 1400W/1Ohm
MONO: Czysta klasa A (2 x 200W/8Ohm), 2 x 400W/4Ohm, 2x 800W/2Ohm, 2x 1600W/1Ohm
Moc szczytowa STEREO: 6000W przy 0,5 Ohm / kanał
MONO: 9000W przy 0.25Ohm / kanał
Ustawienia prądu podkładu 3 nastawy prądu podkładu: wysoki, średni i niski
lub BIAS automatyczny poprzez układ Green Bias
Odstęp od zakłóceń
nieważony w paśmie 20Hz-20kHz
< -80dB
Odstęp od zakłóceń
ważony A
< -83dB
Dynamika 111dB 
Poziom zniekształceń (THD+N) STEREO: < 0,06% przy 50W, < 1% przy 175W / 8Ohm
MONO: < 0,06% przy 50W, < 1% przy 200W / 8Ohm
Czułość wejściowa STEREO: 1,055V
MONO: 1,130V
Wzmocnienie +31dB
Pasmo przenoszenia 0-400kHz
Separacja kanałów nieskończona
Impedancja wejściowa STEREO: 20kOhm
MONO: 10kOhm
Impedancja wyjściowa STEREO: < 0,025Ohm
MONO: < 0,013Ohm
Wejścia STEREO: 2 x pozłacane gniazda XLR, gniazdo triggera 12V
MONO: 1 x pozłacane gniazdo XLR, gniazdo triggera 12V
Wyjścia 2 pary pozłacanych terminali głośnikowych
Pobór mocy w stanie gotowości < 1W
Pobór mocy w stanie jałowym 700W na kanał (bias wysoki), 250W na kanał (bias średni), 100W na kanał (bias niski)
Pobór mocy maksymalny STEREO: 2650W na kanał
MONO: 3000W na kanał
Pojemność kondensatorów STEREO: 250 000 uF na kanał
MONO: 500 000 uF na kanał
Rodzaj wtyczki zasilania STEREO: 2 gniazda 15A C13, po jednym na kanał
MONO: 2 gniazda 20A C19, po jednym na kanał
Wymiary 52 (szer.) x 34 (wys.) x 71 (głęb.) / urządzenie
Waga 108kG / urządzenie
Inne parametry techniczne
  • Układ sygnałowy zbalansowany
  • Brak globalnej pętli sprzężenia zwrotnego
  • Okablowanie wewnętrzne marki Gryphon
  • Brak przekaźników w ścieżce sygnałowej
  • Zabezpieczenia poza ścieżką sygnałową
  • Płytki elektroniczne wg specyfikacji militarnej
  • 40 tranzystorów mocy na kanał
  • Krótka ścieżka sygnałowa
  • Ciche transformatory toroidalne Holmgren z ekranem magnetycznym
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question