• Gryphon Audio Pandora

Referencyjny przedwzmacniacz liniowy Gryphon Audio Pandora, z opcjonalnym modułem phono.

Model
150600.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Konstrukcja przedwzmacniacza opiera się na czterech ramach, z całkowicie izolowanymi kanałami prawym i lewym, które poprowadzono na odseparowanych podstawach i dedykowanym zasilaniu dual mono, również umieszczonymi na niezależnych ramach, aby chronić sygnał audio przed interferencjami.

Aspekt dual mono tej konstrukcji został praktycznie doprowadzony do granic możliwości technologicznych. Zastosowano dwa odłączane przewody zasilające i dwa włączniki zasilania dla obsługi każdego z kanałów.

Dzięki kreatywnej inżynierii i nieograniczonej swobodzie, jaką obdarzono zespół inżynierów w projektowaniu i konstruowaniu urządzenia, Gryphon Pandora będzie w stanie ukazać więcej informacji z nagranego materiału, niż jakikolwiek poprzedni przedwzmacniacz Gryphon.

Pod Kontrolą

założenia, przedwzmacniacz spełnia dwie podstawowe funkcje: sterowanie ścieżką sygnału i kontrolowanie poziomu głośności. Gryphon Pandora jest pozbawiony konwencjonalnej kontroli barwy, pokręteł balansu, przełączników mono i innych niepotrzebnych obwodów – wszystko po to, aby zredukować do minimum podkolorowania i zakłócenia sygnału. 

Kiedy są w idealnym stanie, przekaźniki w drodze sygnałowej mają niewielki wpływ na jakość dźwięku, lecz taki stan nie będzie trwał wiecznie. W celu uchronienia przed stratą sygnału związaną z utlenianiem, wszystkie przełączniki, przekaźniki i kontrola głośności przedwzmacniacza wykorzystują pozłacane powierzchnie styku.

Przekaźniki selektora źródła (trzy wejścia zbalansowane, dwa single-ended, jedna pętla magnetofonowa) są hermetycznie uszczelnione, co ogranicza możliwość osadzania się zanieczyszczeń na powierzchni styków. Przekaźniki zapewniają najkrótszą możliwą ścieżkę sygnału i są odporne na zużycie. Kontrola głośności Gryphon Pandora wykorzystuje 85-krokowy tłumik kontrolowany mikroprocesorem, co zapewnia ekstremalną precyzję podczas regulowania poziomu głośności. Zastosowanie rezystorów i przekaźników zapewnia żywotność i doskonałe dopasowanie przy każdym poziomie.

Do regulowania głośności służy ciężkie pokrętło umieszczone na przednim panelu. Płynny ruch pokrętła zapewniają dwa łożyska kulkowe.

Urządzenie wykorzystuje najdoskonalsze komponenty, wyselekcjonowane ze względu na ich parametry techniczne i brzmieniowe, m.in. japońskie rezystory Takman i Charcroft Z-Foil. Transmisja sygnału pomiędzy przedwzmacniaczem, a końcówką mocy przebiega we w pełni zbalansowanym trybie, co obniża stratę sygnału i poziom zniekształceń minimalnych. 

W przedwzmacniaczu Gryphon Pandora zaimplementowano nowo zaprojektowany stopień wejściowy single-ended, pracujący w klasie A, który zawiera tylko dwa tranzystory i rezystor aby zapewnić transparentność, szybkość i otwartość sygnału audio.

Menu Sterowania

Zewnętrzna prostota przedwzmacniacza Gryphon Pandora skrywa olbrzymie możliwości regulacyjne, które są łatwo dostępne, bez zbędnego przeładowania funkcjami panelu frontowego urządzenia.

Łatwość użytkowania przedwzmacniacza, bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku, gwarantuje kontrolowane mikroprocesorowo menu, udostępniające praktyczne udogodnienia: nadawanie nazw, ustawienie maksymalnego poziomu, ustawienie poziomu początkowego, równowaga kanału lewy/prawy (6 dB ze skokiem 1 dB), dopasowanie poziomu wejścia, stałopoziomowe wyjście AV, jasność wyświetlacza (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony), konfigurację Green Bias i przywrócenie ustawień fabrycznych.

Funkcja Green Bias

Po podłączeniu przedwzmacniacza poprzez opracowane przez Gryphon Audio złącze Green Bias do wzmacniacza mocy Gryphon, który również jest wyposażony w tę funkcję, Gryphon Pandora przejmuje kontrolę nad dostępnym wyjściem w Klasie A, redukując zużycie napięcia i obniżając nieco temperaturę pracy wzmacniacza, aby zmniejszyć przeciążenie urządzenia.

Funkcja ta reguluje obciążenie wzmacniacza dopasowując je do kontroli głośności przedwzmacniacza, aby uzyskać dokładnie określoną moc w Klasie A gdy wystąpi takie zapotrzebowanie, przy jednoczesnych olbrzymich zapasach mocy pozostających w rezerwie.

Zasilacz

Wyposażony w podwójne baterie kondensatorów o pojemności 90000 mikrofaradów, Gryphon Pandora generuje wystarczającą moc, aby napędzić szeroką gamę wzmacniaczy zintegrowanych i końcówek mocy. Dysponujący dużym zapasem zasilacz zapewnia solidną jak skała kontrolę i niewyobrażalną czystość sygnału . Dodatkowo, źródło zasilania w Pandorze dysponuje wejściami, do których można podłączyć urządzenia zewnętrzne, jak np. stopień phono Gryphon Legato Heritage, zarówno postaci osobnego modułu, jak i modułu zintegrowanego w obudowie przedwzmacniacza.

Bez Kompromisów

Jak na produkt który nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego, przedwzmacniacz Gryphon Pandora został potraktowany z wybitną wręcz uwagą poświęconą detalom i innowacyjności. Ponieważ urządzenie powstawało w atmosferze pozbawionej kalkulacji kosztów, akceptacji przez drugą połowę i innych „drobiazgów” ograniczających wyobraźnię, Pandora znakomicie odsłania barwę komponentów źródłowych, głośników i interkonektów. Gryphon Pandora oferuje naturalną muzyczną prezentację, bogatą i zróżnicowaną paletę barw nasyconych odpowiednim ciężarem i osadzonych w oryginalnej przestrzeni akustycznej ukazanej z chirurgiczną dokładnością wymiarów. Takiego właśnie poziomu jakości oczekujemy w naszych pokojach odsłuchowych, a Gryphon Audio z dumą może oddać urządzenie w ręce słuchaczy.

Sterowanie: Graficzny wyświetlacz fluorescencyjny próżniowy
Podświetlany dotykowy panel sterowania
Regulowane podświetlenie wyświetlacza (wysokie, średnie, niskie, wyłączone)
Klasa: czysta klasa A z bardzo krótką ścieżką sygnałową
Impedancja wejściowa: 50 kΩ, wejście zbalansowane XLR
25 kΩ, wejście niesymetryczne RCA
Impedancja wyjściowa:
Wzmocnienie: +18dB
Poziom zniekształceń (THD+N): 0.005% @ 1 kHz and 10 Hz – 30 kHz
Pasmo częstotliwości (-3 dB):  0.1 Hz – 3 MHz
Wejścia: 3 pozłacane wejścia XLR, 1 wejście RCA, 1 wejście RCA TAPE IN
Wyjścia: 2 wyjścia zbalansowane XLR, 1 wyjście niezbalansowane TAPE OUT
Pojemność zasilacza: 2 x 90,000uF
Pobór mocy w stanie gotowości <1W 
Pobór mocy w stanie pracy  50W
Transformatory: Dwa oddzielne, wykonane na zamówienie transformatory z rdzeniem C, po jednym dla każdego kanału
Pojemność kondensatorów: 90 000 pojemności uF na kanał
Wymiary (szer x głęb x wys):  Dwumodułowa konstrukcja, każdy z modułów 48 x 40 x 13 cm
Waga: 17.5 kg
Dodatkowe informacje
 • Konfiguracja True Dual Mono
 • Ultra-szerokopasmowa odpowiedź częstotliwościowa 3 MHz
 • Brak negatywnego sprzężenia zwrotnego
 • Sprzężenie DC z serwosterowaniem
 • Izolowane zasilanie dla obwodów innych niż audio
 • Rozległe oddzielenie mechaniczne
 • Rozległa lokalna regulacja napięcia
 • Kontrolowany mikroprocesorowo, 85-stopniowy regulator głośnościna przekaźnikach o ultra niskich pojemnościach zapewniające najlepszą jakość dźwięku, wyposażony w ultra precyzyjne rezystory Charcroft Z-Foil Audio
 • Nowy, szybki, dyskretny, jednokierunkowy bufor wejściowy klasy A, opracowany w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku
 • Najlepsze dostępne komponenty, w tym rezystory Takman Audio
 • Zminimalizowane okablowanie wewnętrzne
 • Płytki elektroniczne spełniające specyfikację wojskową, dwustronnie drukowane z ścieżką o grubości 70 um
 • Pozłacane przekaźniki izolujące wejścia
 • Gniazda wlutowane bezpośrednio na płytkę drukowaną (eliminują konieczność okablowania i skracają ścieżkę sygnału)
 • Opcjonalny zintegrowany moduł phono typu Gryphon PS2 Phono Stage lub moduł Legato Legacy
 • Możliwość przypisania wejścia jako AV zapewniającego bezkompromisową integrację z procesorem kina domowego
 • Sterowane mikroprocesorem funkcje menu
 • Regulowany balans kanałów, dopasowanie poziomu sygnału dla każdego z wejść, poziom inicjalny oraz maksymalny
 • Kontrola Green Bias dla wzmacniaczy Gryphon
 • Niemagnetyczne, nierezonujące obudowy z aluminium
 • Wejście i wyjście trigger 12 V DC
 • Aktualizacja firmware
 • Pilot na podczerwień
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question