Już w środę 21 czerwca z okazji pierwszego dnia lata rusza wielka wyprzedaż ekspozycji.

Gryphon Audio Rosso AC

Przewody zasilające z czystego stopu srebra i złota. Dodatkowa dopłata za 0.5m - 2800 zł

The Availability Of : Na zamówienie
15500.00
długość:
1,5m
opak
Zamówienie telefoniczne: 696733643 Leave your phone
Delivery time to : 7 days
Shipping price :
The Lack Of

Gryphon Audio Designs z dumą ogłasza wydanie zupełnie nowej serii przewodów. Seria ROSSO kontynuuje naturalne kroki ewolucyjne, które Gryphon podjął podczas projektowania serii VANTA dwa lata wcześniej, ale w niższej cenie niż flagowe produkty VANTA.  ROSSO to kolejny świetny krok w serii Gryphon Cables i dążenie do maksymalnej neutralności dźwiękowej. Seria ROSSO będzie oferować kable głośnikowe, interkonekty i przewody zasilające, a później wprowadzony zostanie do oferty przewód cyfrowy ROSSO 75 Ohm wyposażony w najlepsze złącza BNC firmy Oyaide.

Przewody ROSSO oferują niezwykłe rozwiązanie w zakresie technologii kablowej i wydajności. Jest to punkt odniesienia w swoim przedziale cenowym i najbardziej naturalne rozwiązanie przy podłączaniu komponentów Gryphon Audio.  Wszystkie kable ROSSO zakończone są starannie dobranymi złączami klasy audio od wiodących producentów na świecie, a w niektórych przypadkach użyto zastrzeżonych złączy Gryphon Designed Connectors. Złącza są lutowane do przewodów G7 Silver-Gold pod mikroskopem, aby upewnić się, że wszystkie połączenia są lutowane do perfekcji. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. Wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.

Sądząc po technicznych wyjaśnieniach niektórych producentów, można wybaczyć myślenie, że różnice w to voodoo, czarna magia lub halucynacje. Ale prostym faktem jest to, że istnieją proste prawa fizyki, które rządzą impedancją, indukcyjnością, pojemnością i histerezą, a przez nie wydajnością dźwiękową. Misją Gryphon Audio Designs jest identyfikacja i kontrola praktycznych parametrów konstrukcyjnych, które definiują te kluczowe mechanizmy.

Gryphon Audio Designs oferuje klasy audiofilskiej z przewodami o wysokiej czystości i starannie dobranymi materiałami dielektrycznymi, aby zoptymalizować podstawowe właściwości niskiej impedancji, niskiej indukcyjności i niskiej pojemności niezbędne do osiągnięcia pełnego, swobodnego przepływu muzyki.

Dzięki starannemu doborowi ultraczystych przewodów i dielektryków, wysokiej jakości konstrukcji i ekstremalnej stabilności mechanicznej, Gryphon Audio radykalnie redukują szumy, grunge i zabarwienie, ujawniając naturalną przestrzeń, wymiarowość, ton i dynamikę oryginalnego występu muzycznego.

Filozofia projektów Gryphon leżąca u podstaw szybkości, przejrzystości oraz muzykalności i neutralności wzmacniaczy firmy określa również kwestie metalurgii, konstrukcji mechanicznej, charakterystyki elektrycznej interkonektów, przewodów zasilających i głośnikowych nowej linii VANTA i ROSSO oraz osiąganego przez nie brzmienia.

Przewody audio Gryphon nie działają jak filtry zmieniające kolorystykę dźwięku. Choć wielu producentów stroi swoje przewody aby ich brzmienie był ‘jasne’, ‘ciemne’, ‘wycofane’ lub ‘podane do przodu’ w nadziei, że ogólne brzmienie całego systemu stanie się bardziej akceptowalne, Gryphon stara się przede wszystkim osiągnąć przewody neutralne. Takie, które pozwolą z pełną precyzją pokazać możliwości każdego systemu. Jak w przypadku innych produktów firmy, przewody Gryphon nie mają własnego ‘brzmienia firmowego’. Neutralność, czystość i dokładność zapisane są w DNA każdego produktu noszącego logo Gryphon.

Najwyższa możliwa jakość budowy przewodów Gryphon zapewnia ich maksymalną stabilność mechaniczną, optymalną izolację elektryczną oraz minimalną absorpcję dielektryczną. Przewodniki, izolacja PTFE, ekran oraz koszulka zewnętrzna są połączone w układ praktycznie niewrażliwy na samoindukcję i pętlę histerezy. Wyjątkowo niski poziom szumu i wybitna rozdzielczość, cechy charakterystyczne wszystkich produktów firmy Gryphon, wynikają – w dużej części – właśnie z dokładnej znajomości elektrodynamiki oraz geometrii pola i ich odpowiedniego wykorzystania.

Całkowicie ekranowane przeciw interferencjom i emisji RF oraz wolne od napięć przewodniki są wykonane z najczystszych dostępnych metali i chronione przez wielowarstwową izolację zapewniającą równomierny nacisk na ich całą powierzchnię, co skutecznie eliminuje zjawisko ‘pamięci akustycznej’ izolatorów, które w innych przewodach degraduje odpowiedź impulsową i prowadzi do rozmycia konturów.

Rezultatem krystalicznej czystości kosztownego stopu srebra i złota wykorzystywanego we wszystkich przewodach Gryphon jest mniejsza ilość granic między poszczególnymi kryształami i eliminacja zniekształceń generowanych przez transmisję sygnału zależną od amplitudy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych przewodów, które – w związku z zanieczyszczeniami sieci krystalicznej przewodników – generują zniekształcenia wysokich tonów, przewody Gryphon zapewniają czyste i otwarte wysokie tony oraz neutralną tonalność w pełnym zakresie pasma audio. Czystość materiału oraz zaawansowane techniki jego wyciągania w nici przewodzące odpowiadają za gładkie i skupione brzmienie przewodów Gryphon.

Brak podkolorowań i faworyzowania którejś z części pasma sprawia, że przewody Gryphon charakteryzują się wybitną spójnością brzmienia – od głębokiego i pełnego szczegółów basu poprzez otwartą średnicę aż po pełne powietrza, przejrzyste wysokie tony.

Przewody Gryphon, z ich świetnym wyglądem oraz konektorami najwyższej klasy, zapewniają doskonały transfer sygnału i wyznaczają nowy standard w dziedzinie przyjemności z odsłuchów. Osiągana przez nie jakość brzmienia zapiera dech w piersiach i doskonale uzupełnia każdy high-endowy system audio.

Parameters :
Przewodniki 2 x 16 AWG z unikalnego stopu srebra i złota
1 x 16 AWG z unikalnego stopu srebra i złota
Ekran nieaktywny, z posrebrzanego drutu miedzianego
Konektory żeński konektor do urządzenia Oyade C-079/C-279 IEC - styki wykonane z odtlenionego brązu fosforowego pokrytego 24-karatowym złotem i palladem
męski wtyk do gniazda ściennego Oyade P-079/P-079e - styki wykonane z odtlenionego brązu pokrytego 24-karatowym złotem i palladem
Konstrukcja wewnętrzna Specjalny układ tub PTFE zapewniający stabilność geometrii, izolacja PTFE, błyszcząca czerwona poliuretanowa koszulka zapewniająca elastyczność i stabilność
There is currently no comments or ratings for this product.
Ask a question
The Signature Of The :
Email :
Ask a question :