• Gryphon Audio Trident II

Kolumny podłogowe Gryphon Trindet II. Cena za sztukę.

323250.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone
Od teorii do praktyki

Aby sprostać bezkompromisowemu założeniu projektowemu, które zakłada zachowanie doskonałej zgodności fazowej przez cały czas i we wszystkich zakresach częstotliwości, obudowę głośnika Trident II wyposażono w zagłębioną w środkowej części ścianę przednią, co pozwoliło uzyskać odpowiednie nachylenie i wyrównanie domeny czasowej przetworników, które pozostają w identycznej odległości w stosunku do miejsca odsłuchowego.

Wszystkie przetworniki kopułkowe zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem zachowania niskiego poziomu dobroci (Q level) oraz minimalnej kompresji dynamicznej i są produkowane przez uznanego duńskiego producenta, który zapewnia zgodność produktu z rygorystycznymi normami narzuconymi przez Gryphon Audio. Idealnie wycentrowane, potrójne zestawy magnesów pozwalają na dokładną kontrolę ruchu membrany w przetwornikach średnio- i niskotonowych. Specjalnie opracowane elementy obudowy bezpośrednio sąsiadujące z przetwornikami, są dopasowane do geometrii membrany każdego z nich, a włókno szklane z którego wykonano kopułki głośników zostało wytłumione powierzchniowo. Osłonki przetworników są niezwykle sztywne, wytrzymałe i charakteryzują się niską masą własną.

Dwa wykonane z kewlaru przetworniki średniotonowe o średnicy 5” oraz cztery przetworniki niskotonowe o średnicy 8” zostały precyzyjnie nachylone w płaszczyźnie pionowej, sąsiadując od góry i od dołu z modułem wysokotonowego przetwornika Air Motion Transformer, który porusza powietrze ściskając je za pomocą zagiętej metalowej siatki o niskiej masie, napędzanej przez silne pole elektromagnetyczne.

Zestaw zwrotnic w głośniku Trident II, oparty na impregnowanych woskiem cewkach powietrznych, wykonanych z nawiniętej folii miedzianej, w połączeniu z ułożonymi w stos foliowymi kondensatorami, w epoksydowej obudowie zapobiegającej mechanicznym interferencjom, zapewnia niewyczuwalne, gładkie sklejenie całego zakresu pasma akustycznego.

Prąd podkładu o wartości 28 V DC, doprowadzony do kondensatorów, pozwala wyeliminować zniekształcenia przejścia w zerowym potencjale elektrycznym, co przekłada się na słyszalne wzmocnienie stabilności dźwięku oraz znaczący przyrost w zakresie masy, kolorytu barw oraz spójności obrazowania.

Dzięki swojej dużej ogólnej powierzchni, karbowana struktura membran pozwala na poruszenie znaczących mas powietrza, przy minimalnym wychyleniu własnym, dzięki czemu uzyskujemy pożądaną prezentację źródeł dźwięku. 

Kolumna głośnikowa Gryphon Trident II została wyposażona w smuklejszą i wyższą niż w poprzednim modelu, masywnie użebrowaną obudowę, z precyzyjnie wyprofilowaną przestrzenią wokół przetworników oraz odpowiednio ukształtowaną ścianą przednią. Materiały z których wykonano osłonę głośnika zostały starannie wyselekcjonowane, co pomaga efektywnie eliminować odbicia dźwięku oraz zjawisko dyfrakcji.

Najistotniejszym udoskonaleniem zastosowanym w konstrukcji Trident II jest wysokotonowy przetwornik Air Motion Transformer (AMT) o minimalnej masie, zapewniający znakomitą szybkość przekazu sygnału audio.

Wykorzystując unikalną konfigurację dedykowanego wzmacniacza niskotonowego, w połączeniu z dalece zmodyfikowanymi przetwornikami, ręcznie wykonanymi podzespołami zwrotnicy, firmową technologią Q Control pozwalającą na doskonałą integrację z pomieszczeniem odsłuchowym oraz pozbawioną rezonansów obudową, Gryphon Trident II w elegancki sposób rozwiązuje problemy elektryczne i mechaniczne, tak charakterystyczne dla słabszych systemów, złożonych z przypadkowo dobranych elementów seryjnych.

Za koncepcję i projekt przemysłowy odpowiedzialny jest jak zwykle założyciel firmy Gryphon, Flemming E. Rasmussen.

Będąc pozbawionym podstawowych problemów związanych z masą, bezwładnością i wewnętrznymi rezonansami, przetwornik wysokotonowy w głośnikach Gryphon Trident II charakteryzuje się niezwykle szybkim poziomem transjentów, przy jednoczesnej płaskiej charakterystyce odpowiedzi, znacznie przekraczającej zakres 25 kHz, zapewniając jednocześnie wybitnie niski poziom zniekształceń i absolutny brak kompresji.

Idealna integracja z pomieszczeniem odsłuchowym.

Kiedy przychodzi zmierzyć się z tematem integracji głośnika i pomieszczenia odsłuchowego, większość producentów zaciska kciuki mając nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Zamiast traktować pokój odsłuchowy jak wroga, którego trzeba pokonać, Gryphon II został zaprojektowany w taki sposób, aby z pokojem odsłuchowym współpracować, co umożliwia innowacyjna technologia adaptacyjna w postaci zintegrowanego regulatora dobroci Q Controller.Aktywna kontrola dobroci Q control w aspekcie teoretycznym została zaprezentowana w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku przez Linkwitz’a i Greiner’a, jednak aż do chwili obecnej nie była pomyślnie wdrożona w życie. Zastosowana przez firmę Gryphon Q Control wykorzystuje aspekt, który inne firmy rzadko uważają za problem: akustyczne zjawisko występowania nadmiaru niskich tonów znane jako „room gain”. W każdym zamkniętym pomieszczeniu będzie następować wzmocnienie częstotliwości leżących poniżej własnej częstotliwości rezonansowej tego pomieszczenia.

Przy dobrze zdefiniowanej wartości „room gain” i wiedząc jednocześnie, że odpowiedź głośnika o konstrukcji zamkniętej będzie przekraczała najniższą wartość częstotliwości rezonansowych pomieszczenia, można obliczyć komplementarną wartość rezonansu i wartość dobroci Q odpowiednią zarówno dla głośnika, jak i pomieszczenia, aby uzyskać pozbawioną rezonansów odpowiedź głośnika. Regulator dobroci Q Controller w konstrukcji głośnika Trident II posiada wstępnie zaprogramowane ustawienia, które pozwolą w znakomity sposób dopasować odpowiedź basową głośnika do charakterystyki dowolnego pomieszczenia odsłuchowego.

Regulacji dokonujemy w prosty sposób, przy pomocy pilota zdalnego sterowania, bez konieczności wstawania z miejsca odsłuchowego. Zwarty fazowo bas głośników Trident II jest głęboki i solidny, a jednocześnie zachowuje naturalnie rzeczywiste i teksturalne właściwości muzyki słuchanej na żywo. W konstrukcji wbudowanego wzmacniacza niskotonowego wykorzystano najwyższej jakości tranzystory firmy Sanken i wykonane na specjalne zamówienie podzespoły. Wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia i zerowe sprzężenie zwrotne przekładają się na znakomitą szybkość i niezawodną stabilność urządzenia.

Typ Trójdrożne
Zasada stałej fazy Duelunda tak
Typ obudowy scalona
Głosniki basowe 8" / 4 pcs.
Głośniki średniotonowe 5.5" / 2 pcs
Tweeter Air Motion Transformer
Pasmo przenoszenia, -3 dB (zależne od pomieszczenia) 16Hz - 27kHz
Czułość, SPL, 1m, 1W 95dB
Impedancja nominalna 4 ohm
Częstotliwości zwrotnicy, zasada Duelunda 250Hz, 2kHz 
Zaciski wejściowe głośników/ kanał 1 set
Moc wyjściowa (RMS) na kanał w rzeczywistym obciążeniu 500W, Class A/B
Moc szczytowa na kanał w rzeczywistym obciążeniu 2000W
Zniekształcenie (THD + N) < 1%, 500W
Gain +38dB
Bas. Zakres głośności, przyrosty co 0,5dB -100dB to +6dB 
Low Cut  16Hz
Ustawienia Q (do wyboru)  0.30, 0.35, 0.40 
Przepustowość (-3 dB). Sam wzmacniacz mocy 0 - 250KHz 
Impedancja wejściowa, zrównoważona (20-20000Hz) 40KOhm 
Impedancja wejściowa, single ended (20-20000Hz)  20KOhm 
Zrównoważone wejścia, pr. kanał 1 x XLR, female
Wyjścia single ended, pr. kanał 1 x RCA
Zrównoważone wejścia, pr. kanał (pętla) 1 x XLR, male
Wyjścia single ended, pr. kanał (pętla) 1 x RCA
Zużycie energii (Stand-by) 5W
Zużycie energii (Maximum) 1800W 
Zużycie energii (bezczynność) ok. 2 x 200W
Pojemność zasilacza 2 x 180.000 uF
Wymiary (W x H x D) 2 x 52x193x81
Waga przesyłki  2 x 237kg 
Dodatkowe informacje

• Trójdrożne kolumny głośnikowe z wbudowanym wzmacniaczem basowym
• Zwrotnica stałej fazy zapewnia idealną spójność fazową we wszystkich zakresach częstotliwości
• Pasmo przenoszenia 16 – 27 kHz, -3 dB (zależnie od ustawienia dobroci (Q setting)i rozmiarów pomieszczenia)
• Pilot zdalnego sterowania z funkcjami ustawienia dobroci, poziomu basów, wyciszenia i filtru górnoprzepustowego
• Specjalna konstrukcja ściany frontowej zapewnia wyrównanie domeny czasowej, co umożliwia dotarcie dźwięku ze wszystkich przetworników do miejsca odsłuchowego w tym samym czasie
• Szybki przetwornik wysokotonowy Air Motion Transformer wyposażony w metalową membranę o niskiej masie
• Gruntownie zmodyfikowane, duńskie przetworniki nisko- i średniotonowe
• Specjalna konstrukcja stożka membrany eliminuje odbicia krawędziowe
• Symetryczne, pionowe ustawienie przetworników zapewnia idealną prezentację źródeł dźwięku
• Cztery niskotonowe przetworniki Gryphon o średnicy 8” zapewniają znakomitą szybkość i precyzję oraz zdolność przemieszczania dużych mas powietrza
• Specjalnie zaprojektowane wzmacniacze niskotonowe Gryphon dostarczają stałą moc 500 W na kanał
• Zintegrowany regulator dobroci oparty na teorii Linkwitz'a-Greiner'a (Linkwitz-Greiner Q Controller) wraz z zaprogramowanymi ustawieniami dobroci pozwala na idealną integrację niskich częstotliwości w dowolnym pomieszczeniu
• Indywidualnie dostrajany, pasywny zestaw zwrotnic średnio/wysokotonowych
• Wyposażony w potrójny zestaw magnesów system napędowy przetworników nisko/średniotonowych dostarcza maksimum mocy i zapewnia precyzyjne ogniskowanie dźwięku
• Zamknięta konstrukcja obudowy wraz z rozbudowaną strukturą wzmocnień wewnętrznych
• Wytłumienie wewnętrzne wykonane z połączenia czystej wełny z materiałami syntetycznymi
• Stylowy strunowy grill zapewnia ochronę przetworników
• Praktycznie nieograniczone możliwości indywidualnego wykończenia zewnętrznego

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question