Już w środę 21 czerwca z okazji pierwszego dnia lata rusza wielka wyprzedaż ekspozycji.

Gryphon Audio VANTA SC

Referencyjne przewody głośnikowe z przewodnikami z czystego stopu srebra i złota. Dodatkowa opłata za 0.5m - 11 100 zł.

The Availability Of : Na zamówienie
70800.00
długość:
2m
opak
Zamówienie telefoniczne: 696733643 Leave your phone
Delivery time to : 7 days
Shipping price :
The Lack Of

Firma Gryphon Audio Designs w 35-tą rocznicę swojego istnienia z dumą przedstawia całkowicie nową referencyjną linię przewodów o nazwie VANTAVANTA to bezkompromisowy projekt uwzględniający najnowsze technologie i najwyższą jakość konstrukcji, reprezentuje aktualny szczyt osiągnięć firmy Gryphon i stanowi ewolucyjny krok w produkcji przewodów. Przewody Gryphon VANTA oferują najlepsze możliwe brzmienie, wyznaczają nowy poziom odniesienia i stanowią najbardziej naturalne rozwiązanie podczas łączenia komponentów audio w system najwyższej klasy.

UNIKALNA TECHNOLOGIA 

Przewody Gryphon VANTA zbudowano z wyjątkowych materiałów. Indywidualne przewodniki ze stopu srebra i złota otoczone są izolacją PTFE i otoczone siatkowym ekranem utkanym z miedzianych nici pokrytych srebrem, co zapewnia najlepszą możliwą izolację i transmisję delikatnego sygnału. Całość jest otoczona przepiękną czarną i błyszczącą poliuretanową koszulką. Konektory są łączone z wiązkami przewodzącymi pod kontrolą mikroskopu, co zapewnia perfekcję połączenia. Nic nie jest kwestią przypadku. W końcu mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach...

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Niektóre ‘techniczne’ opisy budowy przewodów publikowane przez różnych producentów ocierają się o voodoo, czarną magię czy wręcz halucynacje. A przecież oczywistym faktem jest istnienie praw fizyki, od których zależy impedancja, przewodność, pojemność i histereza. A także jakość brzmienia. Gryphon Audio Designs uczynił swoją misją zrozumienie wpływu praktycznych aspektów budowy przewodu na te podstawowe parametry,

W efekcie, Gryphon oferuje audiofilskie przewody zbudowane z przewodników wysokiej czystości oraz starannie dobranych dielektryków, których konstrukcja pozwala osiągnąć niską impedancję, niską induktancję oraz niską pojemność niezbędne w celu otrzymania niczym nieograniczonego przepływu sygnału.

Przemyślany wybór przewodników i dielektryków, wysoka jakość montażu oraz ekstremalna stabilność mechaniczna przewodów Gryphon dramatycznie redukują poziom szumu i podkolorowań i pozwalają uzyskać dźwięk pełen przestrzeni, bogatych barw i dynamiki, które sprawiają wrażenie udziału w koncercie na żywo.

DNA Gryphon

Filozofia projektów Gryphon leżąca u podstaw szybkości, przejrzystości oraz muzykalności i neutralności wzmacniaczy firmy określa również kwestie metalurgii, konstrukcji mechanicznej, charakterystyki elektrycznej interkonektów, przewodów zasilających i głośnikowych nowej linii VANTA oraz osiąganego przez nie brzmienia.

Przewody audio Gryphon nie działają jak filtry zmieniające kolorystykę dźwięku. Choć wielu producentów stroi swoje przewody aby ich brzmienie był ‘jasne’, ‘ciemne’, ‘wycofane’ lub ‘podane do przodu’ w nadziei, że ogólne brzmienie całego systemu stanie się bardziej akceptowalne, Gryphon stara się przede wszystkim osiągnąć przewody neutralne. Takie, które pozwolą z pełną precyzją pokazać możliwości każdego systemu. Jak w przypadku innych produktów firmy, przewody Gryphon nie mają własnego ‘brzmienia firmowego’. Neutralność, czystość i dokładność zapisane są w DNA każdego produktu noszącego logo Gryphon.

Najwyższa możliwa jakość budowy przewodów Gryphon zapewnia ich maksymalną stabilność mechaniczną, optymalną izolację elektryczną oraz minimalną absorpcję dielektryczną. Przewodniki, izolacja PTFE, ekran oraz koszulka zewnętrzna są połączone w układ praktycznie niewrażliwy na samoindukcję i pętlę histerezy. Wyjątkowo niski poziom szumu i wybitna rozdzielczość, cechy charakterystyczne wszystkich produktów firmy Gryphon, wynikają – w dużej części – właśnie z dokładnej znajomości elektrodynamiki oraz geometrii pola i ich odpowiedniego wykorzystania.

Całkowicie ekranowane przeciw interferencjom i emisji RF oraz wolne od napięć przewodniki są wykonane z najczystszych dostępnych metali i chronione przez wielowarstwową izolację zapewniającą równomierny nacisk na ich całą powierzchnię, co skutecznie eliminuje zjawisko ‘pamięci akustycznej’ izolatorów, które w innych przewodach degraduje odpowiedź impulsową i prowadzi do rozmycia konturów.

BRZMIENIOWA NEUTRALNOŚĆ

Rezultatem krystalicznej czystości kosztownego stopu srebra i złota wykorzystywanego we wszystkich przewodach Gryphon jest mniejsza ilość granic między poszczególnymi kryształami i eliminacja zniekształceń generowanych przez transmisję sygnału zależną od amplitudy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych przewodów, które – w związku z zanieczyszczeniami sieci krystalicznej przewodników – generują zniekształcenia wysokich tonów, przewody Gryphon zapewniają czyste i otwarte wysokie tony oraz neutralną tonalność w pełnym zakresie pasma audio. Czystość materiału oraz zaawansowane techniki jego wyciągania w nici przewodzące odpowiadają za gładkie i skupione brzmienie przewodów Gryphon.

Brak podkolorowań i faworyzowania którejś z części pasma sprawia, że przewody Gryphon charakteryzują się wybitną spójnością brzmienia – od głębokiego i pełnego szczegółów basu poprzez otwartą średnicę aż po pełne powietrza, przejrzyste wysokie tony.

Przewody Gryphon, z ich świetnym wyglądem oraz konektorami najwyższej klasy, zapewniają doskonały transfer sygnału i wyznaczają nowy standard w dziedzinie przyjemności z odsłuchów. Osiągana przez nie jakość brzmienia zapiera dech w piersiach i doskonale uzupełnia każdy high-endowy system audio.

Parameters :
Przewodniki 2 x 13 AWG z unikalnego stopu srebra i złota
Ekran nieaktywny, z posrebrzanego drutu miedzianego
Konektory wtyki bananowe i widełki wykonane z miedzi pokrytej złotem w specjalnie zaprojektowanej obudowie Gryphon wykonanej z anodyzowanego aluminium
Konstrukcja wewnętrzna Specjalny układ tub PTFE zapewniający stabilność geometrii, izolacja PTFE, błyszcząca czarna poliuretanowa koszulka zapewniająca elastyczność i stabilność
There is currently no comments or ratings for this product.
Ask a question
The Signature Of The :
Email :
Ask a question :