• Gryphon Audio VIP IC

Interkonekt analogowy Gryphon Audio VIP. Dopłata za dodatkowe 0.5m - 4400 zł.

12200.00
pair Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Bezkompromisowa czystość zastosowanych materiałów oraz sztywność konstrukcji, z jakimi mamy do czynienia w przewodach głośnikowych serii Gryphon VIP, były elementami kluczowymi wobec uzyskania niewymuszonej przejrzystości dźwięku interkonektów VIP.

Większość przewodów dostępnych na rynku wykazuje łatwo definiowalną sygnaturę dźwiękową, objawiającą się w postaci specyficznie zniekształconego lub rozmytego zakresu wysokich częstotliwości, co stanowi skutek tzw. efektu diody, wywołanego zanieczyszczeniami zakończeń kryształów w przewodniku. Dzięki zastosowanej wirtualnej, monokrystalicznej strukturze miedzi PC-OCC, interkonekty Gryphon VIP dostarczają czysty, otwarty zakres wysokich częstotliwości, pozbawionych ostrości, czy szorstkości, oferując w rezultacie naturalną, pozbawioną rezonansów jakość brzmienia w całym paśmie dźwiękowym.

W przypadku innych przewodów, siły mechaniczne zazwyczaj powodują wibracje przewodnika powstające podczas odtwarzania muzyki, które z kolei generują dynamiczne zniekształcenia spowodowane gwałtowną zmianą odległości pomiędzy przewodnikami (zjawisko mikrofonowania). Słyszalny efekt objawia się w postaci rozmycia lub zniekształcenia sygnału.

Dzięki całkowitemu ekranowaniu zabezpieczającemu przed interferencjami i emisją sygnałów RF, a także odporności na zewnętrzne wibracje, interkonekty Gryphon VIP wyznaczają nowe standardy jakości dźwięku, dostarczając zwarty, wyraźny bas, solidne obrazowanie, pełną skali dynamikę, znakomity timing, rozdzielczość, szybkość i doskonałą charakterystykę tonalną.

W konstrukcji interkonektów Gryphon VIP wykorzystano wielożyłowe srebrne przewodniki PC-OCC o dużym przekroju, w teflonowej izolacji, z powietrznym dielektrykiem w postaci pustych przewodów z polietylenu, które ciasno owinięto wokół przewodników. (Jedynie próżnia charakteryzuje się lepszymi właściwościami dielektrycznymi, niż powietrze). Konstrukcję wewnętrzną utrzymuje płaszcz w 100% wykonany z folii Al-Mylar. Żyła ciągłości (drain wire) biegnie pomiędzy folią, a ekranem wykonanym z plecionej miedzi beztlenowej. Gruba zewnętrzna osłona z PCV stanowi dopełnienie solidnej konstrukcji interkonektów.

Cała ta niemalże przesadnie dopracowana konfiguracja zapewnia optymalny poziom ekranowania przed zakłóceniami zewnętrznymi, we wrogim środowisku, z jakim mamy do czynienia w tylnej części wzmacniacza, gdzie przesył delikatnych sygnałów o niskich poziomach natężenia bezpośrednio sąsiaduje z masywnymi kablami zasilającymi, jak również przecina ścieżki sygnałowe komponentów cyfrowych. Ściśle owinięta, sztywna konstrukcja interkonektów, w połączeniu z efektywną izolacją zewnętrzną pozwala na ukazanie najlepszych możliwych walorów dźwiękowych – zarówno obecnie, jak i przez wiele lat w przyszłości.


Poza zasługującą na najwyższą pochwałę, znakomitą przejrzystością, solidną jak skała definicją stereo, a także wybitnym odwzorowaniem mikrodetali, ciężko jest przypisać jakąś inną, specyficzną charakterystykę dźwiękową przewodowi, który jednocześnie pozostaje tak znakomicie neutralny i wyraźnie pozbawiony swej własnej „osobowości”. Jednak czyż nie jest to dokładnie to, czego oczekujemy od prawdziwie referencyjnego interkonektu?

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question