• Gryphon Audio Zena

Przedwzmacniacz liniowy Gryphon Audio Zena. Cena za sztukę.

Model
81900.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

Przedwzmacniacz dual mono Zena, którego premiera miała miejsce w 2018 roku, korzysta z istotnych udoskonaleń wprowadzonych w trakcie prac nad rozwojem konstrukcji Gryphon Mirage klasy state-of-the-art. Konstrukcję przedwzmacniacza Zena oparto na specjalnie opracowanej, w pełni dyskretnej topologii obwodów w Klasie A ze sprzężeniem DC, o zerowym ujemnym sprzężeniu zwrotnym i rozciągniętym do wartości 1 MHz zakresie częstotliwości. Wszystkie te cechy przyczyniają się do uzyskania dużych szybkości narastania sygnału, znakomitej jakości transjentów i zerowego przesunięcia fazy wysokich tonów, co zapewnia odpowiednie skupienie dźwięku i obfitość mikro detali w przestrzeni nagrania.

W przedwzmacniaczu Gryphon Zena pokrętło regulacyjne poziomu głośności zaprojektowane dla modelu Athena zastąpiono dotykowym panelem regulacyjnym, aby stworzyć tłumik składający się z 43 indywidualnych kroków w odstępach 2 dB, przy jedynie dwóch rezystorach pozostających w ścieżce sygnałowej poziomu głośności w danym momencie. Wśród licznych udoskonaleń, w modelu Zena znalazła się również wysoce precyzyjna matryca rezystorów SMD z folii metalowej oraz hermetycznie zamknięty układ pozłacanych kontaktronów Pickering o ultra niskiej pojemności.

Równie istotnym faktem jest, że tłumik głośności w modelu Zena jest w pełni zbalansowany i nie występuje tutaj konwersja sygnału z wejść XLR do wejść single-ended przed procesem tłumienia, co miało miejsce w modelu Athena. To uproszczenie w ścieżce sygnałowej Zena stanowi duży krok naprzód w kwestii jakości dźwięku. Zena wykorzystuje regulatory bocznikowe w napięciu zasilającym tłumik głośności, aby dostarczyć napięcie DC o minimalnie niskiej impedancji wyjściowej w szerokim zakresie pasma, a także zapewnić optymalną redukcję szumów.

Aby umożliwić wykorzystanie przedwzmacniacza w systemie surround bez wpływu na jakość dźwięku stereo, urządzenie wyposażono w zaawansowaną funkcję złącza przejściowego AV, która pozwala na konfigurację wejścia XLR lub wejścia Phono jako złącza przejściowego AV 0 dB, co zapewnia doskonałą integrację z instalacją wielokanałową właściciela.

Konstrukcja

konstrukcji przedwzmacniacza Zena wykorzystano również polipropylenowe kondensatory Wima na kondensatorach elektrolitycznych w zasilaczach regulowanych szeregowo, jak również w połączeniu równoległym z aluminiowymi kondensatorami polimerowymi w regulowanych bocznikowo zasilaczach obwodu tłumika głośności. Diody separujące Schottky’ego o niskim napięciu wykorzystano w zasilaczach części analogowej. Przedwzmacniacz nie posiada okablowania wewnętrznego poza krótkim przewodem uziemiającym, taśmami wyświetlacza i przewodem zasilającym, umieszczonym w ekranowanym kanale prowadzącym od gniazdka IEC bezpośrednio do włącznika zasilania, aby zminimalizować interferencje 50/60 Hz.

Tak samo jak topowy w ofercie Gryphon przedwzmacniacz Pandora, Zena pozbawiona jest konwencjonalnej kontroli barwy, pokręteł balansu, inwersji polaryzacji, złącz słuchawkowych, przełączników mono i innych niepotrzebnych obwodów aby zredukować do minimum podkolorowania i zakłócenia sygnału i uzyskać najwyższą wierność bitów, znaną brytyjskiemu audiofilowi pod nazwą PRaT, czyli tempo, rytm i timing (Pace, Rhythm and Timing).

Nieskazitelnie wykonany, minimalistyczny, skandynawski design przemysłowy, pobłyskujący różnymi odcieniami czerni, łączy się ze stylowym interfejsem użytkownika i funkcjonalnością jakiej zapragnąłby każdy miłośnik muzyki w XXI wieku. Zena oferuje także złącze wejściowe i wyjściowe 12 V DC aby zwiększyć możliwości systemu poprzez zdalne sterowanie funkcją on/off. W celu redukcji wibracji i rezonansów, obudowa przedwzmacniacza spoczywa na specjalnie zaprojektowanych cylindrycznych nóżkach z przodu i dwóch stożkowych podstawkach z tyłu. Z poziomu minimalistycznego frontu urządzenia w nieskomplikowany sposób sterujemy funkcjami menu, które ukazują się na zielono-niebieskim, dotykowym fluorescencyjnym wyświetlaczu z opcją wygaszania. Zakres kontrolowanego mikroprocesorem menu obejmuje nadawanie nazw do 8 znaków, ustawienie maksymalnego poziomu, ustawienie poziomu początkowego, dopasowanie poziomu wejścia, wyjście AV, jasność wyświetlacza (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony), powrót do ustawień początkowych i konfigurację Green Bias.

Funkcja Green Bias

Po podłączeniu przedwzmacniacza poprzez opracowane przez Gryphon Audio złącze Green Bias do wzmacniacza mocy Gryphon, który również jest wyposażony w tę funkcję, Gryphon Zena przejmuje kontrolę nad dostępnym wyjściem w Klasie A.

Redukując zużycie napięcia i obniżając nieco temperaturę pracy wzmacniacza, aby zmniejszyć przeciążenie urządzenia w okresach mniej krytycznych odsłuchów. Funkcja ta reguluje obciążenie wzmacniacza dopasowując je do kontroli głośności przedwzmacniacza, aby uzyskać dokładnie określoną moc w Klasie A kiedy pojawi się taka potrzeba, przy jednoczesnych olbrzymich zapasach mocy pozostających w rezerwie. Niekonwencjonalny pilot zdalnego sterowania, to arcydzieło przemysłowego designu i prostej elegancji. Urządzenie otrzymało wąską aluminiową obudowę wzbogaconą czarnymi, satynowanymi elementami. Podstawka umieszczona z jednej strony nachyla pilot w stronę użytkownika. Na drugim końcu umieszczono logo firmy w bieli. Dość ekscentryczne urządzenie, wyposażone w aluminiowe przyciski, okazuje się całkiem praktyczne i przyjemne w użytkowaniu.

Gryphon Zena jest pierwszym przedwzmacniaczem tego producenta, który oferuje opcję instalacji stopnia Phono lub modułu przetwornika DAC w momencie zakupu, albo w późniejszym czasie. Jeśli Wasz system składa się zarówno z analogowych i cyfrowych źródeł dźwięku, dobrze będzie zainstalować przetwornik DAC, a przedwzmacniacz gramofonowy Gryphon Sonett można dokupić jako osobne urządzenie.

Stopień Phono

Gryphon Legato, urządzenie klasy state-of-the-art prezentuje, jak opisuje portal audiobeat.com „pełne, obfite obrazy , naturalność i rozmach muzyki, z tonami średnimi przechodzącymi na górze w gładkie, lecz pełne powietrza soprany, a na dole w sprężyste średnie basy i potężne niskie tony”. Podejmując ambitne przedsięwzięcie przeniesienia walorów jakościowych przedwzmacniacza gramofonowego Legato w nieco bardziej przystępne zakresy cenowe, Gryphon oferuje stopień phono PS2 w formie modułu do opcjonalnej instalacji w przedwzmacniaczu Zena lub zintegrowanym wzmacniaczu Diablo 120 lub Diablo 300, jak również wolnostojącą wersję Sonett, wyposażoną w niezależne zasilanie dual mono, najnowocześniejszą topologię obwodów, a także przełomowe rozwiązania w zakresie redukcji szumów i sekcji zasilacza.

Gryphon Sonett jest w pełni dyskretnym, wyposażonym w sprzężenie DC urządzeniem, wykorzystującym polipropylenowe kondensatory do precyzyjnej korekcji krzywej RIAA. Przełączniki na tylnym panelu oferują pełną gamę opcji wyboru obciążenia wkładki MC (10, 20, 80.6, 100, 200 lub 402 Ω). Opcje obciążenia można ze sobą łączyć. Na przykład obciążenie 80.6 Ω można aktywować jednocześnie z obciążeniem 100 Ω, aby uzyskać wartość 45 Ω.

Moduł Przetwornika DAC

Moduł przetwornika DAC, dostępny do opcjonalnej instalacji w przedwzmacniaczu Zena, został oparty na powszechnie uznanym przetworniku cyfrowo-analogowym Gryphon Kalliope, wyposażonym w znakomity chipset ESS Sabre ES9018. Krytycy na całym świecie chwalą przełomowy projekt i jakość dźwięku Kalliope: moduł wyposażono w asynchroniczne złącza USB, AES/EBU, złącze optyczne oraz podwójne złącze koaksjalne S/PDIF. Wejście USB akceptuje sygnały w rozdzielczości 32-bit/384kHz PCM i DSD512; pozostałe wejścia ograniczono do sygnałów 24/192 PCM. Moduł Gryphon DAC umożliwia aktywację filtrów PCM i DSD poprzez menu przedwzmacniacza. Filtry cyfrowe o gładkim nachyleniu (krótkie opóźnienie grupowe) i o stromym nachyleniu (długie opóźnienie grupowe) są dostępne dla standardu PCM, natomiast dla DSD opracowano filtr analogowy pierwszego rzędu, który można obejść lub ustawić wartość 50, 60 lub 70 kHz (50 kHz jest wartością ustawioną fabrycznie).

Wrażenia Odsłuchowe

Przedwzmacniacz Gryphon Zena pod względem dźwięku łączy w sobie bezpośredniość przekazu, neutralność i nadrzędną przejrzystość, dzięki której może ukazać dowolną zmianę jakiej dokonano w urządzeniach towarzyszących, w dowolnym miejscu ścieżki sygnałowej. Rozmieszczenie instrumentów i wokali we wszystkich trzech wymiarach jest wręcz zdumiewające, a najdalsze nawet krańce sceny odsłuchowej są zaprezentowane z wyraźnym błyskiem. Doskonała harmonia, ciężar, wyostrzone obrazowanie, znakomite odwzorowanie otoczenia - holografia sceny i realistyczny atak transjentów, to jedne z wielu wyjątkowych korzyści, jakie inżynierowie Gryphon Audio uzyskali konstruując monofonicznie zdublowany przedwzmacniacz Zena.

Sterowanie: Sterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym
Klasa A
Funkcja Green Bias  Tak
Sprzężenie DC z serworegulacją Tak
Poziom zniekształceń (THD+N) < 0,005%
Wzmocnienie: +18 dB 
Pasmo częstotliwości: 0.1 Hz – 1 MHz (-3 dB)
Separacja kanałów: nieskończona
Impedancja wejściowa, balanced (20 Hz – 20 kHz): 50 kOhm
Impedancja wejściowa single-ended (20 Hz – 20 kHz): 25 kOhm
Impedancja wyjściowa (20-20 kHz): 15Ohm
Wejścia: 2 x XLR, 3 x RCA
Wyjścia: 1 x XLR, 1 x RCA, 1 x Tape out
Pobór mocy w stanie gotowości : < 0,5W
Pobór mocy w stanie pracy: 50 W
Pojemność kondensatorów: 2 x 26000 uF
Wymiary: 48 cm x16.9 cm x 40 cm 
Waga: 13.1 kg
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie