• Monitor Audio Platinum 300 3G

Monitor Audio Platinum 300 3G. Cena za sztukę.

Kolor
34995.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

Połączenie w modelu Platinum 300 3G tweetera MPD III, 4-calowego przetwornika średniotonowego RDT III i dwóch 8-calowych wooferów basowych RDT III pozwala tym kolumnom dostarczać dźwięk o wyjątkowej skali i głębi. To prawdziwy flagowy model z serii Platinum 3G i po prostu najlepsza kolumna w swojej klasie.

Flagowiec serii Platinum 3G, model Platinum 300 to szczytowe osiągniecie w swojej klasie cenowej zarówno w zakresie klasy brzmienia, jak i konstrukcji, wykonania i wykończenia. Połączenie innowacyjnego, nowego tweetera MPD III i przetworników nisko- i średniotonowych RDT III umożliwia temu modelowi prezentowanie dźwięku o wyjątkowej skali i głębi. Dzięki niezwykle wciągającej scenie dźwiękowej i niewiarygodnie realistycznej prezentacji, jakość prezentacji muzyki i filmu przez 300 3G jest zachwycająca. Doskonały projekt konstrukcji i innowacyjne przetworniki Platinum 300 3G gwarantują, że model ten pozostanie na topie przez wiele lat.

Najważniejsze Cechy:

 • Przetwornik wysokotonowy MPD III zapewnia większy, czystszy i prawdziwszy dźwięk
 • 4-calowy przetwornik średniotonowy oferuje wyjątkową klarowność i czystość brzmienia
 • Dwa 8-calowe przetworniki basowe RDT III gwarantują odpowiednia glebie i skale dźwięku
 • Nasza flagowa, 3-drozna kolumna zapewnia najlepszy dźwięk w swojej klasie
 • Całkowicie wciągająca scena zarówno w muzyce, jak i w filmie
 • Z portem na tylnej ściance ułatwiającym ustawienie w pokoju bez wpływu na jakość brzmienia
 • Doskonałe dla wysokiej klasy systemów hi-fi i kina domowego
 • Obudowy ozdobione są wytrawionymi intarsjami podkreślającymi kunszt wykonania
 • Do wyboru trzy eleganckie wykończenia: Piano Black, Piano Ebony lub Pure Satin White

Seria Platinum 3G to kulminacja przełomowych innowacji w zakresie rozwiązań akustycznych, które wykorzystaliśmy w projektach nowych kolumn celebrujących bogatą tradycję serii Platinum. Seria ta umacnia pozycję marki Monitor Audio pośród czołowych producentów kolumn klasy premium łącząc czystość brzmienia z wyrafinowaniem konstrukcji. Jej premiera to kulminacyjny punkt w 50-letniej historii marki.

Definicja elegancji
Seria Platinum zawsze godnie prezentowała inżynieryjne i projektowe możliwości Monitor Audio i nie inaczej jest w przypadku jej trzeciej generacji. Nasz zlokalizowany w Wielkiej Brytanii zespół inżynierów blisko współpracował z akustykami aby dostarczyć produkty o estetyce pozwalającej wykorzystać pełny potencjał najwyższej klasy komponentów bez dominowania otoczenia, w którym kolumny będą pracować.

Konstrukcja obudowy w Platinum Series 3G jest zupełnie nowa. Dbałość o najdrobniejsze detale, fachowe wykonanie, i nasza obsesja na punkcie jakości gwarantują, że każda obudowa jest elegancka i wyrafinowana, mia dla oka, a jednocześnie zaprojektowana pod kątem optymalnej jakości dźwięku.

Laminowane warstwy MDF tworzą zakrzywioną i wzmocnioną super sztywną obudowę. Jej tył ma grubość 18-21 mm, a precyzyjnie obrobiona ścianka przednia 36 mm. Razem tworzą unikalny zakrzywiony profil przedni. Obudowa są następnie zdobione wytrawionymi intarsjami, aby podkreślić kunszt wykonania, po czym 16 warstw lakieru jest nakładanych na wierzch, aby stworzyć piękne, luksusowe wykończenie z połyskiem fortepianowym. W przypadku modeli wykończonych na biało zastosowano czyste satynowe wykończenie matowe - nowoczesna wersja pasująca do każdego wnętrza.

Połączenie dziedzictwa technologicznego z rozwiązaniami z 'Concept 50'
Seria Platinum 3G opiera się na dwóch generacjach kolumn, które konsekwentnie ewoluowały na każdym kroku. Wprowadziliśmy stworzony od podstaw nowy głośnik wysokotonowy MPD, opracowany dla kolumny „Concept 50”, który każdy aspekt został poprawiony, a także ulepszenia membran głośników średnio- i niskotonowych o nazwie RDT III – kolejny znaczący postęp w technologii przetworników.

Niezwykła dokładność dla realistycznego dźwięku
Nowy przetwornik wysokotonowy MPD III. Ulepszenia pomagają zredukować zniekształcenia i wyrównać pasmo przenoszenia, a w efekcie dostarczyć czysty i spójny dźwięk niezależnie od rodzaju odsłuchiwanej muzyki.

Perfekcyjna precyzja
Membrany Rigid Diaphragm Technology III (RDT III) wyposażono w trzy nowe optymalizacje w stosunku do ich poprzedniczek. Po pierwsze, nowa tylna warstwa z dwoma jednorodnymi warstwami z włókna węglowego pomaga ograniczyć rezonans własny membrany, podobnie jak zoptymalizowane gumowe zawieszenie. Wreszcie zoptymalizowana obróbka krawędzi membrany rozszerza pasmo przenoszenia przetwornika. Razem innowacje te znacznie zwiększają użyteczne pasmo przenoszenia, umożliwiając ulepszenie zwrotnicy i końcowej jakości reprodukowanego dźwięku. Efekt: przetworniki średnio- i niskotonowe Platinum 3G mogą pochwalić się najniższymi zniekształceniami spośród wszystkich głośników w historii Monitor Audio.

Sprytne rozwiązania nie tylko na zewnątrz
Seria Platinum zawsze reprezentowała aktualne możliwości inżynieryjne i projektowe inżynierów Monitor Audio, a trzecia generacja nie jest wyjątkiem. Nasz zespół projektowy z siedzibą w Wielkiej Brytanii ściśle współpracował z zespołem akustyków, aby zapewnić estetykę, która zapewni odpowiedni, topowy poziomo dźwięku bez przytłaczania otoczenia forma.

Aluminiowe ramki przetworników
Przetworniki w serii Platinum 3G są utrzymywane na miejscu za pomocą indywidualnie odlewanych aluminiowych ramek, tworzących dwie warstwy izolacji między obudową przetwornika a obudową kolumny.

Nowe stopki na wysięgnikach
Nowe stopki na wysięgnikach zastosowane w serii Platinum 3G zostały precyzyjnie zaprojektowane tak, aby stworzyć solidną platformę dla kolumn podłogowych, jednocześnie prezentując się bardziej elegancko niż nieporęczne, niezgrabne cokoły.

 • Konstrukcja: 3-drożna
 • Pasmo przenoszenia (w pokoju; -6dB): 17 Hz - 60 kHz
 • Skuteczność (2.83V/1m): 88 dB
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm
 • Impedancja minimalna (20Hz-20kHz): 4.0 Ohm przy 3.75 kHz
 • Moc ciągła (RMS dla 4 Ohm, różowy szum z współczynnikiem szczytu 6 dB): 400 W​
 • Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS dla 4 Ohm): 200-800 W
 • Rodzaj obudowy: wentylowana
 • Częstotliwość strojenia portu Bass-Reflex: 32 Hz
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 650 Hz​​​​ / 3 kHz
 • Głośniki:
  • 2 x 8-calowe RDT III niskotonowe
  • 1 x 4-calowy RDT III średniotonowy
  • 1 x przetwornik wysokotonowy MPD III​​
 • Wymiary ze złączami, nóżkami i kolcami (wys. x szer. x gł.): 1131.1 x 429.8 x 525 mm
 • Wymiary ze złączami, nóżkami i bez kolców (wys. x szer. x gł.): 1114.5 x 429.8 x 524.4 mm
 • Waga (netto): 53.6 kg /szt.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie