• Moonriver Model 404

Wzmiacniacz zintegrowany Moonriver Model 404

Moonriver model
14850.00
opak Add to wishlist
Shipping within 48 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Wzmacniacz zintegrowany Moonriver MODEL 404 powstał jako rezultat trwających ponad 3 lata prac badawczo-rozwojowych, których celem było uzyskanie doskonałego brzmienia bez określania zakresu cenowego.  Wzmacniacz zintegrowany 404 pozwala uzyskać pełne detali i bogate w faktury brzmienie niezależnie od formatu audio, typu źródła, zastosowanych kolumn i akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Moonriver MODEL 404 zaprojektowano tak, by podkreślając drobne niuanse zachowywał pełną integralność brzmienia. Pozwala więc odtwarzać każdy rodzaj muzyki.

Potężny układ zasilania wzmacniacza 404 zapewnia zapas mocy w każdych warunkach. Całkowicie dyskretne sekcja przedwzmacniacza odpowiada za doskonałą dynamikę a szerokopasmowy stopień końcowy o dużej wydajności prądowej i minimalnym poziomie zniekształceń gwarantuje neutralność brzmienia i szybkość transjentów. Żmudna selekcja zastosowanych komponentów pozwoliła osiągnąć układ pozwalający – w możliwie najkrótszej ścieżce sygnału – utrzymać pełną  naturalność brzmienia.

Co więcej, Moonriver MODEL 404 jest wyjątkowo elastyczną konstrukcją o dużej funkcjonalności rozszerzanej przez zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy, przetwornik cyfrowo-analogowy USB, dwa wyjścia przedwzmacniacza liniowego i wyjście pętli nagrywania dla magnetofonów szpulowych i kasetowych.

Projekt integry 404 wynika z jasnej i wyraźnej wizji: klasyczny wygląd w nowoczesnym wydaniu, materiały najwyższej jakości [masywne, aluminiowe pokrętła i boczne ścianki z drewna orzechowego], trwała budowa i ergonomiczna obsługa. Nie ma tu żadnych ‘skrótów’, żadnych wyświetlaczy i wielopiętrowych menu ani pojedynczych wielofunkcyjnych gałek.

Wzmacniacz Moonriver 404 jest modułowy już w sednie swojej natury: pozwala na zainstalowanie dodatkowych modułów przedwzmacniacza gramofonowego i przetwornika cyfrowo-analogowego USB w dowolnym momencie – także i po jego zakupie. Sama zaś instalacja jest bardzo prosta. DAC USB może być zastąpiony nowszą wersją wraz z rozwojem technologii.


W dzisiejszym audiofilskim świecie, funkcja regulacji balansu jest wyjątkową rzadkością. Wynika to pewnie z ‘minimalistycznej’ mentalności i mitów nagromadzonych wokół budowy komponentów audio. A przecież, pokrętło balansu pozwala rozwiązać problemy wywoływane przez niesymetryczne ustawienie kolumn i niesymetrię akustyki pomieszczenia. To najprostszy sposób budowania odpowiedniej sceny dźwiękowej.

Układ dzisiejszych salonów i obecne w nich meble mają służyć potrzebom codziennego życia. Często nie da się tam ustawić fotela w teoretycznie idealnym punkcie odsłuchowym. Jedna z kolumn znajduje się często bliżej ściany niż druga. Regulacja równowagi kanałów może więc pomóc w wyrównaniu głośności a nawet w zbudowaniu dobrze narysowanej stereofonii. Jak można się spodziewać, sposób implementacji kontroli balansu w Moonriver 404 nie powoduje pogorszenia jakości dźwięku.

Moonriver MODEL 404 oferuje dwie opcje w zakresie stopni phono: jeden z nich przeznaczono wyłącznie dla wkładek MM, drugi dla wkładek MM i MC. Oba opcjonalne przedwzmacniacze gramofonowe zbudowano zgodnie z zasadami projektowymi 404: doskonałe komponenty i wydajne zasilanie pozwalają osiągnąć niski poziom szumów.

Większość dzisiejszych producentów audio rezygnuje z osobnego wyjścia pętli nagrywania w swoich produktach. Moonriver Audio wierzy jednak, że pętla monitorowania nagrywania należy do koniecznego wyposażenia w systemie audio. Po pierwsze – pozwala ona w czasie rzeczywistym oceniać różnice między materiałem źródłowym a nagraniem. Po drugie – i znacznie ważniejsze – umożliwia włączenie do systemu cyfrowego lub analogowego korektora akustyki, buforu, układu redukcji szumów lub każdego innego liniowego komponentu poprawiającego dźwięk z podłączonych źródeł.

MODEL  404 wyposażony jest w pięć niezależnych zasilaczy indywidualnie wyposażonych w ochronę przed przeciążeniem. Sekcja wzmacniacza mocy pracuje w konfiguracji dual-mono zasilanej z osobnych odczepów transformatora toroidalnego.

Sygnał przełączany jest w przekaźnikach najwyższej jakości. Za regulację wzmocnienia odpowiada legendarny niebieski ALPS.

Układ miękkiego startu oparty o przekaźnik 30A zapewnia stałą jakość pracy, bez śladów zużycia przez dekady.

Elektroniczne komponenty dokładnie wyselekcjonowano pod kątem trwałości i przydatności. W układach analogowych nie zastosowano montażu powierzchniowego, choć jest tańszy i zapewnia oszczędność miejsca w porównaniu z montażem przewlekanym.

Każdy zamontowany w analogowych ścieżkach element sprawdzono dokładnie pod względem stabilności pracy. Musi on też spełniać wyśrubowane rygory pod względem parametrów pracy i tolerancji produkcyjnej.

Jeżeli zaś chodzi o brzmienie, trudno nam powiedzieć czy Moonriver MODEL 404 jest raczej absolutnie transparentny, czy może inherentnie empatyczny względem muzyki. Starano się dostroić go do wymagań muzyki słuchanej przez wszystkich. Udało się.

Przetwornik cyfrowo-analogowy został stworzony z myślą o realnej poprawie funkcjonalności i wartości wzmacniacza Moonriver 404.  Do jego budowy zastosowano najlepszy dostępny asynchroniczny interfejs XMOS, doskonały chip AKM4490 oraz osobne zegary dla grup częstości próbkowania 44,1 i 48kHz. Przetwornik przyjmuje sygnał PCM do 384kHz. Każda z sekcji przetwornika [USB, DAC, analogowe wyjścia] obsługiwana jest przez osobny zasilacz.

Naczelnym celem było jednak uzyskanie najlepszego brzmienia. Uważamy, że opcjonalny DAC jest doskonałym uzupełnieniem 404.

Front wzmacniacza 404 jest czysty i minimalistyczny. Jego obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga nawet czytania instrukcji. Cztery pokrętła i trzy przełączniki wystarczają do zarządzania wszystkimi ustawieniami.

Wejścia 5 (liniowe, opcjonalne wejście gramofonowe, "tape loop", opcjonalne wejście przetwornika USB 24/384kHz
Wyjścia 2 wyjścia liniowe "preamp-out" oraz 1 wyjście "record-out"
Mocy wyjściowa 50W/8Ohm, 80W/4Ohm
Pasmo przenoszenia 10Hz do 50kHz
Zniekształcenia THD 0.05%
Odstęp od szumów 85dB
Wymiary 43 x 39 x 13,5 cm (szer x gł x wys)
Waga 12kG
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question