Już w środę 21 czerwca z okazji pierwszego dnia lata rusza wielka wyprzedaż ekspozycji.

Opera Grand Callas

Opera Grand Callas - włoskie kolumny podłogowe. Cena za sztukę.

The Availability Of : Na zamówienie
28499.00
Kolor:
opak
Zamówienie telefoniczne: 696733643 Leave your phone
Delivery time to : 7 days
Shipping price :
The Lack Of

Nowy model Opera Grand Callas to synonim luksusu i wyrafinowanego brzmienia. Najlepsze wzorce włoskich mistrzów zrealizowane w tym modelu. Piękny, sporych rozmiarów trójdrożny głośnik podłogowy, gruntownie przeprojektowany w oparciu o doświadczenia z wcześniejszym modelem.

W rzeczywistości wydajność nowej kolumny Grand Callas jest na tym samym poziomie, co w wypadku naszego referencyjnego, legendarnego modelu Tebaldi, jednak w tej wersji zredukowaliśmy jej wpływ na pomieszczenie i cenę. Dzięki temu, Grand Callas oferuje zdecydowanie większą elastyczność w kwestii ustawienia w pomieszczeniu odsłuchowym.

Ta konstrukcja bas reflex wykorzystuje dwa 8-calowe głośniki niskotonowe o dużym skoku membrany, 7-calowy głośnik zakresów średnich z wyżarzanego polipropylenu i 1-calowy głośnik wysokotonowy Scanspeak 9700. Cała konstrukcja uzupełniona jest tylnym systemem promieniowania, który wykorzystuje dwa głośniki wysokotonowe skonfigurowane jako naturalny dipol.

To oczywiste, że chcieliśmy zachować najlepsze cechy obu poprzednich modeli Grand Callas i Tebaldi, aby zaoferować dźwięk najwyższej jakości w elastycznym systemie głośnikowym, który można łatwo dostosować do każdego środowiska. Zdecydowaliśmy się ponadto na kontynuację tradycji wyrafinowanego estetycznie modelu Grand Callas, o wyjątkowo korzystnym stosunku jakości do ceny.

System promieniowania tylnego stosuje dwa głośniki wysokotonowe, które są połączone jako naturalny dipol. Wydajność tego dipola jest praktycznie nie do odróżnienia od trioli zastosowanej w poprzednich modelach Grand Callas. Wzorzec promieniowania tylnego zasila odbite pole bez zakłócania dźwięku bezpośredniego. Zachowana jest jednocześnie dokładność reakcji transjentowej. Promieniowanie tylne równoważy siłę reakcji i zwiększa to, co nazywamy "blaskiem", jakością związaną z percepcją detali dźwiękowych, a poprawa percepcji szczegółów oznacza również poprawę postrzegania "przestrzeni".

Panel przedni obudowy nowej kolumny Grand Callas został ukształtowany w taki sposób, aby umożliwić odsłuch w jej pobliżu, nawet gdy słuchacz znajduje się zaledwie półtora metra od kolumny. Dzieje się tak dlatego, że Grand Callas jest naprawdę elastyczna i można ją dostosować do różnych potrzeb, na przykład takich, w których czas pogłosu nie jest szczególnie niski. Inną cechą, która przyczynia się do elastyczności tego modelu, jest możliwość modyfikowania reakcji niskich częstotliwości za pomocą prostego przełącznika.

Można również zablokować tunele bas reflex, dzięki czemu możliwe są aż cztery konfiguracje Grand Callas. Zamknięcie tuneli może się okazać konieczne, gdy głośnik ma zostać umieszczony w pobliżu narożników pomieszczenia. Pozwala to słuchaczowi umieścić głośniki w pokoju, a następnie znaleźć lepszą charakterystykę częstotliwościową, regulując kanały i używając przełącznika, zamiast z góry próbować znaleźć właściwe umiejscowienie i ustawienie kolumny. Można także dokonać ustawień kolumn przy zastosowaniu dwóch różnych charakterystyk, gdy na przykład trzeba umieścić jedną kolumnę bliżej ściany niż drugą.

Kolumna Grand Callas tworzy scenę dźwiękową, która rozwija się bez wysiłku w trzech wymiarach, z doskonałą reakcją impulsową. Moc, dynamika i rozszerzenie niskich częstotliwości należą do naszych najlepszych osiągnięć.

Parameters :
 • Moc ciągła: 240 W
 • Moc szczytowa: 500 W
 • Skuteczność: 89 dB / 2,83 V / 1 m
 • Zalecana moc wzmacniacza: od 10 Watt RMS W
 • Impedancja: 4 ohm (Zmin >3.2 ohm) Ω
 • Pasmo przenoszenia: 32 -25000 Hz
 • Typ zwrotnicy: 12 dB / Ott. Dla niskotonowych, 12 dB / Ott dla średniotonowego, 18 dB / Ott dla przedniego głośnika wysokotonowego, 12 dB / Ott dla tylnych wysokotonowych
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 200 & 2000 Hz
 • Głośnik wysokotonowy: 1 x 1” wysokotonowy Scanspeak 9700 z podwójną komorą dekompresyjną, ferrofluidem
 • Głośnik wysokotonowy tylny: 2 x1” wysokotonowe zamontowane jako naturalny dipol
 • Głośnik średniotonowy: 1 x 7” średniotonowy z polipropylenu z korektorem fazy 
 • Gł. niskotonowy: 2 x 8” niskotonowe z długą cefką
 • Konstrukcja: trójdrożna kolumna głośnikowa z Bas-Reflex z tylnym dipolem
 • Wymiary (S x W x G): 310 x 1300 x 550 mm
 • Waga: 75,00 kg
There is currently no comments or ratings for this product.
Ask a question
The Signature Of The :
Email :
Ask a question :