• PRO-JECT CD BOX RS2 T

Następna generacja bezkompromisowych napędów CD

Pro-Ject wykończenie
12250.00
opak Add to wishlist
Shipping within 48 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Wierzymy w świadome słuchanie muzyki, a także, że wielu ludzi głęboko podziela ten sentyment. Podobnie jak w przypadku zapisów analogowych, ludzie chcą mieć fizyczny nośnik pod ręką. Dotyczy to także CD! Większość z nas nadal umieszcza większość swoich płyt CD na twardym dysku lub przechowuje je w piwnicy, podobnie jak w przypadku nagrań analogowych. Ale wielu chce zachować swoje najlepsze płyty CD i do tego chce mieć odpowiedni odtwarzacz CD. Wyjątkowej jakości brzmienie, jednak nie kosztem wygórowanej ceny.

Obecne odtwarzacze CD w standardzie Redbook stały się rzadkim okazem, trudno nabyć prawdziwy mechanizm wysokiej klasy. Wiadomo, że napęd jest niezbędny do dokładnego odczytu płyty CD. Ze względu na brak wysokiej klasy mechanizmów wielu producentów nie może zaoferować  odpowiednich odtwarzaczy spełniających wysokich wymagań wielu audiofilów. Często stosowane są nieodpowiednie komponenty co w rezultacie może dla płyt CD oznaczać uzyskanie niekorzystnej  reputacji. Dla tego nadszedł czas, aby ponownie stworzyć doskonały, najwyższej klasy transport CD.
 
Tak naprawdę liczy się tylko napęd, ponieważ wielu użytkowników już posiada bardzo dobry przetwornik, co oznacza, że nie musimy do odtwarzacza dodawać przetwornika i zwiększać kosztów. Dlatego skoncentrowaliśmy się na jak najlepszym napędzie CD.

Mając siedzibę w Wiedniu można by powiedzieć, że mamy szczęście, gdyż firma Philips miała tutaj swój dział rozwoju i zaprojektowano tutaj wiele odtwarzaczy CD i mechanizmów. Panowie, którzy byli przy kreowaniu tego epokowego wynalazku, wciąż są w pobliżu, działając w firmie o nazwie StreamUnlimited.  Z dumą możemy stwierdzić, że jednym z obecnych guru technologii CD – pan Michal Jirousek, pomagał stworzyć ten najlepszy odtwarzacz płyt CD. CD Box RS2T

CD Box RS2 T jest najnowszym osiągnięciem w naszej linii odtwarzaczy CD ładowanych od góry, zbudowanych wokół mechanizmu CD StreamUnlimited CD – Pro 8 i systemu serwo CD-84. CD Box RS2 T perfekcyjnie odtwarza płyty CD w standardzie Red Book Audio.

CD Pro-8 ma system serwo zintegrowany bezpośrednio z aluminiowym korpusem. Body zawieszone jest na specjalnym systemie antywibracyjnym, który pozwala nam kontrolować poziom wibracji zewnętrznych docierających do wnętrza urządzenia. Mechanizm CD jest stabilizowany i zabezpieczony, bez negatywnych wpływów zewnętrznych.

Tłumiki drgań są zamontowane na bardzo sztywnej ramie z włókna węglowego, co dodatkowo przyczynia się do izolacji mechanizmu CD od zewnątrz. Dodatkowo całe chassis jest mocno połączone z korpusem samego CD Box RS2 T. Taka konstrukcja zapewnia doskonałą sztywność całego układu, a jednocześnie doskonałą izolację od całego spektrum drgań. Mechanizm CD ma ulepszony docisk wykonany z nowego stopu aluminium. Jest idealnie wyważony i zapewnia doskonały kontakt między dyskiem a napędem, zapewniając płynny obrót i doskonały odczyt płyty.

Sygnał cyfrowy wyprowadzony jest za pomocą wyjść: optycznego i koncentrycznego S / PDIF, co umożliwia podłączenie preferowanego przez nas zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego. Wyjście cyfrowe AES / EBU przez XLR wychodzi o krok poza jakość sygnałów optycznych lub koncentrycznych, jednak najwyższy poziom CD Box RS2 T oferuje za pomocą wyjścia I²S + Masterclock zrealizowanego przez HDMI. Ten standard oferuje idealne cyfrowe połączenie, i jest najlepszym rozwiązaniem w celu ominięcia ograniczeń nieodłącznie związanych z innymi formami cyfrowych wyjść audio. To czyni go idealnym towarzyszem naszego przedwzmacniacza Pre Box RS2, w pełni wykorzystując ten cyfrowy standard transferu. Użycie tego typu połączenia zapewnia, że wszelka staranność i uwaga poświęcona przy projekcie tego wyjątkowego napędu CD nie zostanie zmarnowana.

Rezygnacja z wbudowanego przetwornika oraz elektroniki wzmacniającej zapewnia, że te komponenty nie zakłócają samego odczytu płyt CD.  Umożliwia podłączenie wysokiej klasy przetworników zewnętrznych (DAC).

Pro-Ject jako pierwszy zastosował nowy, zaawansowany technologicznie napęd CD-Pro 8 z płytką serwo CD-84 Blue Tiger. Napęd, chassis, zawieszenie i płytka serwo są nowymi konstrukcjami i oferują niespotykaną wydajność CD w tym przedziale cenowym.

Masywne chassis jest oporne na wysokie temperatury, co pozwala na permanentne utrzymanie parametrów bez deformacji. Mechanizm i jego podzespoły są wykonane z maksymalną starannością i dokładnością. Blok chassis wykonano z solidnego bloku aluminium. Elementy są wykonane ze stali i pochromowane. Dobór odpowiednich technologii obróbki, materiałów ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania napędu, który będzie bezproblemowo służył latami.

Układ zawieszenia składa się ze sztywnej płyty z włókna węglowego,  sprężyn, tłumików z silikonu i śrub. Zawieszenie, pokrywa i talerzyk napędu są wykonane w 100% z prawdziwego włókna węglowego.

CD Box RS2 T stosuje wyrafinowane, super precyzyjne, nowe standardy właściwości mechanicznych, aby zapewnić idealny, bezkompromisowy odczyt zapisanej zawartości płyty. Solidna obudowa i elektronika wokół  napędu zapewniają doskonały sygnał, o niskim poziomie Jittera. Z dumą możemy powiedzieć, że to najlepszy w historii napęd CD i idealny partner dla wielu obecnie dostępnych, wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych.

CD Box RS2 T jest dostępny w precyzyjnie obrobionej, pięknej i eleganckiej aluminiowej obudowie w kolorach srebrnym lub czarnym. Wraz z odtwarzaczem dostarczany jest nowy elegancki pilot.
Najważniejsze cechy:

• Mechanizm typu Top loader
• Magnetyczny docisk
• Odtwarza CD Audio, CD-R, CD-RW, Hybrid SACD
• CD-Pro 8 moduł ładowany od góry z systemem amortyzacji oraz serwo Blue Tiger CD-84
• I²S + Masterclock przez łącze HDMI
• Wyświetlacz LCD pokazuje czas, ścieżki, tekst (o ile jest dostępny)
• Ciężka konstrukcja z centralnym punktem masy
• Pilot zdalnego sterowania, aluminium
WSPIERA
CD, CD-R, CD-RW (zamknięte) and Hybrid-SACD

WYJŚCIA
1x AES/EBU (XLR), 1x co-axial (S/PDIF), 1x optical Toslink

I2S + MASTER CLOCK
1 x łącze HDMI (dla użycia z Pre Box RS2 Digital)

ZASILACZ
20V/3000mA DC; 100 - 240V, 50/60Hz

POBÓR MOCY W TRYBIE CZUWANIA
< 0,5 watt

POBÓR MOCY
600mA max./ 90mA

WYMIARY (SZXWXG (Z GNIAZDAMI))
206 x 78 x 200 (210)mm

MASA
3000g
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question