Już w środę 21 czerwca z okazji pierwszego dnia lata rusza wielka wyprzedaż ekspozycji.

PrimaLuna EVO 100 DAC

The Availability Of : Na zamówienie
15640.00
opak
Zamówienie telefoniczne: 696733643 Leave your phone
Delivery time to : 7 days
Shipping price :
The Lack Of

PrimaLuna przedstawia pierwszy na świecie przetwornik DAC z zegarem wewnętrznym opartym na lampach: SuperTubeClock™.

 

Dzięki zastosowaniu niskoszumowej lampy próżniowej z mini triodą w zegarze cyfrowym, ta śmiało zaprojektowana konstrukcja zapewnia znacznie lepszą rozdzielczość, wyszukiwanie szczegółów, lepszą przejrzystość, większą rozdzielczość i szczegółowość od góry do dołu.

 

Od 2003 roku PrimaLuna tworzy produkty lampowe z zastosowaniem unikalnych rozwiązań, których nikt inny nie posiada. Technologie PrimaLuny przybliżają Cię do muzyki za cenę, w którą nie uwierzysz gdy usłyszysz produkty PrimaLuna. Żadne inne firmy nie oferują tak zaawansowanych rozwiązań i nie oferują tak wysokiej jakości konstrukcji i dźwięku za tak atrakcyjną cenę. Rozwiązania PrimaLuny nie powielają utartych schematów, cechują je najlepszej jakości komponenty, w tym drogie transformatory, kondensatory, rezystory, przewody, potencjometry i lampy oraz układy regulacji i zabezpieczeń lamp przedłużające ich życie. O wszystkich tych szczegółach przeczytasz poniżej.

 

Dedykowane transformatory toroidalne w układzie zasilania

Transformatory zasilające generują dwa rodzaje szumu: akustyczny i magnetyczny. Dlatego właśnie w najlepszych komponentach audio znajdziemy transformatory toroidalne. W porównaniu do tradycyjnych transformatorów, generują one bowiem jedynie 1/10 pola magnetycznego, które degraduje brzmienie. 

 

Dodatkowo, eliminacja szczelin powietrznych pozwala toroidom na średnio ośmiokrotną redukcję szumu akustycznego. 

 

Ponieważ transformator to zazwyczaj najdroższa część układu, wielu producentów zamiast droższych transformatorów toroidalnych stosuje tańsze transformatory z rdzeniem C lub E.

 

Wzrost ceny za jakość transformatorów toroidalnych jest znaczący, ale Prima Luna nigdy nie idzie na skróty. Wszystkie urządzenia PrimaLuna wyposażone są w duże toroidy. Stosowane przez PrimaLunę transformatory zamknięte są w okrągłych metalowych obudowach a uzwojenia zalane  są żywicą, co redukuje poziom zakłóceń mechanicznych i chroni uzwojenia transformatora przed wilgocią, procesami starzenia związanymi z upływem czasu i korozją.

 

Lampowe prostowniki napięciowe

 

W kwestii układów audio, eksperci są zgodni: złotym standardem jest lampowe prostowanie prądu. Lampy są dużo skuteczniejsze od tranzystorów i pozwalają na znacznie większą redukcję szumów. Fakt, że cały układ jest oparty na lampach prowadzi do najbardziej naturalnego, namacalnego i barwnego brzmienia. To jednak kosztowne rozwiązanie, najłatwiej znaleźć je więc w ekstremalnie drogich konstrukcjach. Zwykle stosuje się jedną lampę prostowniczą. Prima Luna idzie dalej: w układzie dual mono stosujemy dwie lampy 5AR4, co daje trójwymiarowe odwzorowanie muzyki.

 

AC OFFSET KILLER - wyłącznie w urządzeniach Prima Luna

 

Działanie układu AC OFFSET KILLER przyprawia o dreszcze. Na przykład wtedy, gdy muzyka pojawia się na tle tak czarnym, że myślisz ‚Jak to w ogóle możliwe?’ Masywne transformatory toroidalne nawijane specjalnie na zamówienie PrimaLuna są bardzo ciche i emitują niewiele zakłóceń. Ale to i tak za mało. Inżynierowie Prima Luna opracowali układ AC OFFSET KILLER, który obniża szum transformatora do poziomu, o którym inni producenci nawet nie marzą. Niezależnie od tego, jak zły jest prąd zasilania. Rezultat? Poczucie przestrzeni. Faktura. Wybrzmienia strun trwające całą wieczność. AC OFFSET KILLER zadziwia i powala.

 

Producent stosuje części premium, w tym polipropylenowe nasadki łączące, filtry zasilania potrójnego pi, transformatory izolacyjne zaprojektowane na zamówienie, które oddzielają urządzenia analogowe i cyfrowe.

 

To powoduje zmniejszenie degradacji sygnału i poprawę brzmienia od góry do dołu. Wiele przetworników cyfrowo-analogowych waży około 5 kg lub mniej. DAC EVO 100 Tube waży blisko 15 kg !

 

Wejście cyfrowe USB umożliwia korzystanie z komputera do przechowywania i odtwarzania muzyki z wszystkimi funkcjami, jak listy odtwarzania i łatwiejszy dostęp do całej biblioteki muzycznej. Zamiast dodawać po prostu wejście USB, inżynierowie PrimaLuny bez końca szukali najlepiej brzmiącego interfejsu USB, jaki moglibyśmy znaleźć. To wejście USB konwertuje wypełniony jitterami sygnał cyfrowy USB na S/PDIF, znacznie poprawiając jakość sygnału cyfrowego, zanim dotrze on do SuperTubeClock. To wejście USB jest prawdziwym wejściem cyfrowym o wysokiej rozdzielczości.

 

Budowany ręcznie przy wykorzystaniu połączeń lutowanych punkt-punkt, jakość wykonania porównywalna lub lepsza niż w jakimkolwiek innym produkcie z tego samego przedziału cenowego. Solidna, dobrze wentylowana stalowa obudowa, pokryta pięcioma warstwami lakieru. Każda warstwa jest ręcznie polerowana.

 

Najdroższe i najbardziej zaawansowane przedwzmacniacze liniowe zawsze budowane są w układzie dual-mono. Pozwala to osiągnąć jakość obrazowania niemożliwą do uzyskania innymi drogami. Większość producentów unika jednak układów dual-mono z powodu ich kosztu. Wymagane są przecież dwa transformatory zasilające, dwa układy regulacji głośności. Wszystko musi być podwójne.

 

Topologia dual-mono to w zasadzie dwa pełne przedwzmacniacze umieszczone w jednej obudowie. Dlatego to niezbyt częste rozwiązanie. Niezależnie od poziomu cenowego. EVO 100 DAC PrimaLuna zbudowano w układzie dual-mono. Pozwala to bowiem osiągnąć niezrównaną stereofonię i wybitne odwzorowanie przestrzeni.

 

Jeżeli kupisz tańszy prodult audio, zapłacisz fortunę za jego modyfikację. Łatwe do zauważenia, różowe węglowe, bezindukcyjne, szerokopasmowe rezystory TAKMAN z Japonii to ulubione komponenty osób, które zawodowo zajmują się udoskonalaniem sprzętu elektronicznego. Wyróżnia je bowiem niski poziom szumów, liniowość pracy i muzykalność.

Parameters :
Wejścia cyfrowe USB, AES/EBU, Coax RCA, Optyczne Toslink
Wyjście analogowe stereo RCA
Obsługa standardu DSD USB - DSD64, DSD128 DoP
pozostałe wejścia - DSD DoP
Obsługa standardu PCM 24bit / 44,1 - 192 kHz
Upsampling 24bit / 192kHz, BurrBrown SRC4192
Układ przetwornika DAC BurrBrown PCM792A
Pilot zdalnego sterowania
Super Tube Clock
Komponenty Premium 
AC Offset Killer
Wejścia SuperQuiet 
Okablowanie
point-to-point
Konstrukcja Dual Mono
Transformatory toroidalne ✔ 2
Lampy 2 x 12AX7, 2 x 12AU7, 2 x 5AR4
Wymiary (mm) 405 x 280 x 190
Ciężar netto 13 kG
There is currently no comments or ratings for this product.
Ask a question
The Signature Of The :
Email :
Ask a question :