• Przewód zasilający GigaWatt LS-1 EVO+

Referencyjny przewód zasilający GigaWatt LS-1 EVO+

długość
9450.00
opak Add to wishlist
Shipping within 48 hours
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Priorytetem projektu serii LS, było uzyskanie bezkompromisowego produktu, bez względu na  koszty produkcji związane z materiałami i montażem. Kable LS-1 EVO i LS-2 EVO odzwierciedlają stały postęp technologiczny firmy GigaWatt. Są rezultatem wieloletniego doświadczenia, oraz efektem badań popartych rygorystycznymi pomiarami i testami odsłuchowymi

GigaWatt LS-1 EVO+ to kolejna generacja tego referencyjnego kabla. Główne założenia konstrukcyjne pozostają takie same, natomiast istotną zmianą jest zastosowanie nowych przewodników. Zamiast litych drutów zastosowano tzw. multi strand czyli zamiast jednego grubszego drutu, znajduje się wiązka składająca się z siedmiu cieńszych przewodników tworzących skrętkę o łącznym przekroju 16 AWG. Taka konstrukcja zwiększa powierzchnię czynną przekroju przewodu i czyni kabel bardziej elastycznym. Przewodniki wykonane są z posrebrzanej miedzi beztlenowej o czystości 5N, produkowanej według naszej specyfikacji.

Kabel LS-1 EVO+ zawiera 7 wiązek roboczych które tworzą masywne sploty o dużym przekroju poprzecznym i niezwykle niskiej rezystancji, umożliwiając praktycznie nieograniczony przepływ energii.

Całość konstrukcji osłania szczelny ekran wykonany z miedzi, chroniący przed szumami EMI i RFI.

W konstrukcji przewodu dużą wagę przywiązano także do redukcji drgań wytwarzanych przez pole elektromagnetyczne indukowane wokół przewodników. Żyły robocze otacza wielowarstwowy materiał, tłumiący niepożądane wibracje. Z zewnątrz przewód dodatkowo chroniony jest czarnym, tekstylnym płaszczem z włókien poliolefinowych oraz siatką antystatyczną, która nie dopuszcza do kumulacji ładunków elektrostatycznych.

Specjalnie na potrzeby kabla LS-1 EVO+ opracowano nowy, bezstratny filtr pasywny, wykonany z materiałów nanokrystalicznych. Jego elementy zostały zamknięte w obudowie z litego aluminium. Filtr montowany jest w precyzyjnie dobranym miejscu i stanowi dodatkowe zabezpieczenie niwelujące pasożytnicze szumy oraz oscylacje na wyjściu kabla

Unikalną cechą LS-1 EVO+ jest to, że w jego procesie produkcyjnym nie wykorzystano żadnych gotowych komponentów. Elementy zastosowane w konstrukcji kabla to podzespoły zaprojektowane i wykonane we własnym zakresie, lub wyprodukowane przez kooperantów, według ścisłej specyfikacji dostarczanej przez firmę GigaWatt.

Montaż kabla odbywa się całkowicie ręcznie. Wykonanie jednej sztuki przewodu wymaga wielogodzinnej pracy specjalisty, a wszystkie etapy procesu jego wytwarzania odbywają się pod ścisłą kontrolą zapewniającą najwyższa jakość produktu oraz powtarzalność kolejnych egzemplarzy.

LS-1 EVO+ wyposażony jest w wysokiej jakości, aluminiowe firmowe wtyki sieciowe. Solidne styki zostały wykonane z mosiądzu pokrytego rodem, co gwarantuje niską rezystancję przejścia oraz większą ilość cykli łączeniowych bez utraty parametrów. Złącza zostały dodatkowo poddane obróbce kriogenicznej i procesowi demagnetyzowania. Wszystkie przewodniki łączone są bez udziału cyny, a połączenia z wtykami są skręcane, co minimalizuje impedancję styku i zapewnia bezawaryjność.

LS-1 EVO+ rekomendowany jest szczególnie do zastosowań związanych z wysokim poborem prądu, lecz równie doskonale sprawdzi się jako przewód zasilający dla referencyjnych źródeł dźwięku i obrazu. Kabel ten dostępny jest również w wersji C19 jako, stanowiąc opcjonalne wyposażenie flagowego kondycjonera sieciowego PC-4 EVO+.

Dostępne wersje kabla: EU (Schuko), US (Nema 5-20R), AU (AS/NZS 3112), IEC C15, IEC C19
Znamionowy zakres pracy: 110-240 VAC 50/60 Hz
Obciążalność: (ciągła): 16 A
Waga brutto: 1,55 kg (Wersja Box)
Dostępne długości: 1.5 m standard, 2m/2.5m/3m lub dłuższe – na zamówienie

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question