• Revival Audio Sprint 3

Kolumny podstawkowe Revival Audio Sprint 3. Cena za sztukę.

Kolor
2445.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

REVIVAL AUDIO SPRINT 3 to podstawkowe kolumny dwudrożne. Kolumny serii SPRINT czerpią z zaawansowanych technologii serii ATALANTE.

 

W konstrukcji tej zastosowano przetwornik wysokotonowy 28 mm z miękką kopułka RASC z wykorzystaniem opatentowanej technologii ARID (Anti-Reflection Inner Dome). Dzięki specjalnie zaprojektowanej tylnej komorze wysokotonówki głośnik jest w stanie absorbować do 95% niekorzystnego rezonansu własnego, co znacząco wspiera jakość wydobywającego się dźwięku, niezależnie czy pochodzi on z winyli czy z portali streamingowych tak popularnych w 21 wieku. 

 REVIVAL AUDIO SPRINT 3 zawiera także 7-calowy przetwornik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction), którego konstrukcja zapewnia doskonały balans między sztywnością przetwornika a jego relatywnie niewielką masą własną. Dzięki temu kolumny zapewniają dużą szybkość z, zachowaniem gładkości przekazu, a zarazem bardzo dobrą kontrolą basu.  Elytronowy przedni panel jest oryginalną inwencją REVIVAL AUDIO, której zastosowanie poprzedzone było wielogodzinnymi i licznymi symulacjami.

Tak doskonała precyzja dźwięku nie była nigdy oferowana na rynku audio w konstrukcjach na tym pułapie cenowym i prawdopodobnie nie będzie oferowana, chyba, że zostanie skopiowana z konstrukcji REVIVAL AUDIO, ale dobrze, niech tak będzie! Jednym z wielu celów bowiem jest wytyczanie technologicznych trendów w przemyśle głośnikowym oferując precyzję, w którą będzie trudno uwierzyć, chyba że się jej doświadczy słuchając.


 

Elytronowy Panel Przedni zapewnia doskonałą kontrolę kierunkowości, a także optymalizację dyfrakcji.

Konstrukcja Elytronowego panelu serii SPRINT daje możliwość przymocowania lub zdjęcia samego panelu, a także specjalnie zaprojektowanych magnetycznych maskownic, które mogę być łatwo zdejmowane i zakładane od tyłu panelu, tak by zapewnić najlepsze wrażenia odsłuchowe i wizualne. 

Asymetryczny kształt panelu i specjalnie dobrane krzywizny konstrukcji wspierają propagację wyższych częstotliwości. Ten specjalnie dobrany kształt ponadto znacząco optymalizuje propagację, także średnich i niższych tonów eliminując niekorzystny rezonans płyty MDF, z której wykonana jest obudowa kolumn. Tak specjalnie zaprojektowany i wykonany pod kątem sztywności panel, zapewnia właściwe usztywnienie całej konstrukcji głośnikowej co wpływa na uzyskanie bardziej czystego, krystalicznego, ale przede wszystkim naturalnego przekazu nawet przy zestawianiu kolumn serii SPRINT w systemach z różną elektroniką czy źródłami. W efekcie otrzymujemy bardziej precyzyjny, pozbawiony negatywnych wpływów zewnętrznych, dźwięk.

 

 

28 mm tweeter RASC z miękką kopułką to gwarancja detalicznego przekazu.

 

Wysokotonówka REVIVAL AUDIO z powodzeniem aspiruje do miana ikonicznej. 28 mm tweeter z miękką kopułką został pokryty materiałem wykonanym wg. naszej sekretnej receptury oraz wbudowany w wewnętrzną kopułę, tłumiącą ponad 95% rezonansów własnych, zaprojektowaną według naszej opatentowanej technologii ARID (Anti Reflection Inner Dome). Jej asymetryczne zawieszenie zapewnia bardziej linearne, wolne od rezonansów ujście fal dźwiękowych z kopułki ze znacznie bardziej wielokierunkową propagacją. Zastosowano potężny magnes ferrytowy, który został zaprojektowany z dość dużym zapasem tak by zapewnić jego wydajność i efektywność gwarantującą skuteczność na poziomie 91 dB. Tylna komora przetwornika wykonana w technologii zapewniającej doskonałe tłumienie i brak rezonansów, została wyposażona w ustrukturalizowane asymetryczne prążki, zapewniające tłumienie rezonans na poziomie 560 Hz.

 

 

7-calowy basaltowy przetwornik wykonany w technologii sandwich (BSC – Basalt Sandwich Construction) to zdecydowanie wyjątkowa pod każdym względem (dźwiękowym i wizualnym) konstrukcja REVIVAL AUDIO. 

 

Basalt jako surowiec jest wytwarzany z lawy wulkanicznej, która nigdy dotąd nie była używana w konstrukcjach Hi-End Audio. Charakteryzuje się ona podobnym co włókno szklane właściwościami, ale zapewnia większy potencjał modulacyjny. Poza tym materiał ten jest w pełni ekologiczny. Konstrukcja sandwich składa się z trzech warstw, specjalnie ukształtowanej warstwy filcowej zaaplikowanej z tyłu basaltowej membrany oraz polimerowego kleju łączącego warstwy. Całość daje doskonałe rezultaty w zakresie tłumienia. Dzięki tak skonstruowanej membranie, przetwornik jest wystarczająco sztywny, ale też lekki. Konstrukcja ta zapewnia ponadto duży potencjał w zakresie responsywności i kontroli basu. 

 • Typ: 2 drożna kolumna głośnikowa podstawkowa
 • Głośniki:
  • 28mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
  • 18cm głośnik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
 • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 55 – 22 000 Hz (-3dB)
 • Skuteczność: (2.83V/1m): 87dB
 • Impedancja nominalna: 6 Ohm
 • Impedancja minimalna: 4,5 Ohm (175 Hz)
 • Częstotliwość podziału: 1,8kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 150W
 • Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 15 do 35m2
 • Wymiary: (wys. x szer. gł.): 380 x 213 x 307 mm
 • Waga netto (szt.): 9,1kg
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question