Już w środę 21 czerwca z okazji pierwszego dnia lata rusza wielka wyprzedaż ekspozycji.

Revival Audio Sprint 4

Kolumny podłogowe Revival Audio Sprint 4. Cena za sztukę.

The Availability Of : Na zamówienie
4395.00
Kolor:
opak
Zamówienie telefoniczne: 696733643 Leave your phone
Delivery time to : 7 days
Shipping price :
The Lack Of

Powitajcie Państwo serię SPRINT, która definiuje potencjał kolumn na nowo.


Kolumny głośnikowe serii SPRINT oferują coś więcej niż tylko cenową dostępność. Bazując na naszym doświadczeniu gromadzonym przez ponad 4 dekady, prezentujemy Państwu serię SPRINT, która jest dzieckiem najbardziej innowacyjnych umysłów w branży audio. Seria ta wynosi jakość dźwięku na wyższy poziom odzwierciedlając filozofię marki REVIVAL AUDIO

 W konstrukcji kolumn SPRINT znajdują się te same rozwiązania techniczne i technologiczne, co w naszej rewelacyjnej serii ATALANTE, którą śmiało możemy już określić mianem sukcesu. Seria SPRINT stanowi naszą nową generację produktów w rodzinie REVIVAL AUDIO, doskonale wpisując się w dziedzictwo marki, a także niepowtarzalny brzmieniowy styl.

2,5 drożne kolumny serii SPRINT - REVIVAL AUDIO SPRINT 4 czerpią z zaawansowanych technologii serii ATALANTE. W konstrukcji tej zastosowano przetwornik wysokotonowy 28 mm z miękką kopułka RASC z wykorzystaniem opatentowanej technologii ARID (Anti-Reflection Inner Dome). Dzieki specjalnie zaprojektowanej tylnej komorze wysokotonowej, głośnik jest w stanie absorbować do 95% niekorzystnego rezonansu własnego, co znacząco wspiera jakość wydobywającego się dźwięku, niezależnie czy pochodzi on z winyli czy z portali streamingowych tak popularnych w 21 wieku. 

REVIVAL AUDIO SPRINT 4 zawiera także dwa 7-calowe przetworniki średnio-niskotonowe BSC (Basalt Sandwich Construction) których konstrukcja zapewnia doskonały balans między sztywnością przetwornika a jego relatywnie niewielką masą własną. Dzięki temu kolumny zapewniają dużą szybkość z zachowaniem gładkości przekazu, a zarazem bardzo dobrą kontrolą basu.

 

28 mm tweeter RASC z miękką kopułką to gwarancja detalicznego przekazu.

 

Wysokotonówka REVIVAL AUDIO z powodzeniem aspiruje do miana ikonicznej. 28 mm tweeter z miękką kopułką został pokryty materiałem wykonanym wg. naszej sekretnej receptury oraz wbudowany w wewnętrzną kopułę, tłumiącą ponad 95% rezonansów własnych, zaprojektowaną według naszej opatentowanej technologii ARID (Anti Reflection Inner Dome). Jej asymetryczne zawieszenie zapewnia bardziej linearne, wolne od rezonansów ujście fal dźwiękowych z kopułki ze znacznie bardziej wielokierunkową propagacją. Zastosowano potężny magnes ferrytowy, który został zaprojektowany z dość dużym zapasem tak by zapewnić jego wydajność i efektywność gwarantującą skuteczność na poziomie 91 dB. Tylna komora przetwornika wykonana w technologii zapewniającej doskonałe tłumienie i brak rezonansów, została wyposażona w ustrukturalizowane asymetryczne prążki, zapewniające tłumienie rezonans na poziomie 560 Hz.

 

 

7-calowy basaltowy przetwornik wykonany w technologii sandwich (BSC – Basalt Sandwich Construction) to zdecydowanie wyjątkowa pod każdym względem (dźwiękowym i wizualnym) konstrukcja REVIVAL AUDIO. 

 

Basalt jako surowiec jest wytwarzany z lawy wulkanicznej, która nigdy dotąd nie była używana w konstrukcjach Hi-End Audio. Charakteryzuje się ona podobnym co włókno szklane właściwościami, ale zapewnia większy potencjał modulacyjny. Poza tym materiał ten jest w pełni ekologiczny. Konstrukcja sandwich składa się z trzech warstw, specjalnie ukształtowanej warstwy filcowej zaaplikowanej z tyłu basaltowej membrany oraz polimerowego kleju łączącego warstwy. Całość daje doskonałe rezultaty w zakresie tłumienia. Dzięki tak skonstruowanej membranie, przetwornik jest wystarczająco sztywny, ale też lekki. Konstrukcja ta zapewnia ponadto duży potencjał w zakresie responsywności i kontroli basu. 

 

 

2,5 drożna zwrotnica zaprojektowana by trwać i działać przez lata.

 

REVIVAL AUDIO zestrajamy zwrotnice ręcznie poprzez instalację komponentów na płytce drukowanej, a następnie dokonujemy serii pomiarów. W kolejnym kroku dokonujemy wielogodzinnych odsłuchów, a kiedy uzyskujemy satysfakcjonujący nas rezultat dźwiękowy, po raz kolejny dokonujemy tychże pomiarów, by sprawdzić czy obrany przez nas kierunek jest słuszny. Specjalnie zaprojektowana 2,5 drożna zwrotnica dla kolumn SPRINT 4 maksymalizuje i optymalizuje wykorzystanie dwóch przetworników 7 calowych BSC dla uzyskania najlepszego dźwięku w zakresie średnicy pasma oraz jego dolnych rejestrów, a w tym efektywnego i namacalnego basu.


Parameters :
 • Typ: 2,5-drożna kolumna głośnikowa podłogowa
 • Głośniki:
  • 28mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
  • 18cm głośnik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
  • 18cm głośnik niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
 • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 45 – 22 000 Hz (-3dB)
 • Skuteczność: (2.83V/1m): 89dB
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm
 • Impedancja minimalna: 3,8 Ohm (200 Hz)
 • Częstotliwość podziału: 1,6kHz/2,2kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 180W
 • Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 30 do 60m2
 • Wymiary: (wys. x szer. gł.): 1060 x 213 x 307 mm
 • Waga netto (szt.): 20,6kg
There is currently no comments or ratings for this product.
Ask a question
The Signature Of The :
Email :
Ask a question :