• Słuchawki Final Audio E5000

Słuchawki Final Audio E5000. Cena za sztukę.

1199.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

DOKANAŁOWE SŁUCHAWKI HI-FI Z PRZETWORNIKIEM DYNAMICZNYM

Słuchawki zostały zaprojektowane z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć z dziedziny psychologii oraz inżynierii dźwięku. Cechuje je wysoka przejrzystość i klarowność brzmienia w każdym paśmie, szczegółowość i dobrze zaznaczający się lecz nie przytłaczający bas. Słuchawki E5000 kreują przestrzeń muzyczną w taki sposób, że łatwo i z przyjemnością się w niej zanurzamy.

Projekt dźwiękowy tych słuchawek opiera się na wynikach badań z obszaru psychologii oraz na najnowszych osiągnięciach z dziedziny inżynierii dźwięku. W projekcie zrezygnowano ze standardowego dostrojenia słuchawek, polegającego na wyeksponowaniu pewnej części pasma wysokich tonów, ponieważ wtedy tylko pierwsze zetknięcie się z muzyką ma swą moc i dynamikę, lecz w rzeczywistości inne pasma są zagłuszone i przez to nieuchwytne.

W słuchawkach E5000 nie wyszczególniono żadnego pasma, jednocześnie kładąc szczególny nacisk na wyrażenie każdego szczegółowego dźwięku. Ponad to udało się zbudować trudną do osiągnięcia szeroką scenę muzyczną, która otacza nas ze wszystkich stron.

Słuchawki wyposażone są w posrebrzany przewód, który nadaje większą dynamikę przekazowi oraz odpinane złącze MMCX, stwarzające możliwość prostej wymiany przewodu w razie potrzeby.

W porównaniu do słuchawek E2000/E3000 z tej samej serii słuchawki E5000 prezentują sobą dźwięk nieupiększony, czysty, delikatny i szczegółowy.

Chcąc uzyskać wysoką rozdzielczość w każdym paśmie, ciśnienie akustyczne wewnątrz obudowy zostało zmniejszone. Przy pierwszym zetknięciu brzmienie sprawia wrażenie bardzo delikatnego, kiedy jednak wsłuchamy się w szczegóły i zwiększymy natężenie dźwięku, odczujemy potęgę brzmienia i ogromny komfort ze słuchania.

​Słuchawki E5000 to kolejny produkt tej firmy, który będzie nabierał walorów dźwiękowych wraz z użytkowaniem.

KLUCZOWA ROLA OPORNIKA AKUSTYCZNEGO W DOSTRAJANIU NISKICH TONÓW

W tylnej części obudowy za przetwornikiem umieszczono opornik akustyczny, od którego zależy charakter niskich tonów, które z kolei determinują jakość dźwiękową słuchawek. Przed opornikiem znajduje się przestrzeń złamana w kształcie litery L, będąca najważniejszam elementem dostrojenia słuchawek. Taka konstrukcja pozwoliła na uzyskanie zarówno głębi basów jak i ich ogromną przejrzystość.

PRZETWORNIK O MAŁEJ ŚREDNICY 6,4 MM

Podczas konstruowania przetwornika do słuchawek E5000 położono nacisk na jakość części z jakich jest zbudowany oraz precyzję wykonania. Skonstruowano mały przetwornik o średnicy 6,4mm, który w tym przedziale cenowym może poszczycić się najwyższą jakością.

OBUDOWA WYKONANA Z WYTRZYMAŁEJ STALI NIERDZEWNEJ

Obudowa wycięta jest z kawałka stali nierdzewnej wypolerowanej na wysoki połysk. Tworzy solidną ochronę dla przetwornika oraz ma duży wpływ na jakość dźwięku uspakajając zbędne rezonanse. Stal pogłębia jakość brzmienia a cała obudowa jest przyjemna w dotyku i wyróżnia się prostotą budowy. Obudowa prezentuje wysokie standardy wykonania, które doceni zaawansowany słuchacz.

ZŁĄCZE MMCX ORAZ FIRMOWY POSREBRZANY PRZEWÓD OFC NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Złącze MMCX jest produktem firmowym najwyższej jakości. Wysokiej jakości przewód OFC, który dodaje przestrzeni scenie muzycznej, został stworzony przy współpracy z firmą Junkosha znanej z produkcji super szybkiego przewodu do komputera Kei, charakteryzującego się szybkim przekazem sygnału. Firma ta posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w produkcji powłok izolacyjnych pod nazwą Junflon i użyła tutaj teflonu PFA- materiału o najniższej przenikalności prądu.

W powłoce zewnętrznej użyto materiału PVC aby zwiększyć elastyczność. W ten sposób uzyskano wyjątkową giętkość przewodu, który jest bardzo wygodny w użyciu i nie powoduje efektu mikrofonowego. Aby zwiększyć wytrzymałość i zapobiec przerwaniu przewodu szczególnie przy samym złączu MMCX zwiększono ilość testów z 5 tysięcy zgięć aż dziesięciokrotnie, do 50 tysięcy razy.

​FIRMOWE GUMKI W 5 WIELKOŚCIACH RÓŻNIĄCE SIĘ KOLOREM OSI WEWNĘTRZNEJ

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z małżowiną uszną. Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki.

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z małżowiną uszną wyprodukowano z silikonu miękkiego. Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach a gumki wystarczająco spełniają funkcję izolacji dźwiękowej. Aby łatwiej było rozróżnić lewą słuchawkę od prawej, także w ciemności, zastosowano różne kolory osi wewnątrz gumek: kolor szary i czerwony. Dodatkowo dla łatwiejszego rozróżnienia rozmiarów, kolory są zróżnicowane: czerwień-róż, jasny szary-ciemny.

NAKŁADKI ELIMINUJĄCE EFEKT MIKROFONOWY

Podobnie jak w serii F zaprezentowano nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek (prowadnic). Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia. Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

  • Obudowa: polerowana stal nierdzewna
  • Przetwornik: 6,4 mm dynamiczny
  • Czułość: 93dB/mW
  • Impedancja: 14 Ω
  • Dł. przewodu: 1.2 m MMCX
  • Waga: 24 g
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie