• Stolik Antywibracyjny Rogoz Audio QUARTET/BBS

Stolik Antywibracyjny Rogoz Audio QUARTET/BBS.

26760.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Stolik modułowy, czteronożny, dwupoziomowy z blatami o strukturze wielowarstwowej, pokrytymi fornirem drewnianym (w prezentowanej wersji jest to drewno z drzewa oliwnego, wysoki połysk) oraz litymi nogami o strukturze wielowarstwowej (w prezentowanej wersji lakierowanymi na czarny wysoki połysk fortepianowy).

Podwójne blaty są od siebie odseparowane przez układ BBS - system łączący zalety punktowego podparcia na kolcu (minimalna powierzchnia styku sprawia, że energia kinetyczna drgań pionowych jest wytracana poprzez zamianę na ciepło) z efektywnym tłumieniem drgań poprzecznych i ukośnych na skutek działania trzech rodzajów ruchu w jednym czasie: wahadłowego, toczenia i ślizgowego.

Konstrukcja stolika składa się z dwóch osobnych modułów. Każdy moduł odseparowany jest od innych za pomocą regulowanych stożków antywibracyjnych. Istnieje możliwość dalszej rozbudowy stolika o kolejne moduły.

 
Stoliki antywibracyjne przeznaczone są pod komponenty audio wysokiej klasy. W ich konstrukcji został zastosowany nowy firmowy system antywibracyjny BBS (Balancing Board System). Układ składa się ze stożka, wykonanego z wysokowęglowego stopu stali, zaopatrzonego w gwint pozwalający regulować wysokość, na który nakładane są dwa elementy - każdy z wewnętrznym łożem. Element pośredniczący (środkowy) wykonany jest z polimeru węglowego i podpiera kolejną część - wpuszczone w blat łoże stalowe.

Punktowy kontakt między stalowym stożkiem a węglowym elementem pośredniczącym nie pozwala na przesuwanie się tych dwóch elementów w stosunku do własnej osi ale dopuszcza ruch wahadłowy. Natomiast kontakt między elementem pośredniczącym a łożem umocowanym w blacie dopuszcza ograniczony ruch toczenia oraz ruch ślizgowy. Połączono zatem zalety punktowego podparcia na stożkach (po zminimalizowaniu powierzchni styku energia kinetyczna zamienia się w energię termiczną - entropia) z efektami tłumienia drgań w skutek tarcia ślizgowego i oporu toczenia. System BBS jest chroniony patentem UPRP P.404137.

 

NA ŻYCZENIE KLIENTA MOŻLIWA JEST ZMIANA WYMIARÓW, KOLORU STELAŻA ORAZ RODZAJU BLATÓW.

Próbnik kolorów dla lakierów stelaży i blatów RAL: PDF Document

Próbnik kolorów dla lakierów blatów NCS: PDF Document

Próbnik kolorów dla lakierów blatów ICA: PDF Document

Stoliki - katalog z wymiarowaniem: PDF Document

W ZESTAWIE:

1 stolik (konstrukcja blatu typu sandwicz - MDF/HDF/MDF/fornir drewniany);
8 stożków antywibracyjnych umożliwiających regulowanie poziomu modułów;
układ BBS pomiędzy blatami;
4 masywne podkładki chroniące podłogę

wysokość całkowita - 580 mm;
szerokość całkowita - 1320 mm;
głębokość całkowita - 740 mm;
profile nóg – 120 x 120 mm;
blat wierzchni - 1260 x 680 x 30 + 30 mm;
blat wewnętrzny - 1060 x 580 x 30 + 30 mm;
światła pomiędzy półkami (licząc od dołu) - 340 mm;
obciążenie każdej półki - do 100 kg każda (razem 200 kg)

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question