• Usher SD-500

Cena za sztukę.

Usher wykończenie
5750.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

 

Głośnik podstawkowy, który zaprzecza swoim rozmiarom

 

Głośnik podstawkowy, który wykracza poza swoje rozmiary. Głośnik wysokotonowy USHER DMD z amorficzną diamentową powłoką został uznany przez audiofilów i recenzentów na całym świecie, za jeden z najlepszych głośników współczesnych wysokotonowych i do tej pory był prezentowany tylko w zestawach głośnikowych z najwyższej półki marki USHER. Jednak z biegiem lat otrzymaliśmy wiele próśb o umieszczenie przetwornika wysokotonowego DMD w ultrakompaktowym zestawie głośnikowym dla mniejszych przestrzeni odsłuchowych. Zespół inżynierów w USHER ciężko pracował nad opracowaniem kompaktowego głośnika niskotonowego, zwrotnicy i obudowy godnej głośnika wysokotonowego DMD, a SD-500 jest tego rezultatem.

 

Przetwornik wysokotonowy DMD

Sercem SD-500 jest oczywiście głośnik wysokotonowy USHER DMD. Diament, ze względu na jego doskonałą sztywność i przewodność cieplną, ma wszystkie korzystne cechy doskonałej membrany, poza jedną: stosunkiem ciężar / gęstość. Aby temu zaradzić, USHER wynalazł strukturę typu „diament-metal-diament”, pokrywając specjalną metalową kopułę amorficznym diamentem po obydwu jej stronach.

 

Powstała membrana oferuje najlepszy kompromis pod względem sztywności, masy i ubytku wewnętrznego, co w połączeniu ze znakomitą konstrukcją układu elektromagnetycznego USHER’a, czyni przetwornik DMD jednym z najdokładniejszych i najbardziej satysfakcjonujących muzycznie głośników wysokotonowych na rynku.

 

Przetwornik niskotonowy

Aby dopasować się do niemal nienagannej jakości brzmienia głośnika wysokotonowego DMD, USHER zaprojektował od zera 5,5-calowy głośnik niskotonowy. Ważący 2,1 kg i wyposażony w hybrydowy stożek z włókna kompozytowego, nowy głośnik niskotonowy 0538 jest w stanie reagować błyskawicznie, co jest niezbędne do współpracy z przetwornikiem wysokotonowym DMD, oferując doskonałe rozciągnięcie i dynamikę w obrębie niskich częstotliwości. 

 

Projekt obudowy i konstrukcja zwrotnicy

Aby osiągnąć najniższe możliwe rozciągnięcie basów i optymalne przenoszenie w tak niezwykle kompaktowej obudowie, SD-500 wykorzystuje solidną, 1” grubości przegrodę, na mocno wzmocnionej użebrowaniem wewnętrznym obudowie bass-reflex. Punkt podziału zwrotnicy ustawiony jest na niską wartość 2,1 kHz, tak aby zmaksymalizować przewagę przetwornika DMD i ustawić głośnik niskotonowy w jego najbardziej liniowym zakresie pracy. Zwrotnica jest zbudowana z nisko-stratnych cewek powietrznych, kondensatorów premium o precyzyjnie dobranej wartości i przewodów OFC. SD-500 jest również przystosowany do podłączenia bi-wire / bi-amp.

 

Piękna forma, która podąża za funkcją

SD-500 ma lekko odchyloną przednią ściankę, która jest wyrównana czasowo z głośnikiem wysokotonowym i niskotonowym. Zestaw ten dostępny jest w czterech wykończeniach: orzech, perłowy czerwony, kruczoczarny i perłowy biały. Wszystkie one są wykończone lakierem fortepianowym o wysokim połysku i mają zdejmowaną maskownicę, która jest dyskretnie, ale bezpiecznie przymocowana do ścianki przedniej za pomocą magnesów. SD-500, to przyjemność zarówno dla ucha, jak i dla oka.

 

SD-500, to najmniejszy zestaw głośnikowy wyposażony w przetwornik DMD, ale mimo to jest kulminacją dziesięcioleci inżynierskiej doskonałości w firmie USHER. Jego wydajność stoi w sprzeczności z jego ultra-kompaktowym rozmiarem i trudno będzie znaleźć inny głośnik tego rozmiaru, niezależnie od ceny, z takim samym poziomem technologii i satysfakcji brzmieniowej.

Budowa   dwudrożna, podstawkowa, bas-refleks 
Głośniki • wysokotonowy – kopułka DMD ø 32 mm (1,25”)
• nisko-średniotonowy – wzmacniany papier (kompozyt) papierowy, ø 140 mm (5,5”)
Pasmo przenoszenia 45 Hz – 40 kHz
Impedancja nominalna 8 Ω
Skuteczność 86 dB/W/m
Punkt podziału zwrotnicy 2,1 kHz
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 360 x 190 x 285 mm
Waga 8,5 kg/szt.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie