• Usher TD-20

Cena za sztukę.

Usher wykończenie
69690.00
opak Add to wishlist
Delivery time to 7 days
Shipping price 0
Odbiór osobisty 0
The Availability Of Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Leave your phone

Prawdziwa manufaktura głośnikowa

W szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim termin „produkcja manufakturowa” odnosi się do zegarmistrza / marki, która projektuje i produkuje zegarki prawie całkowicie na miejscu, w odróżnieniu od atelier de terminage, która dotyczy wyłącznie montażu, pomiaru czasu, montażu wskazówek i umieszczania mechanizmu pochodzącego od zewnętrznego wytwórcy.

 

Niektóre znane przykłady produkcji manufakturowej to Patek Phillipe, Rolex i Jaeger LeCoultre.

 

W branży głośnikowej możliwość zaprojektowania i wyprodukowania serca całego zestawu głośnikowego - a mianowicie przetworników – także wyróżnia prawdziwe możliwości techniczne na tle reszty. W tym sensie, Usher jest jednym z niewielu prawdziwych producentów w świecie głośników wysokiej klasy.

 

Premiera BE10 i BE20, flagowych zestawów głośnikowych Ushera, a kilka lat później, ich następców  - BE10 Diamond / BE20 Diamond, z przełomowym głośnikiem wysokotonowym DMD, pokazała możliwości Ushera w zakresie projektowania przetworników, produkcji i kontroli jakości . Dzięki nowemu przetwornikowi średniotonowemu DMD (Diamond-Metal-Diamond) - stosowanemu w TD-10 i TD-20 - Usher ponownie podniósł poprzeczkę w zakresie technologii głośników.

 

Przetwornik średniotonowy DMD

Diament jest prawie idealnym materiałem na membrany przetworników, z wyjątkiem jego wysokiej gęstości (a więc dużej masy) i kruchości. Nieliczne przetworniki „diamentowe”, które były na rynku, były obarczone tymi dwoma niedoskonałościami. Usher był pierwszym i wciąż jedynym, który rozwiązał te problemy, poprzez wynalezienie membrany DMD, w której superlekka metalowa podstawa umieszczona jest pomiędzy amorficznych warstwami diamentowymi, co daje trwałą, lekką i szybką konstrukcję, o wysokiej rozdzielczości – a w rezultacie niezwykle muzykalny przetwornik wysokotonowy: tweeter Usher DMD.

 

Teraz, po latach rygorystycznych badań i eksperymentów, Usher w końcu z powodzeniem wdrożył technologię DMD w 5-calowym przetworniku średniotonowym.

 

Pozwala to obecnie na odtwarzanie muzyki, od 385 Hz w górę, przez niesamowite przetworniki DMD - zarówno w TD-10, jak i TD-20. Rezultat brzmieniowy trzeba koniecznie doświadczyć na własne uszy.

 

Przetwornik niskotonowy

 

Ze względu na doskonałą wydajność przetworników DMD, do przetwarzania niskich częstotliwości poniżej 385 Hz, wybrano 11-calowy przetwornik niemieckiej formy Eton – charakteryzujący się bardzo sztywną membraną o strukturze plastra miodu, który odznacza się bardzo dużą rozdzielczością, szybkością reakcji i zdolnością do oddawania wybuchowych skoków dynamiki.

 

Zwrotnica

Opracowując nowy przetwornik średniotonowy DMD, Usher zwrócił szczególną uwagę na to, aby miał on charakterystykę przenoszenia częstotliwości i impedancji, która jest faktycznie taka sama jak w ustępującym przetworniku średniotonowym. To sprawiło, że nowy przetwornik DMD stał się uaktualnieniem dla obecnych właścicieli zestawów głośnikowych BE10 i BE20.

 

Zwrotnica w BE10 / BE20 Diamond została już zoptymalizowana, dzięki niezliczonym godzinom komputerowego projektowania, pomiarów i testom odsłuchowym, w celu płynnej integracji zarówno z głośnikiem wysokotonowym DMD, jak i głośnikiem niskotonowym Eton. Po wykonaniu ogromu pracy przy opracowywaniu przetwornika średniotonowego DMD, wszystko, co trzeba było zrobić, to powtórzyć testy pomiarowe i odsłuchowe, aby potwierdzić, że wyniki pozostają na optymalnym poziomie, co dokładnie miało miejsce.

 

TD-10 a TD-20

Obudowy zestawów głośnikowych TD-10 i TD-20 są, zgodnie z tradycją Ushera, zaprojektowane przy wykorzystaniu systemu wspomaganego komputerowo i wykonane w postaci niezwykle sztywnej, podwójnie wzmacnianej struktury o wysokiej stratności wewnętrznej, która jednocześnie charakteryzuje się niską dyfrakcją i odbiciami wewnętrznymi. Same obudowy, co również nawiązuje do tradycji Ushera, wykończone są naturalnym drewnem, prawdziwym fornirem i lakierem fortepianowym – zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

 

 

TD-10 posiada jeden głośnik niskotonowy na kanał, podczas gdy TD-20 wykorzystuje dwa - dla oddania jeszcze większej mocy i nagłośnienia większych przestrzeni odsłuchowych.

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question