• AVM Ovation SA 8.2

Wzmacniacz mocy AVM Ovation SA 8.2

Kolor
54200.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Dostępny

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

Ovation SA 8.2 jest flagową końcówką mocy stereo w ofercie AVM. Ta wielokrotnie nagradzana konstrukcja single-ended dostarcza potężną moc 2 × 450 W i dzięki głównemu transformatorowi 1000 VA oraz 24 wysokoprądowym tranzystorom MOS FET na kanał  gwarantuje nieograniczone rezerwy mocy.

Wzmacniacz mocy Ovation SA 8.2 dostarcza praktycznie każdy pożądany poziom mocy nawet w przypadku trudnych do wysterowania głośników, bez utraty kontroli nad nimi. Generowana przez urządzenie moc z łatwością wystarcza do reprodukcji wszelkiego rodzaju muzyki, nawet podczas słuchania z oryginalnym poziomem dźwięku. Wzmacniacz może także pracować przy umiarkowanych poziomach bez pogorszenia precyzji lub utraty nawet najdrobniejszych szczegółów, a także z wrodzoną łatwością odtwarza czarującą atmosferę, np. orkiestry kameralnej. 

Nowa generacja Ovation SA 8.2 została stworzona przez miłośników muzyki dla miłośników muzyki, aby spełnić nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania w odniesieniu do odwzorowania muzyki. Zapomnij o szumie i zniekształceniach i ciesz się ciepłą, porywającą reprodukcją muzyki – niezależnie od podłączonych kolumn głośnikowych lub preferowanego muzycznego gatunku. Doskonała muzyczna jakość urządzenia idzie w parze z fantastycznym wykończeniem: obudowa w całości wykonana jest z polerowanego i anodyzowanego aluminium. Umieszczone wewnątrz transformatory mocy montowane są w ekranowanej obudowie, dzięki czemu żaden mechaniczny szum lub pola elektryczne nie wpływają na obwody elektroniczne wzmacniacza.

W swojej flagowej stereofonicznej końcówce mocy projektanci wykorzystali jasny niebieski wyświetlacz fluorescencyjny, który informuje użytkownika o aktualnej mocy (pasek mocy) i mocy szczytowej (numeryczny). Element ten przydaje się także podczas zmiany ustawień w intuicyjnym menu: konfigurowanie wyświetlacza (pasek mocy i wyświetlanie wartości, tylko szczytowa moc i wyłączony), regulowania jasności wyświetlacza, ustawiania trybu pracy (stały, wyzwalacz, auto, zdalnie sterowany z przedwzmacniacza) oraz ustawiania impedancji głośników (8, 4, 2 Ω).

W wersji .2 konstruktorzy wprowadzili liczne zmiany i ulepszenia, aby jeszcze bardziej udoskonalić wydajność tego niesamowitego urządzenia. Zasilacz został zmodyfikowany pod kątem zgodności z regulacjami prawnymi (tryb czuwania < 0,5 W) i wykorzystano dwa nowo zaprojektowane transformatory główne. Zmiany objęły również wewnętrzne okablowanie, które dopasowano do wyższej mocy i spektrum dźwiękowego. Ponadto SA 8.2 może poszczycić się powiększonym zakresem klasy A.

SA 8.2 w połączeniu z odpowiednim przedwzmacniaczem AVM może być automatycznie włączany i wyłączany. Po połączeniu wzmacniacza z przedwzmacniaczem AVM użytkownik zyskuje także możliwość kontrolowania niektórych funkcji końcówki mocy z poziomu przedwzmacniacza, np. zmiany intensywności podświetlenia wyświetlacza. W tym celu kody kontrolne przesyłane są do SA 8.2 z mikroskopijnymi poziomami i przy bardzo wysokich częstotliwościach nośnych. W ten sposób można kontrolować wzmacniacz mocy bez konieczności stosowania dodatkowych kabli. 

Sekcja wzmacniacza
Ilość kanałów 2
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 430 x 250 x 430
Waga kg 42
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie