Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności w celu realizacji usług. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
- Wszystkie kategorie
-
Marki
- AAvik
- Amphion
- Ansuz
- APS
- Arcam
- Audio Research
- AudioPhase
- audiovector
- Auralic
- Aurender
- AVM
- Axxess
- Bang & Olufsen
- Benchmark
- Borresen
- Buchardt Audio
- Cabasse
- Cambridge Audio
- Cardas Audio
- Chord Electronics
- Davis Acoustics
- Davone
- Denon
- Ecosse Cables
- Emotiva
- EverSolo
- Fezz Audio
- FiiO Audio
- Final Audio
- Focal
- Fostex
- Gato audio
- Gigawatt
- GoldPlanar
- Gradient
- Gryphon Audio
- Harbeth
- iFi Audio
- JBL
- Kharma
- KLH Audio
- Klipsch
- Kora High Fidelity
- Kryna
- Kultura dźwięku
- Leema Acoustics
- Listen & Co.
- Lithe Audio
- Lumin
- Lyngdorf Audio
- Manley
- Meze Audio
- Mo Woodwork
- Monitor Audio
- Moonriver Audio
- Naim
- New Horizon Audio
- Noble Audio
- Nordost
- ONKRON
- Opera
- Pier Audio
- Prima Luna
- Primare
- Pro-ject
- Reavon
- Reckhorn
- Rel
- Revival Audio
- Rogoz Audio
- Roksan
- Ruark
- Silent Angel
- Sonus Faber
- Spec
- Spendor
- Tellurium Q
- The Chord Company
- Thivan Labs
- Usher
- Vienna Acoustics
- WestminsterLab
- Wharfedale
- Wolf von Langa
-
Urządzenia
-
Komponenty Audio
- Wzmacniacze lampowe
- Odtwarzacze sieciowe
- All-in-one audio
- Odtwarzacze CD/SACD
- Odtwarzacze Blu-Ray
- Odtwarzacze przenośne
- Przetworniki C/A
- Przedwzmacniacze
- Wzmacniacze zintegrowane
- Wzmacniacze mocy
- Wzmacniacze instalacyjne
- Wzmacniacze hybrydowe
- Amplitunery stereofoniczne
- Amplitunery wielokanałowe
- Serwery muzyczne
- Serwery muzyczne z wyjściem analogowym
- Transport plików audio
- Procesory wielokanałowe
- Zintegrowany system muzyczny
- Zegar referencyjny
- Przetwornik audio bluetooth
- Odtwarzacze kasetowe
- Dostawa 24-48h
- Kolumny głośnikowe
- Gramofony
-
Przewody do sprzętu audio
- Przewody RCA
- Przewody XLR
- Przewody BNC
- Przewody BNC-RCA
- Przewody DIN
- Przewody głośnikowe
- Przewody do subwooferów
- Przewody optyczne
- Przewody HDMI
- Przewody USB
- Przewody ethernet
- Przewody słuchawkowe
- Przewody gramofonowe
- Przewody mini-jack
- Kable zasilające
- Przewody streamingowe
- Kable instalacyjne
- Zworki
- Głośniki bezprzewodowe
- Słuchawki
- Akcesoria audio
- Akustyka
- Zestawy audio
-
Komponenty Audio
- Meble audio
- Uchwyty TV
- Usługi i doradztwo
- Nowości
- O nas
- Ex demo
- Wysyłka 24h
- Promocje
Aavik P-580
Wzmacniacz mocy Aavik P-580 to najnowocześniejsza technologia wzmocnienia. Cena za sztukę.
- Kurier 0
- Odbiór osobisty 0
- Kurier pobranie 25
Seria P powstała w wyniku rozdzielenia urządzeń zintegrowanych Aavik na osobne moduły: końcówki mocy i przedwzmacniacza. Umożliwiło to obniżenie ich poziomu zniekształceń, udoskonalenie jakości sygnału i zwiększenie mocy wyjściowej. Co więcej, podział ten stworzył przestrzeń dla nowych technologii, które dodatkowo przyczyniły się do uzyskania jeszcze większej sceny dźwiękowej, a także wyjątkowo cichego tła dla instrumentów i wokali.
SKANDYNAWSKIE WZORNICTWO
Produkty Aavik uosabiają wizualny minimalizm. Zaledwiekilka przycisków i wielofunkcyjne pokrętło główne zapewniają intuicyjną nawigację i łatwy dostęp to każdej funkcji, a duży, czerwony wyświetlacz typu dot-matrix wyraźnie pokazuje kluczowe informacje nawet z daleka.
WŁAŚCIWOŚCI DŹWIĘKOWE OBUDOWY
Testowanie nowych obwodów i komponentów elektronicznych produktów audio często odbywa się bez udziału obudowy. Element ten jest najczęściej wykonywany z podatnego na rezonanse aluminium, które świetnie odprowadza ciepło, ale niekorzystnie wpływa na jakość dźwięku. W celu eliminacji tego materiału przetestowaliśmy wiele alternatyw. Naszym wyborem okazał się innowacyjny kompozyt na bazie naturalnej, który ma znakomite właściwości mechaniczne i skutecznie redukuje zjawisko histerezy. Dobrze słyszalny rezultat odzwierciedla kolejny ważny krok milowy firmy Aavik w dążeniu do uzyskania jak najlepszych wrażeń muzycznych.
BRZMIENIE INSTRUMENTU
Nasze niestrudzone dążenia do poprawy jakości dźwięku skłoniły nas do przyjrzenia się budowie instrumentów muzycznych pod względem ich kształtu i materiałów. Połączenie naturalnego kompozytu, konturów i proporcji obudowy w dużym zakresie definiuje jej brzmienie. Gdy element ten jest za mocno wytłumiony, cierpi dynamika, a wykorzystanie nadmiernie rezonujących materiałów skutkuje słyszalną jasnością i ostrością. Kompozytowe obudowy w produktach Aavik oferują naturalny, prawdziwy, ciepły, harmonijny i potężny dźwięk, który jest też wyraźny i swobodnie ukazujący nawet najdrobniejsze detale w muzyce.
BEZ KOMPROMISÓW
Umieszczenie sekcji wzmacniającej i przedwzmacniającej w osobnych obudowach odzwierciedla bezkompromisowe podejście firmy Aavik do jakości dźwięku. Dodatkowe miejsce dla potężniejszych zasilaczy oraz lepsze chłodzenie to niezaprzeczalne benefity, które mają bardzo duży wpływ na dynamikę oraz ekspansywność brzmienia.
WZMACNIACZ AAVIK UMAC™
Opatentowana technologia wzmacniaczy UMAC™ została opracowana w celu uniknięcia wad konstrukcyjnych tradycyjnych obwodów impulsowych na dwóch płaszczyznach. Modulacja PWM odbywa się przy użyciu fali sinusoidalnej zamiast powszechnie stosowanej trójkątnej, co skutecznie ogranicza szum wysokoczęstotliwościowy i filtrowanie indukcyjne na wyjściu. Wynikową jest niska impedancja wyjściowa, a zatem wysoki współczynnik tłumienia i lepsza kontrola nad podłączonym obciążeniem. Zaawansowane podwójne sprzężenie zwrotne w trybie mieszanym dodatkowo zwiększa ten parametr do poziomu charakterystycznego dla najlepszych wzmacniaczy liniowych.
ZASILACZ RESONANT MODE
Urządzenia Aavik projektowane są tak, żeby zapewnić maksymalną wydajność prądową zasilacza przy zachowaniu bardzo małych szumów i zakłóceń generowanych przez zasilacz. W standardowych zasilaczach impulsowych do przełączania tranzystorów wykonawczych używana jest fala prostokątna. W Aavik wykorzystujemy rozwiązanie Resonant Mode Power Supply, gdzie sterowanie odbywa się za pomocą fali finusoidalnej o zmiennej częstotliwości.
Dzięki zastosowaniu takiego sposobu sterowania udało się drastycznie zminimalizować szumy i zakłócenia generowane przez zasilacz. Zmienna częstotliwość sterowania zasilaczem dopasowuje punkt pracy do aktualnego zapotrzebowania na prąd – przy dużym zapotrzebowaniu częstotliwość rośnie zwiększając ilośc energii dostępnej do wykorzystania przez wzmacniacz.
Ultra niski poziom szumów zasilacza Resonant Mode Power Supply jest dodatkowo obniżany przez lokalne regulatory napięcia, zastosowane w celu indywidualnego zasilania poszczególnych układów urządzeń Aavik. Dzięki temu rozwiązaniu udało się uzyskać poziom szumów i zakłóceń na liniach zasilajacy mierzony w mikrowoltach!
CEWKA TESLA - ZASADA DZIAŁANIA
Kluczowa zasada działania technologii cewek Tesla firmy Ansuz oparta jest na dwóch przewodach skręconych ze sobą, ale nawiniętych w przeciwnych kierunkach, co w firmowej nomenklaturze nazywa się „podwójnie odwróconą cewką”. Obydwa te elementy stanowiące pojedynczą cewkę Tesla są nośnikami napięcia, więc gdy jeden z nich napotyka skok napięcia, drugi aktywuje skok przeciwny w celu zniwelowania pierwszego piku i w efekcie wytłumienia szumu.
Ponieważ te skoki są czystym napięciem praktycznie bez ładunku, efekt ich tłumienia jest dość silny i potęguje się wraz z równoległym dodawaniem do obwodu większej liczby cewek. Im silniejsze jest ich działanie, tym bardziej wzrasta postrzegana czystość, barwa i czerń w muzyce. Produkty Ansuz zawierają różne typy cewek Tesla, a ich indywidualne właściwości doskonale się uzupełniają i wzmacniają.
AKTYWNA CEWKA TESLA
Aktywna cewka Tesla skutecznie eliminuje szum. Aktywne cewki Tesla są zasilane, co zapewnia znacznie niższą impedancję, a tym samym ich znacznie lepszą zdolność do redukcji niepożądanych interferencji. Aktywna wersja tej technologii jest około trzy do czterech razy bardziej wydajna w porównaniu do jej pasywnego odpowiednika.
KWADRATOWA CEWKA TESLA
Aktywne kwadratowe cewki Tesla montowane są na górnej części płytki drukowanej, a cewki przeciwne umieszczane są na jej spodzie. Choć zasada ich działania jest dokładnie taka sama jak w przypadku pasywnej wersji tej technologii, skuteczność tłumienia szumów jej kwadratowego odpowiednika jest znacznie większa.
ANALOGOWY DITHERING
Stosowana w urządzeniach Aavik i opracowana przez Ansuz technologia analogowego ditheringu wywodzi się z technik radarowych, gdzie zapewniała silniejszy sygnał, a tym samym większy zasięg. Aktywne cewki Tesla wysyłają pulsujące sygnały o precyzyjnie określonych częstotliwościach, aby znacząco wzmocnić sygnał muzyczny i jednocześnie wyeliminować szumy tła.
BEZPRZEŁĄCZNIKOWY MODUŁ WEJŚCIOWY
Fotorezystory (ang. LDR, Light-Dependent Resistor) są wyjątkowo ciche, ponieważ nie zawierają elementów, które generują szum podczas przełączania i tym samym pogarszają detaliczność oraz barwę muzyki.
Typ: | Wzmacniacz mocy | |
Model: | Aavik P-580 | |
Wejścia liniowe: |
Wzmocnienie: 24-34dB
Impedancja wejściowa: 10K ohm
Czułość wejściowa: (32dB) 1.23 Vrms
|
|
Sekcja wzmacniacza: |
Moc:
– 2 x 300 W 8 Ohm
– 2 x 600 W 4 ohm
Zniekształcenia (THD+N): <0,006 % (1-100W, 1 kHz, 8 Ohm)
IMD: <0,002% (1-100W, 4 ohm)
TIM: <0,008% (1-100W, 4 ohm)
|
|
Redukcja szumu: |
Aktywne cewki Tesla: 108
Aktywne, kwadratowe cewki Tesla: 240
Obwody Dither: 13
Obwody Anti Areal Resonance: 4
|
|
Pobór mocy: |
Tryb czuwania: <0.5W
Tryb pracy: <50W
|
|
Wymiary: | 400 x 384 x 102 mm | |
Waga: | 10,7 kg | |
Kolor obudowy: | Czarny |
-
Polecamy
-
Produkty podobne