• Gryphon Audio Mojo S

Kolumny podstawkowe Gryphon Audio Mojo S. Cena za sztukę.

Model
62250.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

Zaprojektowany pod kątem niezauważalnej integracji z określonym przedziałem pomieszczeń odsłuchowych, Mojo S dumnie dołącza do starszego brata, głośnika Gryphon Kodo, pod względem bezkompromisowego wykorzystania najdoskonalszych, ręcznie składanych komponentów, niezwykle rzadko spotykanych w głośnikach o podobnych rozmiarach, a mówiąc ściślej, w głośnikach o dowolnych rozmiarach. Dzięki swojej perfekcyjnej liniowości fazowej, szerokiemu zakresowi przenoszonych częstotliwości i możliwości indywidualnego dostrojenia, Mojo S jest zdecydowanie bardziej przejrzysty i muzykalny, niż jakikolwiek inny głośnik o podobnych gabarytach.

Bądźcie przygotowani na radykalną rewizję wszystkiego, co wcześniej sądziliście na temat kompaktowych konstrukcji głośnikowych i ich możliwości. Przetworniki wykorzystane w projekcie Mojo S nie zostały wybrane z powodu aktualnej mody, ale dokładnie wyselekcjonowane dzięki kompleksowym pomiarom i odsłuchom przeprowadzanym pod kątem uformowania doskonałej dźwiękowej spójności. W rezultacie, projektanci nie byli zmuszeni do wykorzystania przesadnie skomplikowanej zwrotnicy, która zmusiłaby przetworniki do posłuszeństwa i skompensowała ich wrodzone niedoskonałości.

Jakimkolwiek słabościom przejawianym przez przetworniki zapobieżono wcześniej, dzięki czemu nie trzeba było „leczyć” ich za pomocą zbędnych komponentów, które w konwencjonalnych projektach mogą pozbawić odtwarzaną muzykę życia i energii. Przy swoich charakterystycznych skrzydłach otulających obudowę i nowoczesnym wyglądzie, którego nie powstydziłyby się najznamienitsze wnętrza, głośniki Mojo S są dostępne w ogromnym wyborze standardowych, wyrazistych kolorów. Obudowa pokryta została kilkoma warstwami dwuskładnikowego lakieru samochodowego, zapewniającego duży poziom twardości powierzchni. Można wybierać pomiędzy półmatową wersją wykończenia lub wersją na wysoki połysk.

Przetworniki w Głośnikach Mojo

Za zakres wysokich częstotliwości w konstrukcji Mojo odpowiada przetwornik Air Motion Transformer (AMT) Mundorf’a, który porusza powietrze ściskając je za pomocą zagiętej metalowej siatki o niskiej masie, napędzanej przez silne pole elektromagnetyczne.
Przy swojej minimalnej masie i dużej powierzchni, przetwornik wysokotonowy AMT zaprojektowany przez dr. Oskara Heil’a, zapewnia natychmiastową odpowiedź dla sygnału audio. Harmonijkowa struktura membrany jest zdolna poruszyć duże masy powietrza przy minimalnym wychyleniu, co skutkuje wysoce pożądaną, punktową prezentacją źródeł dźwięku. Eliminując podstawowe problemy związane z masą, bezwładnością i wewnętrznymi rezonansami, przetwornik wysokotonowy w Mojo S charakteryzuje się niezwykle szybkim poziomem transjentów, przy jednoczesnej płaskiej charakterystyce odpowiedzi, znacznie przekraczającej zakres 30 kHz, zapewniając jednocześnie wybitnie niski poziom zniekształceń i absolutny brak kompresji.

Tak bardzo technologicznie zaawansowane konstrukcje przetworników nieczęsto pojawiają się w głośnikach o podobnych rozmiarach, a w przypadku Mojo S zastosowano Air Motion Transformer wiodącego producenta.
Aby dorównać jakości, jaką zapewnia Air Motion Transformer, w konstrukcji Mojo S wykorzystano symetryczny, pionowy układ przetworników nisko/średniotonowych SEAS o średnicy 6”, o naturalnym rezonansie 44 Hz i niewielkiej masie ruchomej o wartości 7,7 grama.
Membrany z masy papierowej, wybrane ze względu na znakomitą liniowość i kontrolowane zachowanie nawet przy przekroczeniu zakresu dynamiki przypisanej dla danego przetwornika, eliminują konieczność wykorzystania jakichkolwiek inwazyjnych środków korekcyjnych, aby zredukować negatywne efekty głównego rezonansu membrany.

Podwójny układ portów bass-reflex w konstrukcji Mojo S został dostrojony do częstotliwości 52 Hz, a w otworze każdego z portów umieszczono tłumik powietrza. Dokładnie obliczone działanie wytłumionego portu bass-reflex eliminuje efekt rezonansu, który tak często występuje w konstrukcjach wentylowanych. Gryphon Mojo S oferuje idealnie zbalansowany zakres niskich częstotliwości, który stanowi niezauważalne połączenie funkcjonalności portu bass-reflex oraz dźwięku emitowanego bezpośredniego przez przetworniki nisko/średniotonowe.

Podwójny układ przetworników 6” dzięki zwiększonej powierzchni membran zapewnia dużą szybkość przekazu i zredukowane do minimum opóźnienie reakcji, a smukły front obudowy niweluje efekt dyfrakcji. Oparta na odlewanych koszach, sztywna, a jednocześnie otwarta struktura zapobiega kumulowaniu się ciśnienia z tyłu powierzchni membrany.

Zwrotnica

Zwrotnica Mojo S w dużej mierze korzysta z szerokiej gamy znakomitych komponentów zaprojektowanych na nowo z myślą o najbardziej zaawansowanym w ofercie firmy - systemie Gryphon Kodo.

Wszystkie podzespoły zostały ręcznie nawinięte i połączone punkt w punkt przy wykorzystaniu izolowanego teflonem srebrnego przewodnika, co eliminuje konieczność wykorzystania obwodów drukowanych o wysokiej oporności. Ręcznie wykonane, najwyższej jakości grafitowe rezystory Duelund, legendarne papierowo/olejowe cewki powietrzne Jensen i referencyjnej klasy, precyzyjne kondensatory Mundorf o niskiej pamięci, to komponenty rzadko spotykane w komercyjnych projektach głośników ze względu na ich wysoki koszt.

Jeszcze trudniej jest znaleźć taki poziom jakościowy podzespołów w konstrukcjach podstawkowych zbliżonych gabarytami do kompaktowego głośnika Mojo S. Wykorzystanie wrodzonej, szerokopasmowej charakterystyki przetwornika wysokotonowego AMT, w połączeniu z układem zwrotnic 2 kHz czwartego rzędu, zapewnia zachowanie liniowości fazy w całym zakresie częstotliwości – to wybitne osiągnięcie, jakiego mogło dokonać wyłącznie Gryphon Audio Designs.

W konstrukcji filtru wykorzystano zewnętrzny zestaw grafitowych rezystorów Duelund, które można wymieniać w trakcie pracy urządzenia, co pozwala na trójpoziomową regulację pracy przetwornika wysokotonowego w zakresie ±1 dB, którą może przeprowadzić użytkownik i uzyskać lepszą integrację wysokich tonów z resztą zakresu pasma. Bez konieczności wykorzystywania zbędnych przełączników czy rezystorów nastawnych, rezystory Duelund umieszcza się w odpowiednich przegrodach zatrzaskowych, a następnie podłącza do dokręcanych terminali przy pomocy zamontowanych przewodów.

System Mojo S jest w stanie wygenerować idealny zakres wysokich częstotliwości z lekkim odcięciem (-1 dB), neutralną odpowiedzią (0 dB) lub delikatnym podbiciem (+1 dB), co pozwala na idealną integrację głośnika z akustyką pokoju odsłuchowego.

Obudowa

Konstruktorzy głośników, zapewniający o idealnym wyrównaniu domeny czasowej swoich konstrukcji zazwyczaj wykorzystują w projekcie pochyloną do tyłu ścianę przednią, gdyż takie rozwiązanie jest mało kosztowne i nieskomplikowane podczas montażu. Aby sprostać bezkompromisowemu założeniu projektowemu i uzyskać doskonałe wyrównanie fazowe we wszystkich częstotliwościach, w konstrukcji obudowy Mojo S zastosowano przedni panel, który został podzielony na trzy osobne, niezależnie nachylone części o grubości ścianek do 34 mm, które zamocowano na podstawce o grubości 22 mm. Pomiędzy ramkami przetworników, a obudową, umieszczono gumowe uszczelki, które eliminują niepożądane przecieki powietrza. Poszczególne części obudowy połączone są jedynie za pomocą bolców i gumowych pierścieni, aby zminimalizować poziom wibracji.

Widoczne na przedniej ścianie i w bezpośrednim sąsiedztwie przetworników wyżłobienia, pozwalają na wyeliminowanie zjawiska dyfrakcji. Temu samemu celowi służy materiał absorbujący dźwięk, jaki umieszczono wokół przetwornika wysokotonowego AMT. Element ten eliminuje również efekt rozmycia w tak istotnej dla jakości dźwięku domenie czasowej. Obudowa Mojo S zapewnia uzyskanie znakomitego wyrównania domeny czasowej, co przekłada się na wybitny poziom przejrzystości i muzycznego realizmu. Specjalna konstrukcja obudowy redukuje także odbicia dźwięku od sufitu i podłogi, zapewniając jeszcze większą czystość dźwięku. We wnętrzu, obudowa Mojo S stanowi pozbawioną rezonansów, wysoce inercyjną konstrukcję, którą uzupełniono o rozbudowaną strukturę wzmocnień i wypełniono materiałem wytłumiającym.

Elegancki, strunowy grill zapobiega próbom dotykania przetworników przez zbyt dociekliwych właścicieli. Tylny panel obudowy to dwuwarstwowa konstrukcja wykonana z aluminium i MDF. Układ zwrotnic umieszczono w strategicznym miejscu we wnętrzu obudowy, aby usprawnić rozpraszanie wewnętrznych fal stojących. Wewnętrzna powierzchnia paneli bocznych została wytłumiona warstwą bitumiczną, a komorę przetwornika wysokotonowego wytłumiono przy pomocy filcu i wełny. Terminale głośnikowe, to firmowe terminale Gryphon, które można również znaleźć w najwyższej jakości innych głośnikach i wzmacniaczach producenta.

Nieograniczone Opcje Wykończenia

Głośnik Gryphon Mojo S oferuje praktycznie niewyczerpaną gamę opcji wykończenia obudowy. Produkty Gryphon, montowane przy wykorzystaniu firmowych technologii, oddają w ręce użytkownika usługę niespotykaną u innych producentów sprzętu audio, znaną pod nazwą SideSpin. Dzięki niej możemy personalizować wygląd urządzeń nie tylko w momencie zakupu, ale również później, wykorzystując w tym celu wymienialne panele boczne i dotrzymać tempa zmianom zachodzącym w projektach wystroju wnętrz.

SideSpin stanowi konsekwencję filozofii firmy Gryphon, która opiera się na założeniu, że użytkownik zasługuje nie tylko na jakość dźwięku dorównującą najwyższym audiofilskim standardom, ale również na unikalny, spersonalizowany wygląd urządzeń, który w równej mierze będzie zaspokajał doznania wzrokowe.

Konstrukcja Podstawkowa

W konstrukcji głośnika Gryphon Mojo S wykorzystano specjalnie zaprojektowaną, zintegrowaną platformę podstawy, wyposażoną w dwie podstawki z polioksymetylenu i pojedynczy metalowy kolec w celu optymalnego odprzęgnięcia konstrukcji od podłogi i efektywnego zapobieżenia transferowi wibracji. Aby uzyskać idealnie inercyjne wsparcie, kolumna podstawy została wypełniona piaskiem, co dodaje masy i pozwala jeszcze efektywniej redukować niepożądane wstrząsy.

Masywne podstawki stanowią solidny fundament dla obudowy głośnika, przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia realizmu muzycznego całości zestawu Gryphon Mojo S.

Typ dwudrożne
Zwrotnica stałej fazy Duelund  Tak
Typ obudowy woofera Ported
Głośniki basowe / liczba w kolumnie 8" / 2 szt
Głośniki średniotonowe / liczba w kolumnie 5.5" / 2 szt.
Tweeter/principle AMT Ribbon
Pasmo przenoszenia, -3 dB (zależne od pomieszczenia) 37Hz - 32kHz
Czułość, SPL, 1m, 1W 89 dB
Impedancja nominalna 4 ohm
Częstotliwości zwrotnicy, zasada Duelunda 2kHz 
Zaciski wejściowe głośników, na kanał 1 set
Wymiary(W x H x D) 
waga netto
2 szt. 20x52x42
Cabinet: 22.5kg
Podstawa: 17.7kg
Dodatkowe informacje:

• Dwudrożny system głośnikowy wyposażony w zestaw trzech przetworników
• Zwrotnica stałej fazy Duelund zapewnia idealną spójność fazową we wszystkich zakresach częstotliwości
• Pasmo przenoszenia 37 Hz – 32 kHz, -3 dB (zależnie od wielkości pokoju)
• Wklęsły kształt przedniej części obudowy zapewnia wyrównanie domeny czasowej oraz identyczny czas dotarcia dźwięku ze wszystkich przetworników do pozycji odsłuchowej
• Mechanicznie niezależne obudowy każdego z przetworników
• Specjalna konstrukcja obudowy wokół przetwornika stożkowego eliminuje odbicia krawędziowe
• Ręcznie dostrajany układ zwrotnicy oparty na najwyższej jakości komponentach
• Szybki przetwornik wysokotonowy Air Motion Transformer wyposażony w metalową membranę o niskiej masie
• Zestaw rezystorów pozwalający na regulację zakresu wysokich częstotliwości
• Wzmocniona obudowa z rozbudowaną strukturą użebrowania wewnętrznego
• Wytłumienie wewnętrzne wykonane z czystej wełny
• Specjalnie zaprojektowana, zintegrowana platforma podstawy, wyposażona w dwie podstawki z polioksymetylenu i pojedynczy metalowy kolec zapewnia optymalną redukcję wibracji
• Stylowy strunowy grill dla ochrony przetworników
• Wiele opcji indywidualnego wykończenia zewnętrznego

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie