• Emotiva BasX A-100

1250.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 7 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Na zamówienie

Zamówienie telefoniczne: 696733643

Zostaw telefon

Emotiva BasX A-100: stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany

 

BasX: Podstawa doskonałego systemu audio

Kiedy zaczynasz budować system audio, marzysz przede wszystkim o wspaniałym brzmieniu wzbogacającym Twoje życie. Nie chodzi o wydawanie masy pieniędzy, wielkie złote pokrętła czy piloty inkrustowane drogimi kamieniami. Nie potrzebujesz miliona niepotrzebnych funkcji, z których nigdy nie skorzystasz. Kluczem do budowy dobrego systemu są racjonalnie zaprojektowane komponenty łączące świetną jakość techniczną z doskonałym brzmieniem.

Wszystkie urządzenia Emotiva BasX zostały zaprojektowane od podstaw w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Wyposażone we wszystkie funkcje pozwalające na osiągnięcie wykorzystanie pełni możliwości oferują doskonałe brzmienie jako część każdego współczesnego domowego systemu wysokiej klasy.

 

BasX: Wyjątkowe urządzenia audio

Jako producent domowego sprzętu audio, zauważyliśmy że sporo osób nie ma w swoich domach przyzwoitego dźwięku. Niektórych nie stać na kupno drogich urządzeń, inni nie mają czasu na konfigurację skomplikowanych systemów i naukę ich obsługi. Właśnie dlatego stworzyliśmy linię urządzeń BasX. Łączą one doskonałe brzmienie, dokładnie przemyślany zestaw łatwych w obsłudze funkcji, trwałą budowę i proste, lecz eleganckie wzornictwo.

Komponenty linii BasX oferują niezbyt często spotykany zestaw cech: świetne brzmienie, prostą obsługę i doskonałą cenę. Wszystkie urządzenia linii są dostępne dla przeciętnego melomana. Nie musisz być bogaczem, by je kupić. Nie musisz być inżynierem, by zrozumieć ich obsługę. Zostały przez nas zaprojektowane z uwzględnieniem wszystkich detali: zapewnią wiele lat bezawaryjnej pracy i świetnie wyglądają w twoim salonie lub na stoliku ze sprzętem.

Możesz zbudować kompletny system audio lub system kina domowego wyłącznie z komponentów BasX. Przeżyjesz dzięki temu niespotykane wrażenia. Możesz również dodać jedno lub dwa urządzenia BasX do istniejącego systemu. Droga najlepszego brzmienia nie musi być skomplikowana i związana z wielkimi wydatkami.

 

BasX: Przemyślane funkcje

Wzmacniacz zintegrowany Emotiva BasX A-100 jest wyposażony we wszystko, co jest potrzebne w doskonałym urządzeniu audio: wydajny zasilacz, układ wzmacniający klasy AB o krótkich ścieżkach, wysokiej klasy niezbalansowane gniazda wejściowe oraz terminale głośnikowe. BasX A-100 zapewnia 50W mocy na kanał [przy obciążeniu 8Ohm] i 80W na kanał przy obciążeniu 4Ohm; pozwala to wysterować większość kolumn do satysfakcjonujących poziomów głośności. BasX A-100 wyposażony jest również w kilka dodatkowych funkcji, dzięki którym może z dumą nosić miano ‘wzmacniacza zintegrowanego’. Znajdziemy tu również standardowe wyjścia i wejścia wyzwalacza; możliwa jest również konfiguracja pozwalająca włączać wzmacniacz automatycznie po wykryciu sygnału na wejściach, co czyni zeń doskonałe urządzenie do stosowania w dalszych strefach domowego systemu audio.

Wzmacniacz zintegrowany Emotiva BasX A-100 jest również wyposażony w pokrętło regulacji głośności i wyjście słuchawkowe. Znajdują się one na przednim panelu urządzenia. Brzmienie wyjścia słuchawkowego docenią zwłaszcza miłośnicy brzmienia urządzeń klasy vintage. Jest ono bowiem zasilane wprost z głównych wyjść stopni wzmacniających za pomocą układu rezystorów, dzięki czemu przypomina brzmieniem klasyczne wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy cenione za najlepszy dźwięk. Inną, szczególną cechą BasX A-100 jest możliwość bezpośredniego napędzania słuchawek planarnych. Para specjalnych zworek pozwala połączyć końcówki mocy A-100 z wyjściem słuchawkowym, co umożliwia dostarczenie właściwej mocy do słuchawkowych głośników planarnych o niskiej skuteczności bez konieczności stosowania dodatkowych wzmacniaczy i przewodów. Na korzystanie z takiego połączenia pozwala niski poziom szumów wzmacniacza A-100.

 

BasX: Jakość i trwałość

Wzmacniacz zintegrowany BasX A-100 jest zaprojektowany i zbudowany z myślą o wielu lat bezproblemowej pracy: stalowa obudowa, aluminiowy panel przedni, wysokiej klasy komponenty, precyzyjny montaż... Wierzymy, że będziesz cieszył się wzmacniaczem zintegrowanym BasX A-100 bardzo, bardzo długo. Nasze pewność potwierdzamy pełną trzyletnią gwarancją.

 

 

Najważniejsze cechy

Wzmacniacz BasX A-100 niewielki stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany o świetnym brzmieniu i szerokich możliwościach. Jest to urządzenie, które odnajdzie się w szeregu różnych zastosowań: od napędzania małego systemu w domu lub biurze po zapewnienie dźwięku w drugiej domowym systemie. Na pokładzie A-100 znajduje się również wyjście słuchawkowe łączące zalety wzmacniaczy słuchawkowych złotej ery z zaletami najnowszych technologii pozwalających korzystać z słuchawek planarnych bez potrzeby sięgania po dodatkowe urządzenia.

 

- Najlepsze w klasie brzmienie: wzmacniacz A-100 oparto o rozwiązania znane z naszych najbardziej zaawansowanych konstrukcji, z którymi dzieli nawet niektóre komponenty wysokiej jakości; klasą brzmienia przypomina więc ‘większych braci’ i jet pod tym względem dużo lepszy od większości wzmacniaczy w swojej cenie.

- 50W na kanał przy 8Ohm [80W na kanał przy 4Ohm]: w pełni wystarcza do napędzania większości kolumn i osiągnięcia wysokich poziomów głośności.

- Klasyczne wyjście słuchawkowe: zasilane z głównych wyjść stopni wzmacniających za pomocą układu rezystorów, dzięki czemu przypomina brzmieniem klasyczne wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy cenione za najlepszy dźwięk.

- Opcja bezpośredniego napędzania słuchawek planarnych: pozwala połączyć końcówki mocy A-100 z wyjściem słuchawkowym, co umożliwia dostarczenie właściwej mocy do słuchawkowych głośników planarnych o niskiej skuteczności.

- Elastyczne opcje sterowania: zależnie od konfiguracji wzmacniacz A-100 może włączać się po wykryciu sygnału wyzwalacza lub po rozpoznaniu sygnału na wejściach audio; wyjście wyzwalacza pozwala przesyłać sygnał do kolejnych urządzeń systemu.

- Regulacja głośności na przednim panelu: Wygodne i precyzyjne pokrętło regulacji głośności na przednim panelu pozwala korzystać ze źródeł o stałym i zmiennym sygnale wyjściowym.

- Wydajny zasilacz liniowy: transformator toroidalny pozwala osiągnąć wydajność prądową wystarczającą aby napędzić nawet najtrudniejsze kolumny bez śladu jakiejkolwiek kompresji i zniekształceń.

- Niewielkie rozmiary: ułatwiają stosowanie wzmacniacza A-100 w każdym systemie.

- Pętla sygnału: obecne na tylnej ściance wyjście, tzw. ‘przelotka’, umożliwia połączenie w sieć kilku wzmacniaczy lub innych urządzeń.

- Trwałe terminale głośnikowe: kompatybilne z wszystkimi końcówkami przewodów głośnikowych.

- Podświetlenie pokrętła głośności: kolorowy podświetlany pierścień wokół pokrętła regulacji głośności sygnalizuje status zasilania wzmacniacza i jego ewentualną awarię.

- Możliwość wyboru napięcia zasilania: 115 lub 230V AC.

Liczba kanałów: 2

Moc na kanał [2 kanały aktywne]: 50W/8Ohm, 80W/4Ohm

Klasa pracy wzmacniacza: AB

Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz +/- 0.08dB

Sygnał/szum: > 110dB; pełna moc wyjściowa [wg krzywej A]

Wejścia: Niezbalansowane RCA, po jednym na kanał

Czułość wejścia: 600mV

Wyjścia: Terminale głośnikowe, pozłacane

Minimalna rekomendowana impedancja kolumn: 4Ohm

Zasilacz: Zasilacz liniowy z transformatorem toroidalnym

Trigger: Wejście 5-12V AC/DC, Wyjście 12VDC

Rozmiary [S/G/W]: 21,6 x 38,1 x 7,9 cm

Ciężar bez opakowania: 5,4 kg

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie